Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elkaptunk egy ~10éves tolvajt....

Elkaptunk egy ~10éves tolvajt. Elengedtük. Fog így belöle tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul érzem magam, mert utána tudtam meg, hogy 2napja a másik üzletböl lopott. Amíg mást kasszáztam, kisurrant az áruval(~5000ft). Utánamentünk és még rafináltaskodni próbált, hogy máshol vette. Aztán összeomlott a sztori és kipakolta a zsebit. Mondtam neki, hogy ez lopás, csúnya dolog, rendörök megbüntetik a szüleit is ... A biztonságiak lebeszétek a feljelentésröl. Mi lett volna a helyes? Van az ilyennek szégyenérzete? Egy teljesen jólszituált kislány amúgy.
2011. okt. 18. 20:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Uh, most látom, mennyire félreírkáltam. Elnézést, nem vagyok paraszt(zsebit, lebeszétek..), csak még ideges vagyok és kapkodok picit.
2011. okt. 18. 20:35
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerinted az a probléma, hogy nem tudja, rosszat tesz? Rendőrt kellett volna hívni. Ha esetleg kleptomániás a csajszi, akkor segítségre szorul. Ha bűnöző, akkor jó, ha van nyoma. Talán a szülei elbeszélgetnének vele.
2011. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bitangbigtank ***** válasza:
10 éves lány? kicsit szivathattad volna mint aki kihívja a zsarukat meg hazudni neki hogy mi lesz.. Az ütősebb lett volna
2011. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A biztonsági személyzetet meg le kell cserélni.
2011. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nehéz dolog. Mivel jóindulatból nem akarsz rosszat neki. d lehet hogy továbbiakban ugyanazt folytatja. a rendőrös hercehurca meg hosszú ügy.
2011. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 büdös nagy pofon, oszt Jó napot. Azt, hogy leszidtad mire hazaért már el is felejtette.
2011. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én őszinte leszek veled. Egy teljesen normális családból származom, mégis 15-16 éves koromban elkapott engem is ez a kis bolti lopásos téma, tudod eleinte kis csoki, aztán sminkcuccok stb. Egyszer lebuktunk (többen voltunk) hívták a rendőrséget. Komoly gond nem lett belőle, tehát annyi volt, hogy kellett néhányszor járni ilyen pártfogóhoz és pont (persze, amit itthon kaptam az más tészta), de hidd el, egy életre megundorodtam magamtól! Ugyanis az a szégyenérzet, hogy bevittek a rendőrök szerintem bőven elég, hogy elvegye vkinek a kedvét. Viszont, ha ez nem történik meg lehet, hogy a mai napig folytatom a kis csínyemet.

Tehát én úgy gondolom igen hívni kellett volna a rendőrséget, most még csak apró fenyítésekkel megúszná a dolgot, de tanulna is belőle. Viszont 4-5 év múlva már igencsak ráfázhat és nem biztos, hogy azt a hibát már olyan könnyen ki tudja javítani. Most 10 évesen kap egy ejnye bejnyét, a szülei pedig jól megruházzák otthon (reméljük), de amikor már büntethető lesz, sőt nagykorú, nem fog tudni mit csinálni, lesz aktája a rendőrségnél, büntetett előéletű lesz. Lehet, hogy majd nem kap erkölcsi bizonyítványt, ha olyan dolgot csinál és, aki ilyen korán kezdni, az igen is hajlamos rá. Legközelebb mindenképp hívjátok a rendőrséget, neki tesztek ezzel jót.

2011. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

úú... ez most csúnya lesz, de megnyugtattál, hogy ha folytatja rosszabbul jár :D

Nem vagyok gonosz, de végülis akkor így is-úgy is jó. Ha rájön és nem csinálja többet, akkor azért, ha meg folytatja, akkor azért, mert megkapja a büntetését később. Addig jár a korsó a kútra alapon... Nem annyira rajongok a gyerekekért, de valahogy olyan kis ártatlannak tűnt. Bedőltem neki.. :S

2011. okt. 18. 21:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szégyellem, de 10 évesen loptam, nem is egyszer. Akkor egyszercsak leültem otthon magamba néztem, szégyeltem magam, azóta semmi lopást nem tettem. Azóta teljesen becsületesnek tekinthetem magam. Tehát ő is képes a változásra, ha én is képes voltam rá. Amúgy meg nagyon sajnálom, hogy loptam, de rég volt...
2011. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És örülök, hogy nem hívtak rendőrt, ráadásul lebuktam, de jóval az utolsó lopásom után szóltak anyámnak és mamámnak. Azóta tényleg, semmit sem.
2011. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!