Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szóba szoktatok állni a...

Szóba szoktatok állni a házaló ügynökökkel?

Figyelt kérdés
Na nem a "paplant vegyenek" -re gondolok, hanem akik a gáz/villany/telefonszámlát szeretnék megnézni, mert valami új akciójuk van. Alig lehet őket lerázni, és mindenáron a számlákat szeretnék megnézni. Átverés az amiket mondanak?
2011. máj. 10. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem!!!
2011. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem néz meg senki semmilyen számlát. Milyen akció? Hogy lehet akciós a gázon, amit a távhő ad, a villanyon, amit az eon, meg a telefonon, ami mobil??
2011. máj. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 yuda ***** válasza:
26%

Nem átverés teljesen, csak az igazság egy részét mondják el... szerintem hallgasd meg őket, majd kérdezd meg a szolgáltatódtól is -és meglátod két ellentétes véleményt fogsz hallani.Neked kell eldöntened , melyiknek hiszel jobban.

A lényeg, hogy ne dönts azonnal!

2011. máj. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 napietus ***** válasza:
nem, és Te se engedd be őket. lehet, hogy csak azt nézik, mit lehet ellopni (sőt, ez a valószínű).
2011. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én minden ilyet elküldök, hagyjanak engem békén. Paplanost is, mindent.
2011. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem engedek be és senki nem nézegetheti a számláimat.

Azt szoktam mondani, hogy írásos ismertetőt prospektust kérek. Na, ez nem szokott lenni. Úgyhogy elküldöm.

Mert mesélni aztán azt mesél amit akar.

2011. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, merrefelé szokás ez, de eszedbe ne jusson bármit is megmutatni nekik, vagy beengedni őket a házba! A te személyes adataidat és személyed dolgaidat tartalmazó dolgaidhoz nincsen semmi közük! (Mellesleg ha csak a fontosabb személyi számaid birtokába jutnak, már vissza tudnak élni vele, hitelt felvenni, akármi - persze nem teljesen hivatalos úton, de megtehetik) Másrészt sokan arra mennek rá, hogy beengedd őket, kifigyeljék, hol tartod a fontos dolgaidat, leütnek, kirámolnak, vagy csak felmérik a terepet, érdemes lenne- visszatérni hozzád.

Nyilvánvalóan átverés, bármit is mondanak! Komoly cégek nem alkalmaznak ilyen kérdőjeles ügyletekre ilyen módszerekkel embereket!

2011. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy is! Ez egy trukk, hogy bejussanak a hazba, szetnezzenek, eltereljek valamivel a figyelmedet, amig te a szamlat keresed. Ez nem hazalo ugynok, hanem csalo, aki majd betor hozzatok vagy idokozben lop toletek, amig nem figyeltek.
2011. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én sem állok szóba velük, mert 1-2 éve egy jól kinéző, nagydumás nő csengetett be. Kérdezte hogy a gázszolgáltatótól felhívtak-e minket. Mondtam hogy nem. Erre elkezdi mondani, hogy van valami új gázszolgáltató, ahol 20%-os akció van, ha most kötök velük szerződést, és vigyem ki a számlámat. Én idióta meg kivittem neki, de azt mondta hogy sajnos nem esünk bele abba a rétegbe aki jogosult az akcióra. Na nem is mentem volna bele semmi variálásba (az kéne csak hogy kikapcsolják a gázt miattuk, vagy ráfázzunk) de eleve buta voltam hogy megmutattam a számlát....


Ma pedig egy pasi csengetett be, hogy a telefontársaságunk szólt-e arról hogy új percdíjak vannak. Mondtam hogy nem, mert tényleg azt hittem hogy a mi szolgáltatónktól van. De persze akkora kamu, mert nem mondja meg normálisan hogy melyik cégtől van. Erre kérte hogy vigyem ki a számlánkat, egy pillanat alatt megnézi hogy kaphatunk-e abból a jó percdíjból. Na akkor mondtam, hogy nem szeretnék semmi változtatást. Erre olyan erőszakosan elkezdte mondani, hogy dehát milyen rosszul járunk ha nem élünk a lehetőséggel, mert csak most jönnek ki házhoz. Mondtam, hogy köszönöm nem kérek belőle, erre kb megsértődött :D

2011. máj. 10. 19:22
 10/11 anonim ***** válasza:

A közüzemi számlávalcsak óvatosan, telefon előfizetésnél,hitelnél, sok helyen kérnek egy számlamásolatot.

Ha szereznek egyet az összes adatoddal egy nap arra ébredsz, hogy olyan hitelt kéne fizetned,amit nem vettél fel, vagy telefont kéne fizetned, ami nem is a tiéd.

2011. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!