Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Holocaust megemlékezés? Már...

Holocaust megemlékezés? Már kiborít.

Figyelt kérdés
Miért van így felkapva? Nagyon sajnálom, ami történt, undorítónak és szánalmasnak tartom, hogy valaki erre képes volt, és hogy mennyien követték... Viszont már kicsit sokallok tőle, hogy a suliban megint megemlékezés van.. Tavaly volt valami, mutattak filmet, amit egy akkoriban 16 éves srác készített, elég durva felvételekkel... Ne menjünk bele részletesen, de pl a holttesteket valami targoncás géppel hányták arrébb, mint a szemetet... Már megint valami kiállítás van... Azzal nem lenne bajom, ha mindig ugyanakkor lenne egy (pl) nemzetközi megemlékezés, vagy Holocaust emléknap, de hogy még nem is ugyanakkor, csak úgy találomra idehozzák, és ahányszor elmegyek mellette a sírás kerülget, már kicsit sok. Tavaly kb végignéztük a filmet, én elsírtam magam, a tanár kiküldött a mosdóba... Nem is tudom, van egy osztálytársam, vele beszéltünk néha erről, és mikor ránéztem, egyszerűen elbőgtem magam... Nem ismerek érintett embereket, viszont szerintem akkor is borzasztó ez az egész... Kicsit már sokallok ettől az egésztől. Tudom, attól, hogy nem beszélünk róla még megtörtént, csak már tényleg sok, hogy annyira lehangoló, szomorú, és még tenni sem lehet ellene semmit... A másik meg, amiket most olvastam kérdések, itt gyk-n, (csak nem tudtam, hogy melyik kategóriába írjak) és kb a kérdések fele, vagy több arról szólt, hogy a válaszolók szerint volt-e Holocaust... Szerintem undorító ezt letagadni, vagy semmibe venni, vagy büszkének lenni arra, hogy valaki ilyen beállítottságú... Hányok tőle, hogy emberek képesek erről az egészről úgy beszélni, mintha semmi nem történt volna, vagy mintha ez az egész tök jogos lenne, merthogy ők zsidók voltak, ezért meg kell haljanak, és ez az élet rendje, hogy éheztetik meg dolgoztatják őket, aztán megölik... Gyerekeket, anyákat, férfiakat... Teljesen ártalmatlan embereket, még nem is bűnösöket... Mi a véleményetek erről az egészről? Bocs, ha valaki nem érti, csak annyira tele vagyok ezzel az egésszel, hogy ki kellett írjam... 15L
2011. okt. 3. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ha zavar. Ha kötelező suli miatt, akkor kibírod, egyébként törődj azzal, ami érdekel.
2011. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor tartanak a suliban megemlékezést, amikor összejön úgy a dolog, hogy kapnak anyagot hozzá(képeket, videókat, korabeli tárgyakat) és akkor azokat kiteszik, de az is lehet, hogy valami szakkörön vagy gyűjtőmunkán összerakták őket egyszer, ezért néha kiteszik, hogy ne csak álljon a sarokban.
2011. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MarySue ***** válasza:
Kicsit érzékenyebb vagy az átlagnál, ez minden! Sajnos tenni ellene nem bírsz, muszáj összeszorítanod a fogaidat. Egyébként tényleg megrázó, én 1x voltam Auschwitzban, tízenéves voltam, és tönkrementem. Végig bőgtem a túrát. Bennem is felmerültek hasonló kérdések, de sikerült letisztáznom magamban a dolgot, és elvállaltam egy "szerepet" az iskolarádióban, a Holocaust Emléknapján kellett felolvasni. Őszintén szólva még jót is tett a lelkemnek, hogy foglalkoztam a dologgal.
2011. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, valszeg érzékeny vagyok, de akkor is rohadtul sok már.. Reggel kb így köszöntött osztálytársam: Hallod, te nem kaptál agyvérzést, mikor megláttad a Holocaustos kiállítást az aulában? Hát, elég közel álltam hozzá, mit ne mondjak... Tényleg sajnálom, egyébként szivesen megnézem, csak eltehtnék egy olyan helyre is, amin nem esek át naponta hatszor... Plusz már azok a tények is elegek nekem, hogy hány ember halt meg, gyerekekkel, mindekivel együtt. És anélkül is át tudom érezni a súlyát, hogy mindenféle képeket holttestkupacokról meg videókat mutogatnának erről az egészről...
2011. okt. 3. 15:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt csak azért linkelem be, hogy ne csak egy oldalú véleményed legyen az egészről:


http://www.youtube.com/watch?v=zZykuE4r_-Q


Egész jó film, engem elgondolkodtatott.

2011. okt. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, láttam. Szerintem pont elég bizonyíték az a pár film, kép, ahol látszik, hogy mi történt. És vannak még emberek, akik túlélték, és akik hazatértek, szóval engem nem tántorít el ez az egész a véleményemtől, én tényként kezelem.
2011. okt. 3. 18:02
 7/12 bitangbigtank ***** válasza:
Holocaustra való megemlékezés.. Lássuk csak.. Ez egy zsidó tragédia, amit a nácik műveltek.. Aham szándékosan írtották őketz.. Csak valaki magyarázza már el ez mitől különb mint bármilyen középrkori, vagy XX század előtti mészárlás....
2011. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

19:22


Nem kell olyan messzire menni, elég csak a gulágokra tekinteni. Kb. 20 millióan haltak meg ott. Tudod mi a különbség a holokauszt és a gulágok között? A gulágokban csak gójok haltak meg...

2011. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezekről nem hallottam így... Azért ezt hozom fel, mert erről beszélünk nagyon sokat, és az egy dolog, hogy sok ilyen van, viszont azért anno, középkor meg stb, elég sok ilyen történt, és vlamilyen szinten elfogadottak voltak.. Viszont az gázabb, hogy van, aki most is azt a "hitet" vallja, hogy meg kell ölni a zsidókat/cigányokat... Ne kezdjük a romázást most, van, akit én sem birok, de nem ítélem el őket egyenlően, ahogy a zsidókat sem, sőt senkit sem csupán a nemzetisége miatt...
2011. okt. 3. 19:57
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


Megsúgom, ez nem a középkorban történt, hanem a II. világháború ellőtt, alatt és után. És azért nem hallasz annyit róla, mert ezt Sztálinék és a komcsik működtették, akikről köztudott, hogy nagyrészt zsidók voltak.

2011. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!