Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az idősebek...

Miért van az hogy az idősebek könnyebben szóba elegyednek mással mint egy fiatalabb?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm 40év körüli, volt hogy egy busszal jöttünk haza, kérdezte hogy honnan jövök stb. A lánya korombeli de ő magától nem nagyon jön oda beszélgetni.


Volt hogy egy vad idegen szólt hozzánk, festettünk egy társasházat, odajött megkérdezni hogy mikor lesz kész stb, fiatalok max néztek, nem kérdeztek semmit,pedig ott laktak.

Buszmegállóban is az idősebbek gond nélkül megkérdezik hogy hová megy ez a busz. A fiatalok nem merik, múltkor 2 csaj akart busszal menni és azon vitatkoztak hogy melyik kérdezze meg hogy merre megy ez a busz, nehogy rosszra szálljanak fel.


2011. febr. 17. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki már nem egészen fiatal, annak van gyakorlata a megszólításban, a társalgás írott és íratlan szabályaiban könnyebben eligazodik.
2011. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
15-20 éves se túl fiatal már.
2011. febr. 17. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt már én is megfigyeltem. Szerintem amiatt lehet, hogy a fiatalok ahhoz vannak szokva, hogy mindenkinek "kommentelnek", meg "lájkolnak", de hogy élőben megszólítsanak valakit, ahhoz legtöbben nem elég bátrak. Az idősebbek nem online élik az életüket.
2011. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

20:04, nem értek veled egyet. Amíg nem volt a számítógép háztartási kellék, addig is ugyanígy volt.A fiatalnak gondja van a megszólítással (nem mondja ki, hogy kérem uram, asszonyom stb.), köszönéssel, tegezés-magázással.

Régi nóta.

Idővel mindenki belejön.

2011. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy fiatal a fiatallal (is) nehezebben elegeyedik szóba, mint idősebb az idősebbel. És ott nincs gond a megszólítással.
2011. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Generációs különbség. Mi az, hogy a "15-20 éves se túl fiatal már"?
2011. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

15-20 éves már azért valamennyire önálló tud lenni.

Egy 15 évest már elengednek szórakozni, a 18 éves már egyedül elintézheti a személyes ügyeit, aláírhat anélkül hogy a szülő aláírása is kellene(pl bankban, okmányirodában), 20 évesen meg sokan már másik városban laknak albérletben vagy koleszban, de van akinek már gyereke van 20 évesen. De nem mernek segítséget kérni egy idegentől, távolságtartóak is egy felnőttel szemben.

2011. febr. 18. 18:48
 8/8 anonim ***** válasza:
En 15 es 19 eves korom kozott voltam a legzarkozottabb. Meg az emberek szemebe sem mertem nezni, annyira felenk voltam. Szerintem a kor elorehaladtaval az ember kinyilik meg jobban hozzaszokik azokhoz a helyzetekhez, hogy mindenfele koru emberrel kell beszelni. Illetve ha vki idosebb, nem problemazik azon, hogy meg merjen-e vkit szolitani, mert sok fiatal talan tart a felnottektol, a felnott meg a felnottol nem.
2011. febr. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!