Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt velem?...

Miért csinálják ezt velem? Lelkileg tönkre fogok emiatt menni?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy :

¤¤¤¤¤¤


Mindenki csak akkor keres ha kell valami. Pl msn-en. Mindenki csak akkor ír rám ha személyes üzenetbe kiírok valami olyasmit amit nem ért vagy nem tetszik neki. Máskor le se sz*rnak. (Elnézést a kifejezését, még fogom használni, de nagyon dühös vagyok). Ha meg én jóindulatból ráírok valakire, hogy beszélgessünk egy kicsit akkor vagy elfoglaltba teszi magát vagy lelép vagy írunk egymásnak pár sort és ennyi. Látszik hogy baromira nem érdekli őket hogy velem mi van vagy stb. És akkor még én érzem magam bunkónak hogy meg kellett zavarjam.


Vagy a másik a párkeresés. Volt egy fiú aki nagyon tetszett, fel is vettük egymást msn-re. Beszélgetünk, ok. De mindíg én írtam rá. Aztán egyszer csak KÖZLI hogy jaj ő milyen boldog mert talált barátnőt meg minden meg mennyire szeretik egymást meg blablabla. De észre se veszi hogy ez nekem marhára rosszul esik, normálisabban is meg lehetne mondani.....



Elegem van már abból hogy mindíg csak akkor vagyok jó mindenkinek ha lelki szemetesláda kell, csak akkor vagyok jó mindenkinek ha el kell újságolni hogy milyen jó az illető élete meg milyen boldog stb., persze az cseppet sem érdekli ha én szomorú vagyok, az kit érdekel.....elegem van már a sorozatos nagy csalódásokból.


Emiatt lelkileg is tönkre mehetek?

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?



Barátom alig van, az se helybéli, már nem bízok senkiben, mindenkiben csak a rosszat látom.

(családtagok kivételével)


Ettől lehetek depressziós?:'( mit tennétek a helyembe?



Vagy MIÉRT CSINÁLJÁK EZT VELEM??



19/L


2011. júl. 7. 18:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ez még oké, de belőlem nem árad a negatívság. Próbálok én is viccelődni, akkor mindenki gyerekesnek tart. Ha nem viccelődöm hanem fapofával válaszolok mindenre nevetés nélkül akkor meg annyira rossz társaság vagyok.


Nem érzékeltetem senkivel sem ha rossz kedvem van (csak néha szoktam mondani ha épp akkor van rossz kedvem ha megkérdezik hogy vagyok), amúgy nekem sem jön össze szinte sose semmi. :(


De nem értem hogy az, aki tudja h rosszul esik ez nekem miért ecseteli h milyen boldog az új bnőjével....most ez csak 1 példa...



Én nem hiszem el hogy mindíg nekem kell alkalmazkodni mindenkihez :(

2011. júl. 7. 19:19
 12/21 anonim ***** válasza:
Megint a 16/L vagyok, kérdező, mintha én írtam volna!
2011. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Kedves 16/L énis ebbe a problémába vagyok:( Legalább nem vagyok egyedül :)
2011. júl. 8. 11:42
 14/21 anonim válasza:

Tegnapelőtti 18:48-as vagyok.

Úgy látom a többség félreértett és ez által le is írt. :(

Én azt vettem ki a szavaidból, hogy Te mindenkinek jó vagy mindenre (panaszkodnak, dicsekednek), de Te visszafelé nem tudsz senkinek panaszkodni.

A többieknek írom, főleg a magántanárnak, hogy nagyon is értem miről beszél, de nehogy azt mondja, hogy vele nem történik semmi rossz. Mondjuk, ha férfi vagy, akkor könnyen lehet, hogy azért nem tud megérteni, hogy néha igenis jó valakinek kiönteni a szívedet.

A meleg éghajlatról jött tanítványodról meg annyit, hogy ahonnan kb. ő jött ott a sok napsütés miatt eleve vidámabbak az emberek, de ha mégsem, akkor azért olyan boldog, mert itt sokkal jobban érzi magát.

Félreértés ne essék, én is olyan típus vagyok, aki mindenben meglátja a jót is és sokszor gondolom is, hogy minden rossznak meg van a jó oldala is, de ennek ellenére mindenki lehet olyan passzban, hogy jó, ha van valaki mellette és jó egy kicsit panaszkodni.

Kérdező, a fiúról, aki dicsekszik, csak annyit, hogy ne vedd magadra, nem azért csinálja, hogy bosszantson. Egyszerűen nincs empátiája. Hány éves a srác?

A múltkor nem jutott eszembe: energiavámpír. Ez egy létező fogalom, nézz utána a neten. Ahogy a magántanár leírta, valószínű, az a másik tanítványa is az és lehet, hogy Neked is vannak ilyeneid. Vicces a megnevezése, de ha valaki utána olvas, tuti talál ilyet a környezetében.

31/L

2011. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

08:09 - én írtam a tanítványomról. Valóban sok a napsütés, de voltam ott, a hőség (35-40 fok, néhol 90%-os páratartalommal) miatt feszültek, türelmetlenek az emberek. Másrészt állandó a háborús fenyegetettség, mindenkinek, így neki is több támadásban elhunyt hozzátartozója van. Tehát ne egy olasz dolce vitára tessék gondolni.

Egyébként nő vagyok és igen, vannak problémáim, de jelentősebbeket szűk családi körben tartom.

