Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Holocaust megemlékezés? Már...

Holocaust megemlékezés? Már kiborít.

Figyelt kérdés
Miért van így felkapva? Nagyon sajnálom, ami történt, undorítónak és szánalmasnak tartom, hogy valaki erre képes volt, és hogy mennyien követték... Viszont már kicsit sokallok tőle, hogy a suliban megint megemlékezés van.. Tavaly volt valami, mutattak filmet, amit egy akkoriban 16 éves srác készített, elég durva felvételekkel... Ne menjünk bele részletesen, de pl a holttesteket valami targoncás géppel hányták arrébb, mint a szemetet... Már megint valami kiállítás van... Azzal nem lenne bajom, ha mindig ugyanakkor lenne egy (pl) nemzetközi megemlékezés, vagy Holocaust emléknap, de hogy még nem is ugyanakkor, csak úgy találomra idehozzák, és ahányszor elmegyek mellette a sírás kerülget, már kicsit sok. Tavaly kb végignéztük a filmet, én elsírtam magam, a tanár kiküldött a mosdóba... Nem is tudom, van egy osztálytársam, vele beszéltünk néha erről, és mikor ránéztem, egyszerűen elbőgtem magam... Nem ismerek érintett embereket, viszont szerintem akkor is borzasztó ez az egész... Kicsit már sokallok ettől az egésztől. Tudom, attól, hogy nem beszélünk róla még megtörtént, csak már tényleg sok, hogy annyira lehangoló, szomorú, és még tenni sem lehet ellene semmit... A másik meg, amiket most olvastam kérdések, itt gyk-n, (csak nem tudtam, hogy melyik kategóriába írjak) és kb a kérdések fele, vagy több arról szólt, hogy a válaszolók szerint volt-e Holocaust... Szerintem undorító ezt letagadni, vagy semmibe venni, vagy büszkének lenni arra, hogy valaki ilyen beállítottságú... Hányok tőle, hogy emberek képesek erről az egészről úgy beszélni, mintha semmi nem történt volna, vagy mintha ez az egész tök jogos lenne, merthogy ők zsidók voltak, ezért meg kell haljanak, és ez az élet rendje, hogy éheztetik meg dolgoztatják őket, aztán megölik... Gyerekeket, anyákat, férfiakat... Teljesen ártalmatlan embereket, még nem is bűnösöket... Mi a véleményetek erről az egészről? Bocs, ha valaki nem érti, csak annyira tele vagyok ezzel az egésszel, hogy ki kellett írjam... 15L
2011. okt. 3. 15:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Oké, ez is durva...:|
2011. okt. 3. 20:38
 12/12 anonim ***** válasza:
88%
Neked helyén van a lelked, kérdező. (Amit ebben a világban érzékenységnek hívnak.)
2011. okt. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!