Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék regényt írni?...

Hogyan tudnék regényt írni? Vagy valami könyvet írni?

Figyelt kérdés

Valaki írt már közületek könyvet, novellát, bármi hosszabb terjedelmű művet? Gondolok itt krimire, szerelmes regényre, bármire, nem csak szépirodalmi jellegűre!

Én már régóta szeretnék, de már annyiszor nekikezdtem, de az első két oldal után bajban vagyok. Olyan könnyen indul, de mikor részletesen ki kell dolgozni, akkor nem tduom hogyan kéne, pláne úgy hogy ha majd egyszer valaki olvasni fogja értse is. Valaki írna saját tapasztalatokat? Bármi érdekel! Aztán ha megírom, hova kell vinni? Mitől függ az hogy kiadják vagy sem? Honnan látom én abból a bevételt? Az eladások után vagy mi után kapok belőle?

A másik, hogy szeretnék egy olyan könyvet írni egyszer, ha sikerül kidolgoznom és megfogalmaznom, ami olyan pszichológiai, olyan belső érzéseket fogalmaz meg, amin minden ember átmegy, amit minden ember érez valamely élethelyzetben, de soha nem meri megkérdezni, de mégis ezt a könyvet elolvasva rájön hogy nincs egyedül ezzel az érzéseivel és meg tudja találni kicsit önmagát az elolvasása után. Lehet butaság amit most így leírtam, de mostanában annyira érzem, hogy nekem valamit alkotnom kell. Csak nehéz megfogalmazni! Igazán még nem körvonalazódtak a terveim, még csak most kezdenek. De ha bárki bármi segítséggel tudna szolgálni nagyon örülnék neki. Gondolok itt tapasztalatra, könyvre, internetes oldalra, bármire ami segítheti munkámat! Márha valaha sikerül ez nekem. Szerintetek lesz belőlem valaki, hogy ezt megvalósítsam vagy ez most csak átmeneti állapot nálam? A költők, írók is így indultak, vagy ők már régebben éreztek ilyen késztetést? Olvasnék erről is, mert érdekelne, de igazán azt sem tudom hol keressek ilyesmit, milyen könyvekben!

Előre is köszönöm, hogy mindenre válaszoltok! Ha már elolvassátok amit ide leírtam már az is félsiker! És nem nevettek ki és nem néztek hülyének emiatt!!!


2009. ápr. 18. 23:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én wordben írok lövöldözős akció regényeket :D
2011. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pali1977 válasza:

Írj sokat és olvass sokat, tudtommal nem létezik más, királyi út!


- Stephen King -

2011. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!