Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes volt, hogy...

Szerintetek helyes volt, hogy elengedtük külföldre?

Figyelt kérdés
Mert most már egyre többet akar.A lányom 16 éves.1 éve jár egy fiúval, aki tőlünk kb 60-70 km-re lakik.Nyáron el akarták vinni magukkal külföldre nyaralni 1 hétre.Én nem akartam engedni, de végül az apja szava győzött,ő mindent rá hagyna amúgy. Végül is ,elmehetett,mert mi a büdös életbe nem jutottunk volna el oda. Viszont azóta többször csinál olyan programot, pl koncert,hogy utána nem tud hazajönni,és ott alszik.Ennek én nem örülök,a fiú anyja nagyon lazán veszi a dolgokat,ezért ő sokkal népszerűbb a lányom szemében.Más családoknál is ilyen lazán veszik az ottalvást,csak én vagyok konzervatív?
2009. dec. 28. 08:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy nagyon sok ellentétes véleményt fogsz hallani...engem biztos, hogy nem engedtek volna 16 évesen ott aludni egy fiúnál/külföldre menni vele, de nem is akartam. Gondolom, hogy ezzel te is így voltál, de a mai tizenévesek mások. Szerintem egyénenként kell megítélni, hogy ki elég felelős ehhez. Esetleg lehet beszélni a fiú szüleivel is erről, hogy kiderüljön, ők mit gondolnak erről. Azért mindent megengedni, ráhagyni sem szabad.
2009. dec. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Én biztos nem engedtem volna el külföldre hiszen még egy 16 éves lányról van szó. Hát az ott alvást is megkéne beszélni.. hogy mértékkel.. Az lenne a legegyszerűbb ha leülnétek beszélni vele hogy még rá ér..
2009. dec. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igazatok van...De az apjával szemben így is én vagyok a szigorúbb,engem utáljon meg?Más apák féltik a lányukat, őt meg egyátalán nem izgatja semmi...A fiú szülei egyébként elváltak, és sokkal gazdagabbak mint mi.Egyátalán nem vesz komolyan a lányom, próbálgatja meddig mehet el...Már mondtam neki, hogy megbántam a nyári dolgot, és ezentúl nem aludhat ott. Csináljon olyan programot,amihez nem szükséges az ottalvás.Majd ha 18 lesz,megengedem.
2009. dec. 28. 08:27
 4/24 A kérdező kommentje:
Meg attól is félek,hogy esetleg csinál magával valamit,mert nem emós ugyan, de egy más feketében járó típushoz tartozik vagy másfél éve. Nagyon sok a gondom vele,én nem is tudom, más szülő hogy bírja,pláne, aki egyedül neveli a kamasz gyerekeit. Mondjuk, ennyi erővel egyedül is lehetnék....mert nem ő képviseli a "nadrágot" a családban, neki sokkal kényelmesebb ráhagyni mindent,hogy ő legyen a jó...
2009. dec. 28. 08:31
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Az én lányom is 16, én is elengedtem külföldre a nyáron a fiú családjával és a fiú is szokott nálunk aludni, a lányom is náluk. Boldogok és én is az vagyok. Szerintem korábban érnek, és ha tiltjuk nekik, nem lesz jobb a helyzet, hiszen nem tudjuk őrizni őket 24 órában. Amit meg akarnak tenni, bármikor, bárhol megteszik, maximum ha olyan a szülő, nem árulják el neki.
2009. dec. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk lazán fogták fel. Bár igazán én már 16 évesen, hülyén fog hangzani elhiszem, de elég érett voltam. (Anyám halála miatt lettem ilyen, mert apám elég gyerekes.)

16 évesen jöttem össze a mostani párommal, ennek 4 éve. Egymásnál aludtunk minden hétvégén, külföldre nem mentünk, de a nagymamája mindig mondta, hogy mehetnénk már.

A lényeg, hogy van ott felnőtt, aki figyel rájuk. Nem hiszem, hogy bajba sodorná őt/őket. Más a felfogása, mint neked, de biztos, hogy az első a gyerek, és nem lesz baj.

Azért megkérném a lányod, hogy szedjen gyógyszert, vagy legyen valami védekezés, mert ha ott alszik, akkor biztos több minden is történhet.

Nem vagy konzervatív, mert végül is nem láncolod le, csak aggódsz, ami természetes.

2009. dec. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a választ,örülök, hogy szülő is hozzászólt a kérdésemhez!
2009. dec. 28. 08:45
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

"De az apjával szemben így is én vagyok a szigorúbb,engem utáljon meg?"


Azért mégis csak szólni kellene, ha valamit nagyon rossznak látsz. Még a végén kiderül, hogy a gyereked irányít...ha megbeszéltek mindent és ismeri a korlátokat (amelyek kellenek azért), akkor nem fog megutálni.


Első

2009. dec. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szólok én, ne félj, azért is veszekszünk annyit...
2009. dec. 28. 09:04
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az az alap h szedjen a lányod tablettát...attól tényleg mindenki nyugodtabb lenne...esetleg meg is mondhatod neki kerek perec csak h ne nézzen hülyének h ott aludhat de csak akkor ha finanszírozza a tabit és akkor nyugodt lesz a lelked...ha annyira akar menni akkor majd megoldja :D
2009. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!