Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a telefonos...

Mit lehet tenni a telefonos ügynökök ellen?

Figyelt kérdés

Mostanában átlagosan naponta 3 ügynök hív vezetékes telefonon, hogy kihagyhatatlan utazási ajánlatot, teljes körű kivizsgálást, termékbemutatót, szenzációs árú tanfolyamot stb. ajánljon. Ez mostmár kezd egyre idegesítőbb lenni, nem azért fizetem a vonalas telefont a mobil mellett, hogy különféle ajánlatokkal árasszanak el. Elvileg a számom mellett is ott van a § jel, miszerint az kereskedelmi célra nem használható fel.

Tudom, hogy ezek az emberek sem szívesen végzik ezt a munkát és ők is pénzből élnek, ezért kényszerülnek jobb híján ezt csinálni. De akkor is nagyon zavaró, hogy azt a kis időt, amit otthon töltök, nem tudom nyugodtan élvezni, mivel ilyenekkel zaklatnak.

Valakinek valami jó ötlet?


2011. aug. 11. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Más nyelven szólj bele. Lehetőleg valami ritkább nyelven, attól zavarba jön a másik fél.
2011. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Neked is van egy viszontajánlatod, micsoda véletlen, pont ugyanabban a szolgáltatásban, hallgasson már végig.
2011. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

"Köszönöm, nem érdekel"


"Tudja én úgy szoktam kezdeni egy telefonbeszélgetést, hogy előbb megkérdezem, hogy nem zavarok-e. (ha előbb megkérdezi, akkor mondd azt, hogy de igen). mielőtt felhv, legközelebb maga is kérdezze meg."

2011. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Ezek mind jók, amiket írtatok, de gondolom különböző cégektől keresik. Szerintem beszélj a szolgáltatóval, hogy hogyan lehet titkosítani a számodat, vagy ha benne van a telefonkönyvben, vetesd ki.
2011. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Mondd meg nekik, hogy nem vagy kíváncsi ilyesmire, és töröljenek a névjegyzékükből. Ha továbbra is hívogatnak, azzal már a rendőrséghez fordulhatsz.
2011. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk ezért titkos a vezetékes számunk.
2011. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Már eldöntöttem, hogy titkosíttatni fogom a telefonszámom, bár sokak szerint ezek a cégek akár 10 éves telefonkönyveket is elővesznek, mivel sokan titkosítják emiatt a számukat.

Amúgy valóban nagyon ritka, amikor megkérdezik, hogy alkalmas-e a hívás. Mostmár ha hallom, hogy ügynök telefonál, azonnal se szó, se beszéd leteszem a telefont.

2011. aug. 11. 14:34
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

-Jó napot kívánok, egy kihagyhatatlan ajánlatot szeretnék a figyelmébe ajánlani!

-Mit, hogy megb*szhatom anyádat 5 Ft-ért?



-Jó napot kívánok, egy kihagyhatatlan ajánlatot szeretnék a figyelmébe ajánlani!

-(hörgő hangon, lihegve) Mondd a a címet cukifiú/cukilány és megkereslek...



-Jó napot kívánok, egy kihagyhatatlan ajánlatot szeretnék a figyelmébe ajánlani!

-Köszönöm, de a Turbó Anál Dózer 2000-et megrendeltem még múlt hónapban, öt liter síkosítóval.



-Jó napot kívánok, egy kihagyhatatlan ajánlatot szeretnék a figyelmébe ajánlani!

-Add a főnöködet.

-No de...

-Add a főnöködet.

-Hát de...

-Add a főnöködet.

....

2011. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Az egyetlen megoldás: szolgáltatóváltás, telefonszámcsere, és annak a letitkosítása.
2011. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

- Üdvözlöm, XY-t keresem (ez vagy te).

1. - Sajnos nem tudom adni, a múlt héten meghalt.

2. - Éppen tegnap hívott fel az egyik munkatársa, vele már megbeszéltem.

2011. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!