Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság miért a pálcikaalkatú...

Manapság miért a pálcikaalkatú nők lettek a divatosak?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért ez a menő manapság, ezzel egyrészt még az átlagos kinézetű nőknek is sokszor negatív érzelmeket okoznak, másrészt teljesen átmossák az emberek agyát ezzel. Mire jó ez?
2011. aug. 6. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
19%

Miért van az hogy ha egy nő normál testalkatú, azt mondják rá, hogy pálcika?

Kérdező ostoba vagy, mert te is azt csinálod, amit egyébként annyira ellenzel.Azt mondod, miért van az, ha egy lányon van +5 kiló, akkor az máris tulsulyos?!

Na most vissza lehet kérdezni, hogy miért van az, ha egy lány 5 kilóval könnyebb az átlagnál, akkor az máris anorexiás?

Minden éremnek 2 oldala van, te viszont csak a saját igazadat fujod.

Nincs azzal baj, hgy a teltebb nőket kedveled, de nem kell mindenkire ezt rátukmálnod.

2011. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:05


De te nem fogod fel, amit írok? :) Én nem a normálisnál 5 kg-mal könnyebb nőket kritizáltam itt, hanem azt a TÁRSADALMI MENTALITÁST, ami őket, meg a teltebb nőket, meg ezt az egész témát jellemzi. Érted már?

2011. aug. 6. 17:10
 53/62 anonim ***** válasza:
0%

"Mert én a magam részéről arról, hogy ha egy nő normál testalkatú, akkor azt mondják rá, hogy túlsúlyos, ha meg van rajta mondjuk 10 % fölösleg, akkor meg hájas disznó, legalábbis a jelenlegi társadalmi berendezkedés szerint."


Te ezt irtad, de az általad linkelt nő, egyáltalán nem gebe vagy anorexiás, szimplán átlagos, sinos. De te mégis a saját igazadat hajtogatod, miszerint ez már tul vékony!ez már tul vékony!

Unalmas már ez a téma, nem tudom mikor fogják felfogni, hogy minden embernek más az izlése.

Valószinűleg a többség a vékonyakat kedveli, igy emiatt lettek ők divatosak.

2011. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:20


"Te ezt irtad, de az általad linkelt nő, egyáltalán nem gebe vagy anorexiás, szimplán átlagos, sinos."


De, lévén, hogy én egyik általad említett szót sem írtam le, nem értem, mi a gond. Én azt írtam, hogy SZÁMOMRA az illető nő már túl vékony.


"De te mégis a saját igazadat hajtogatod, miszerint ez már tul vékony!ez már tul vékony!"


Azt írtam, SZÁMOMRA túl vékony. Nem érzel ezek között különbséget?


"Unalmas már ez a téma, nem tudom mikor fogják felfogni, hogy minden embernek más az izlése.

Valószinűleg a többség a vékonyakat kedveli, igy emiatt lettek ők divatosak."


Nem azzal van a gondom, hogy az embereknek más az ízlésük, mint nekem, hanem azzal, hogy ha valaki nem olyan alakú, mint ami divatos, akkor már rögtön lekezelően viselkednek vele is, sőt, még azokkal is, akiknek ő tetszik.

2011. aug. 6. 17:27
 55/62 anonim ***** válasza:
0%

Értelmetlen és fölösleges a kérdésed.

Te is tudod, hogy erre a kérdésre nincs válasz.

2011. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

„nem tudom mikor fogják felfogni, hogy minden embernek más az izlése. Valószinűleg a többség a vékonyakat kedveli, igy emiatt lettek ők divatosak”

Hát ez a két mondat marha jó így egymás mellett.:D (Pláne miután a válaszoló is tiszteletben tartja a kérdező ízlését.) Tehát nyugi, nem minden embernek egyforma az ízlése, de hála a Jóistennek, a többség szerint a vékonyabb szebb.XD


Én már csak azt nem értem, miért jön ide az összes vékony nő habzó szájjal, mikor pont az a téma, hogy a vékony lett a szép, átlagos, és afölött kezdődnek a zsírdisznók?

2011. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
70%

Ez is keleti hülyeség...ha megnézed, mostanában "divat lett" majdnem minden ami Kínához, Japánhoz és Koreához kötődik...

Ezeken a részeken, a kislányos, vékony, törékeny nők vannak többségben, ott ez hétköznapi, kész, ez van...

Onnan jött a manga és az anime fanatizmus is, ott is ilyen nőket lát az ember, és ha megnézed, a koreai, japán sorozatokban is ilyenek van.

