Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a telefonos...

Mit lehet tenni a telefonos ügynökök ellen?

Figyelt kérdés

Mostanában átlagosan naponta 3 ügynök hív vezetékes telefonon, hogy kihagyhatatlan utazási ajánlatot, teljes körű kivizsgálást, termékbemutatót, szenzációs árú tanfolyamot stb. ajánljon. Ez mostmár kezd egyre idegesítőbb lenni, nem azért fizetem a vonalas telefont a mobil mellett, hogy különféle ajánlatokkal árasszanak el. Elvileg a számom mellett is ott van a § jel, miszerint az kereskedelmi célra nem használható fel.

Tudom, hogy ezek az emberek sem szívesen végzik ezt a munkát és ők is pénzből élnek, ezért kényszerülnek jobb híján ezt csinálni. De akkor is nagyon zavaró, hogy azt a kis időt, amit otthon töltök, nem tudom nyugodtan élvezni, mivel ilyenekkel zaklatnak.

Valakinek valami jó ötlet?


2011. aug. 11. 13:55
1 2
 11/18 tetris ***** válasza:
71%

Olyan pofátlanok ezek a kereskedelmi telefonálgatók, hogy én mostmár direkt igyekszem kijátszani őket. Amikor felhívnak, akkor a beszélgetés elején úgy csinálok, mintha érdekelne az ajánlatuk, és amikor belekezd az illető ecsetelgetni a termékük előnyeit, akkor szépen melléteszem a kagylót, aztán csak had mondja a magáét.

Direkt élevezem, amikor pár perc múlva az illető rájön, hogy a falnak beszélt.

2011. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Örülj neki.
2011. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Vonalas telefon általában kijelzi, hogy ki hív. Ha ismerős számodra az a telefonszám akkor felveszed, ha nem, nem. Aki ismerőseid közül nagyon fel akar hívni, akkor megteszi mobilon.
2011. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Elején én is azt játszom, hogy érdekel, időnként még meg is ismételtetem velük, majd ennyit mondok: "Ó, de jó, milyen fantasztikus, menjen a sóhivatalba", és lecsapom a telefont. Azonban volt olyan is, hogy már annyira ideges voltam, belekiabáltam a telefonba a mondat közepén: "Elég!" és lecsaptam. Megoldás lehet még a kagylóba beleszellentés, vécé lehúzása, vagy egy idegen nyelvű (nálam szlovákok jönnek) rádióállomás bejátszása, olyan, ahol sokat beszélnek, esetleg a Mária Rádió permanensen sugárzott imái is jól jöhetnek.
2013. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%

Ez is egy munka. Aki ezt csinálja nem jó dolgában teszi, hanem fizetésért és azért, mert mást nem talált. Csináltam hasonlót, nekem sem volt öröm a sok embert hívogatni, de ezt kellett csinálnom, hogy legyen egy kis pénzem. Rengeteg a tapló paraszt, aki válogatott káromkodások közt rádbassza a telefont. Illedelmesen is el lehet utasítani: Köszönöm, hölgyem, hogy hívott, de nem érdekel/nem élnék vele stb.

Nem sokáig csináltam, mert nem bírtam a sok basztatást a bunkó ügyfelek és a még bunkóbb főnököm részéről. Most megint it vagyok meló és pénz nélkül.

2013. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
15. nek: EZ NEM MUNKA. Ez közterövényes bűnözés, csalás. minden délután legalább kétszer hívják a kedves kollégáid a nagymamám, aludni, pihenni, semmit nem lehet csinálni a férgektől. Tanulj nyelvet, menj külföldre ha itthon nem találsz semmit , vagy állj ki az út szélére mert még azokat is többre tartom mint azokat akik üzeltszerűen idős öreg néniket basznak át (én az ilynekenek simán levágnám a kezét). Nehogy már megsajnáljalak te csaló féreg. Gusztustalan.
2014. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Na ne mondd már, hogy az ügyfelek a bunkók... Engem is hívott egy tegnap, én türelmesen végighallgattam, de rohadt nagy proli volt. Pedig én kulturált értelmiséginek tartom magam, nagyon tekintélyes egyetemekre jártam, teljesen korrekt módon beszéltem vele, de ahhoz képest, hogy ő próbált rámsózni valamit... Én még olyan hisztis p*csát nem hallottam. Amikor meghallotta hogy apám is benne van a cégünkben elkezdett vinnyogni és utána még el akarta kérni a számát... szánalom.
2014. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Okos telóra: DND call blocker - egyenként is be lehet állítani, h milyen számot utasítson el, meg azt is, h automatikusan az összes ismeretlen számnak foglaltat jelez, vagy megszakítja egyből a hívását. Utána próbálkozhat a féreg amennyit csak akar.
2014. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!