Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék regényt írni?...

Hogyan tudnék regényt írni? Vagy valami könyvet írni?

Figyelt kérdés

Valaki írt már közületek könyvet, novellát, bármi hosszabb terjedelmű művet? Gondolok itt krimire, szerelmes regényre, bármire, nem csak szépirodalmi jellegűre!

Én már régóta szeretnék, de már annyiszor nekikezdtem, de az első két oldal után bajban vagyok. Olyan könnyen indul, de mikor részletesen ki kell dolgozni, akkor nem tduom hogyan kéne, pláne úgy hogy ha majd egyszer valaki olvasni fogja értse is. Valaki írna saját tapasztalatokat? Bármi érdekel! Aztán ha megírom, hova kell vinni? Mitől függ az hogy kiadják vagy sem? Honnan látom én abból a bevételt? Az eladások után vagy mi után kapok belőle?

A másik, hogy szeretnék egy olyan könyvet írni egyszer, ha sikerül kidolgoznom és megfogalmaznom, ami olyan pszichológiai, olyan belső érzéseket fogalmaz meg, amin minden ember átmegy, amit minden ember érez valamely élethelyzetben, de soha nem meri megkérdezni, de mégis ezt a könyvet elolvasva rájön hogy nincs egyedül ezzel az érzéseivel és meg tudja találni kicsit önmagát az elolvasása után. Lehet butaság amit most így leírtam, de mostanában annyira érzem, hogy nekem valamit alkotnom kell. Csak nehéz megfogalmazni! Igazán még nem körvonalazódtak a terveim, még csak most kezdenek. De ha bárki bármi segítséggel tudna szolgálni nagyon örülnék neki. Gondolok itt tapasztalatra, könyvre, internetes oldalra, bármire ami segítheti munkámat! Márha valaha sikerül ez nekem. Szerintetek lesz belőlem valaki, hogy ezt megvalósítsam vagy ez most csak átmeneti állapot nálam? A költők, írók is így indultak, vagy ők már régebben éreztek ilyen késztetést? Olvasnék erről is, mert érdekelne, de igazán azt sem tudom hol keressek ilyesmit, milyen könyvekben!

Előre is köszönöm, hogy mindenre válaszoltok! Ha már elolvassátok amit ide leírtam már az is félsiker! És nem nevettek ki és nem néztek hülyének emiatt!!!


2009. ápr. 18. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

29/F.

Fantasy novellákat írtam régen.

A gimiben szerették...(Nem csak a csajok.)

Akkor jónak tartottam őket, de most, 10 évre rá, visszaolvasva már nem tűnnek olyan jónak.(Másképp látom a történeteket, mint akkor, a lázadó korszakomban).Tudom, mi a hiba, csak lusta vagyok átírni...egyébként én sohasem gondolkodtam a kiadatásukban, csak a magam szórakoztatására írtam őket, hirtelen ötlettől vezérelve, nem előre eltervezve.Ahogy bekattant egy jónak tűnő ötlet, már vettem is elő a papírt meg a tollat...

2009. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülnék ha felvennéd velem a kapcsolatot E-mailben. Író vagyok és segíthetek...
2009. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy vázlatot, egy pár oldalasat, amiben csak a történések szerepelnek nagy vonalakban. Azt bővítsd.
2009. ápr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Írj novellákat!
2009. ápr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, én is hasonló helyzetben vagyok, mint te... rengeteg novellát írtam már, verseim száma közelít a 100-hoz, és már két éve hever az asztalomon egy fantasy-sci-fi-szerű regény terve, aminek még a címét nem sikerült meghatároznom, de a történet már kerek....de sajnos csak a fejemben, lusta vagyok leírni és ha le is írnám, attól félek, fölösleges lenne,mert úgysem adná ki senki, vagy ha mégis, nem tudnám állni a kiadás költségeit... talán majd egyszer. Addigis csak a barátoknak,családnak alkotok, valamint a régi általános iskolám és a városi rendezvények adnak otthont a verseimnek. Itthon a kisvárosban elismernek,de sajnos ettől még nem leszek sem ismert, sem elismert a köztudatban...(20/L)
2009. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Szia! Látom egy éve írtad ezt a kérdeést, azért remélem, hogy eljut hozzád a válaszom.


Ezene a kérdéskörön én is rágtam magam elég sokáig. Azután megbocsájtó lettem, kb. két éve adtam magamnak 3 évet, hogy befejezzem a fantasy, mesekönyvemet. És még fél évet arra, hogy kicsit kigobozzam a szálakat. Az elmúlt két évben, gyakran írtam vagy egy másik mappába egy főszálat vezettem, egy másikba a lehetséges neveket szedtem össze, egy helyre karaktereket dolgoztam ki külön, és néha még arra is vetemedtem, hogy lerajzolok egy-egy jelenetet vagy szereplőt. Én így fejezem be lassan a könyvemet, amit jelentem publikáltam is egy kísérlettel összekötve. Az alábbi linkre kattintva találod meg:


[link]