Ez bejön a férfiaknak, nem tudom miért, talán mert különleges....és ezt keresik itthon is....legyen minél gyengébb, satnyább, törékenyebb és nézzen úgy ki mint egy deszka.


Hozzátenném, ha bemész egy kínai boltba (ami tinik körében nagyon keresett), ott a legkisebb felnőtt méret, akkora, hogy jó egy 10 évesre is, a legnagyobb meg L-esnek megy el.....a sok hülye meg elhiszi, hogy ehhez kell alkalmazkodni, hogy ekkorának kellene lenni.

(és azért nem a divatvilággal példálozok, mert egy átlagembernek nagyobb rálátása van a kínai üzletekre mint a kifutóra)


Egyébként az, hogy teltebb valaki (és itt nem a zsírdisznókra gondolok) az régebben azt jelentette, hogy jómódú, van mit ennie, nem kell nélkülöznie....az ilyen gebe, kilátszóbordájú nők, meg ugye a szegénységet jelképezték....nem tudom ez a nézet miért változott meg.

2011. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem veletlenul van olyan, hogy atlag, mivel a tobbsegnek az tetszik. Az anorexia ugyanugy szelsoseg, mint a koverseg, sot veszelyesebb is, mert ott komoly mentalis problema is van a hatterben illetve joval gyorsabban kepes olni.


Oszinten - annak tudjak atmosni az agyat, aki ilyenre vevo. Nem lehet valami eros ember, ha masokat kovet ilyen rossz dolgokban. Ott mar eleve adott volt onertekelesi problema, tehat beteg volt.


Azert azt is emlitsuk meg, hogy olyan emberek is vannak, akik alkatilag tul vekonyak es szinte anorexiasnak neznek ki, de megsem azok. Nekem is egyik rokonom egy kilot sem bir hizni, pedig allandoan gyorsettermekben eszik. Ilyen emberek is vannak es egyebkent ne hidd azt, hogy oket nem bantjak, mert igen...


Annak kellene orulni, hogy mindenki mas. En nem vagyok vekony, megis van, aki szeret es pont ilyen alkatu ember tetszik neki. Mindenki megtalalja a parjat, ez nem kilo meg centi fuggvenye. Nincs olyan ember, akit senki sem talal vonzonak, csak meg kell talalni a megfelelo part. Ezt kellene megerteni.

2011. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges a vita. Senki nem lesz boldogabb, boldogtalanabb, szebb, népszerűbb attól, hogy valamivel vékonyabb, vagy vastagabb, ezt csak bebeszéljük magunknak és ezáltal így is fogjuk érezni.

Tény viszont, hogy sem az egészségtelenül sovány, sem a kórosan elhízott nem egészséges, de a kérdés nem erről szólt.

Az is tény, hogy a média és a divat diktál és azt diktálja, hogy inkább a csontsovány, mell nélküli a szép, mint az egészségesen telt. Az nem igaz, hogy az emberek többségének az alultáplált (szó szerint értem ezt most) nők tetszenek, maximum a kisfiúk többségének. Úgy gondolom felnőtt férfiak többsége a nőies nőket szereti, formás idomokkal, esetleg annyi különbséggel, hogy vannak, akik a teltebb, vannak akik a karcsúbb formás idomok jönnek be.


Azon aggódni meg, hogy az amúgy egészséges (legyen vékony, vagy telt) alkatunk nem jön be az összes pasinak és lehet, hogy a másiké öt pasival többnek bejön, mint az enyém, annyira felesleges! Voltam már vékonyabb, vastagabb, de mindig úgy voltam vele, hogy ha valaki megismer és pont amiatt a pár plusz vagy mínusz kiló miatt utasít vissza, hát menjen is a fenébe, mert ilyen ember nem is kellene.

2011. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

Én inkább a divattervezőket, modellügynökségeket kérdezném meg, hogy miért jó nekik élőhalottakat alkalmazni.

Az egy dolog, ha valaki alkatilag vékony (mint, pl. én is), de az már elég durva, hogy azt sujkolják a nőkbe, hogy legyél 40 kg a 170 cm-edhez, mert csak akkor vagy szép. Az is rossz szerintem, hogy a reklámok, divatfotók nem emberközeliek, semmi természetes nincs bennük. Minden steril és kiretusált. Én egyáltalán nem gondolom azt, amikor látok egy divatplakátot, hogy az a reklám nekem, vagy úgy egyébként egy nőnek szólna.

2011. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!