Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan ered, hogy a halat...

Honnan ered, hogy a halat sokan nem tekintik húsnak jópár kultúrában?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy egy állat húsáról van szó a hal esetében is, miért alakult ki ez az értelmetlen különbség?
2011. máj. 31. 15:06
 1/5 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Sokan a szalonnát is húsnak tekintik, noha az zsírszövet, és a húst általában izomszövetre értjük. Ilymódon a hús megjelölésnek csak táplálkozási szempontból van értelme, nem biológiailag, mert ahhoz nem elég pontos. Táplálkozás szempontjából keresztény kultúrában azért nem számít húsnak, mert böjtben lehet enni, az mondjuk most nem ugrik be, hol van erről szó a bibliában, de mózesre tippelnék. Más kultúrákban nem tudom pontosan hogy van, de talán azért hajlamosabbak az emberek általában a halat máshogy kezelni, mert eléggé különbözik a hústól abban, hogy sokkal nagyobb %-a víz, tisztábban fehérjét és nagyon kevés zsírt tartalmaz, könnyebben emészthető, egészségesebb étel.
2011. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ha jól tudom a hinduk között is van egy csoport, akik a halat nem számítják húsnak, szóval széles körben elterjedt dolog, csak számomra érthetetlen. Persze más az íze a lazacnak és a csirkének, de mondjuk a pulykának és a disznónak is legalább annyira különbözik az íze, legalábbis szerintem.
2011. máj. 31. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Föld=hús

Víz=víz


Hol abban a hal?

2011. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel az almának a húsa is hús, nem?


Viccet félretéve: ez a szokás nem hülyeség, hanem a keresztény böjtben alakult ki, amikor húst nem, de halat lehetett enni. Ennek élettani szempontból volt előnyös hatása....Alapvetően az tévedés, hogy bármelyik kultúrában bármi is "csak úgy hülyeségként" alakult volna ki. Azért az őseink sem voltak hülyék. Ha azok lettek volna, akkor ma te sem lennél itt.

2011. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye, azt én is tudom, hogy a halhúsnak sokkal előnyösebb élettani hatásai vannak, mint mondjuk a disznóhúsnak. A kérdés arra vonatkozott, hogy miért nem nevezik húsnak a hal húsát? Hús = állatok izomszövete, ahogy az első is írta.
2011. máj. 31. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!