2011. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
08:09-es vagyok. Én is úgy gondolom, hogy nem jó mindent kiteregetni, de egy 19 évesnek elviekben/normális esetben olyan gondjai vannak, amit egy jó barátnővel is meg tud beszélni, ki tud pletykálni. És nem véletlenül írtam az előbbi kommentembe, hogy ha nem is a napsütéstől, akkor attól, hogy itt sokkal jobb helyzetben van (mert sejtettem, hogy nem véletlenül települt ide). És ahogy írtad is, ő már olyat átélt, hogy sokkal többet és kisebb dolgokat is nagyon tud értékelni. De szerintem egy ilyen embert nem lehet összehasonlítani egy magyarországi tinédzserrel. Nem lehet a szegény lányt leszólni azért mert bizonyos dolgokat nagyobb problémának hisz, mint amilyen valójában.
2011. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van. A tanítványomról egy szó erejéig annyit, hogy nem menekült ide, hanem a munkáltatója csábította ide egy évre, utána megy vissza. (saját területén elismert szakember)


Nem állt szándékomban leszólni a kérdezőt, főleg azért, mert ugyanebben a cipőben jártam kb hasonló korúként. Le kellett ülnöm és végiggondolni, hogy a világ nem tud megváltozni, de én igen. Akkor kezdtem el a fent említett dolgokra figyelni, így lettem kiközösítettből nagy baráti körrel rendelkező, stabil kapcsolatokat kiépíteni képes ember. Ugyanis valóban az én hibám volt, hogy menekültek tőlem.


Ha valakivel találkoztam, akkor ráborítottam a fél életemet, nagyrészt panaszkodtam - visszagondolva, érthető módon húzták fel a nyúlcipőt.

Mióta megválogatom, hogy milyen mértékű terhet és MILYEN CSOMAGOLÁSBAN teszek mások vállára, a környezetem is máshogy áll hozzám.


Egy jelenlegi példa: egyetlen vizsgám van az államvizsga előtt, ezen áll vagy bukik, hogy mikor végzek a főiskolán. Nagyon stresszeltem tőle (pár napja volt), az anyagok egy része se volt meg, illetve a külföldre költözésünk ideje is ettől függ. A férjemnek vagy a szüleimnek persze elmondtam töviről hegyire az aggodalmaimat - de ők amúgy is figyelemmel kísérik a helyzetet, így mondhatni velem aggódtak.

De a barátaimnak már csak annyit mondtam, hogy nagy a tét és szorítsanak nekem. Az információ lényege ugyanaz, de mégsem veszik át a szorongásomat.

Kisebb, mindennapos problémákat, vagy elhúzódó senki-se-tud-tevőlegesen-segíteni jellegűeket is röviden közlök.

Másrészt abban is határt kell húzni, hogy mennyire hagyja valaki, hogy kihasználják. Akit bármikor le lehet akasztani a szögről és nincs meghúzva a határ, azt úgy is kezelik - egy szögről leakasztható tárgyként. Ha kell, használjuk, ha nem, visszaakasztjuk.

Az elutasításnak se kell bántónak lenni, egy "ne haragudj, most be kell fejeznem valamit, tudunk máskor beszélni?" - azaz nem állni mindig mindenki rendelkezésére, kijelöli a határokat és ezt egy idő után elkezdik tiszteletben tartani az emberek.


Összegezve azt tudnám mondani, hogy amíg valaki saját magát nem tiszteli és szereti, addig nehéz másoktól is ugyanezt elvárni.

2011. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Én szeretek segíteni másokon, csak itt adódik a probléma hogy ezt ki is használják. Sosem vártam el semmit cserébe, csak annyit hogy legalább az érdekelje őket h pl hogy vagyok. De még ennyi se.

Érdekes módon amikor csak simán (nem negatív dolgokról) szeretnék valakivel beszélni, hogy pl hogy telik a szünet stb, hirtelen mindenkinek valami fontos dolga támad. Bár én már megfogadtam magamnak hogy ez volt az utolsó h valakinek segítettem ilyen téren. Ha annyi gerinc nincs benne h legalább azt a szemembe mondja h "bocs most nem akarok veled beszélni" akkor nincs miről beszélnünk :\


(amúgy a fiú 21 éves)

2011. júl. 9. 17:10
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért de emiatt kialakult bennem olyan hogy mindenkibe csak a rosszat látom.

Sajnos nagyon nehezen bízok meg vkiben.:S

2011. júl. 9. 17:11
 20/21 anonim ***** válasza:

Wintry válasza:


Szia :)

Ilyen velem is volt már,sőt legtöbbször csak ez van.És világ életemben ez volt.Sokan jöttek oda hozzám az ilyen olyan problémáikkal,aztán vége,de ahol tudtam segítettem.És hidd el,ha egyszer meghallgatod őket,többször is mennek,és bár lesznek olyanok (mint írtad) hogy le se sz*rnak,azért lesznek olyanok is akiktől ha segítséget kérsz,megkapod,legalább is velem így volt/van (lekopogom "kopp" "kopp").Rengeteg dolgot fogsz hallani,egyik meglepőbb lesz mint a másik,és néha ha belegondolsz,örülhetsz hogy Neked nincsenek ilyen gondjaid.Mint ahogy az 1. válaszoló is írta,jó érzés segíteni másokon,ne úgy fogd fel hogy lelki szemetes láda vagy,ha zavar,mond meg,diszkréten hogy Neked is jól esne ha nem csak akkor jönnek ha nincs más akivel beszélni akarnak.Ha még beszélgetni szeretnél,nyugodtan írj privátban. :)


17/L

2011. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!