2010. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Most már biztos, hogy nem ezen a műveden dolgozol! De SOSE menjen el a kedved tőle! HA először nem sikerül, akkor sikerülni fog másodjára! Jegyzetfüzetre fel! Mindent írj le bele! Ha eszedbe jut egy név, vagy egy virág! Ha csak annyi, hogy "Caleb teljesen letört, már nem szól hozzám! Most is egyedül ül a fűzfa törzse alatt! A mi helyünkön" Ennyi is tök elég de írd le! És amikor már egy csomó ilyen bekezdésed van, elkezd össze rakódni benned a történet és ezek a kis bejegyzések segítségével megtudod írni a könyvet! Ráadásul vannak olyan dolgok is amik a történet elején csak feltűnt, a helyzet leíró részletben "Nézte az óráját, azt az ezüstös csodát, csak bámulta, sanyarú arccal felnézett, szemei meglágyultak" és a történet közepére az az óra baromi fontossá válik, vissza jön a szövegbe és tudnod kell, hol gömbölyödött el, milyen márkájú volt, kitől kapta. ÉS így simán vissza tudod keresni a jegyzetfüzetedbe és nem kell végig olvasnod 100 oldalakat miatta.. :)
2010. ápr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
51%
enis irnek. 12L rengeteg otletem tamadt,es ugyerzem hogy ezt megkell tennem (nemvagyok hulye,vagynem kell annak nezni,mondjukmegszoktam) : ) de nemtudom hova irjam,es ha jol sikerul akkor kiadhatnam. XD najolvan eleg az almodozasbol... :D de valamit azert kellene alkotni...:D:D
2010. ápr. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Már hét évesen is irogattam rövidebb regényeket, novellákat. Persze csapnivalóak voltak, de legalább megteremtették a stílusom.


Nos az én tancásaim: olvass sokat - így bővül a szókincsed, ami nagyon fontos, és a helyesírásod is javul; írj sokat, így megismerheted a stílusodat (pl. Rejtő Jenő alapból humorosan ír, Stephen King viszont tárgyilagosan); és írd meg a regényedet egy két-három oldalas vázlat formájában - így észreveheted a sztori hibás elemeit, és kidolgozhatod a szereplőket.


Ezeket persze a saját tapasztalaimból merítettem - eddig egy 250 és egy 300 oldalas könyvet írtam, és az egyiknek már két folytatás vázlatát is megírtam.

2010. máj. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kavipeti85 válasza:
100%

Húú, régen írták ide már, de azért remélem, hogy egyszer még ez eljut hozzád. :)

Én 14 éves korom óta írogatok hobbi szinten. Eleinte csak magamnak. Most 26 éves vagyok, és rengeteget fejlődtem azóta. Kialakulóban van a saját stílusom.

Eleinte, mint oly sokan, másoltam: létező dolgokhoz írtam hozzá, elsősorban Csillagok Háborúja univerzumhoz regényeket. A/4-es spirálfüzetben ezek mára több száz oldalt kitesznek. (Mostanában kezdtem őket számítógépbe bemásolni, közben átírni őket a mai szintemre.)

Aztán megismertem Stephen King írásait, és novelláskötetétől ihletet kapva novellákat kezdtem el írni az ő stílusában. Ez 2002-ben volt. Sok novellám lett, elsősorban félelmetes stílusban, ami ugyancsak King hatása volt, de azért volt más is műfaj is amit írtam (pl. a Vak Lány c. romantikus novellám, amiből 2010-ben filmváltozatot is készítettem 15 percben http://www.youtube.com/watch?v=V4RubCXhPRk )

Ahogy 2002 után múltak az évek, és haladtam a Star Wars regényeimmel és egyéb novelláimmal, egyszer csak azt vettem észre, hogy már nem csak novellát írok, hanem regényt, még pedig már a saját stílusomban.

És mivel sok műfajban szerettem volna írni, így született az utóbbi 3 éveben egy scifi-fantasy regényem: a Roloc-Szitarg Krónikái trilógia első része, meg két western kalandregény, ebből most írom a harmadikat.

Ha beírod a nevemet a googleba: Kavisánszki Péter, találsz tőlem írásokat a neten.

Amit ajánlani tudok neked publikáló oldalt, ahol mások is olvassák az írásodat (hosszabb írásokat ajánlott feldarabolva feltenni!) és pontozzák meg hozzászólnak:

[link]

[link]

sőt, már 2 éve kb. elkezdett virágozni egy e-book könyvpiac is, ahol pénzért töltik le a felhasználók a könyvedet egy weboldalról (a weboldal üzemeltetőivel szerződést kell kötni, és kb. 30%-t ők kapják a bevételednek, te pedig ha összegyűlt 10.000 ft bevételed, akkor kapod ki a pénzed) Ez az oldal: [link] Ezen az oldalon sok hozzád és hozzám hasonló ember jelentette meg a könyvét (a szerzőknek nem kell fizetni semmit, mivel az oldal az ő írásaiból él meg, amikből letöltések után pénzt kap) Én is készülök ide feltenni az említett 3 regényemet, amint elkészülök a javító munkálatokkal.

Amit pedig írás terén tudok javasolni, az két könyv:

Stephen King: Az írásról (nekem ez rengeteget segített)

Egri Lajos: A drámaírás művészete

A tanácsom pedig még annyi, hogy olvass sokat, írj sokat, és szánj időt rá, de ne erőltess semmit.

Nekem is vannak olyan késztetéseim az írásra és az alkotásra, amiket többek között nálad is olvastam. Ez egy adottság, ami meglehetősen pozitív, és ki kell használni, és építeni kell rá, és ahogy múlik az idő, ezáltal nagy dolgokat vihetsz véghez, mellyel meggazdagítod önmagad (nem pénzben... bár, még az is lehet...)

Remélem, tudtam segíteni.

2011. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!