Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki külföldre költözik,...

Ha valaki külföldre költözik, könnyebben és nagyobb mértékig befogadják, ha pl. "kiházasodik" és nem csak dolgozni megy pár évre?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Én angliában élek 4 éve. Itt sincs ingyen ház, meg családi pótlék a semmire. Ha erre gondoltál. :)
2009. szept. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kétségeim vannak az ilyen és hasonló jellegű kérdésekkel, sosem tudom, ki mit ért befogadás alatt? Azt vallom, hogy hasonló tipusú emberek hasonlóakat vonzzanak. Tehát ha te eleve egy barátságos, nyilt, és nyitott ember vagy, biztosan gyorsan tudsz ismerkedni, és az ismeretségeket a későbbiek során barátságokká alakitani. Ha viszont zárkózott, morcos ember, aki magában is nagyon jól elvan barátok nélkül - mi értelme a kérdésnek? A kérdésedre válaszolva:

Házassággal az ember eleve kap egy családot és baráti kört, tehát nem vagy egyedül a világban, hogy ez az új szituáció mennyire elégiti ki az igényeidet, amit ajándékba kaptál, az már egy újabb kérdés, de nagyobb mozgásteret biztosit további kapcsolatfejlesztésre. Nem sokáig éltem külföldön, de nem mondhatom, hogy magányos lettem volna, megpróbáltam kihasználni a lehetőségeket, megismerni azokat, akik körülöttem voltak emberileg, és a helyet külturálisan és minden egyébb szempontból. Jó volt, szép volt, új élményekkel és tudással gazdagodtam, de nagyon hiányoztak a "régi" barátaim is. Kár, hogy nem tudunk egy külön kis világot kialakitani magunknak, hogy minden helyben legyen, amit nagyon szeretünk!

2009. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem családi pótlékra gondoltam vagy anyagi dolgokra. A férjem külföldi, de eddig nem az ő országában éltünk. Most végleg oda szeretnénk költözni. Beszélem a nyelvet anyanyelvi szinten. Az érdekel, hogy az emberek a családon kívül mennyire fognak befogadni? Nem fogom idegennek érezni magam? Nem vagyok morcos, de nem vagyok nagyon közvetlen sem, eléggé gátlásos vagyok, de ez nem jelenti, hogy barátságtalan.
2009. szept. 20. 08:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Vagy is ez egy kicsit tágabb fogalom.

Azok akik letelepedni akarnak az adott országban azoknak nincs problémájuk, nem nézik leöket stb... vagy is jobban befogadják öket.

akik vendégmunkásként élik életüket azokat nem annyira.


Már jópár éve élek külföldön és magyar vendégmunkásokkal foglalkozom évek óta. "kiházasodás" miatt kerültem külföldre, éscsak ezután találtam a magyar-német cégnél a munkát,ahol évek óta vagyok ügyintézö.


Azt kellett észre vennem hogy aki letelepedés miatt jön ki másképp viselkedik mint aki átmeneti állapotnak tekinti életét,másképp is fogja fel a dolgokat, másképp viselkedik a kollégákkal a szomszédokkal stb...


1. letelepedni akaró, vagy letelepedett élete. BESZÈLI az adott ország nyelvét. Ha elmegy vásárolni olyat vesz meg amire szüksége van, megnézi mire költ és úgy vásárol mint otthon. Saját maga bérelt/megvett lakásban él, olyanban amilyenben otthon is lakna. Odafigyel környezetére, barátkozik a szomszéddal,segít neki ha kell,aki viszont segít.elmegy a külföldi kollégákkal este inni, vagy hétvégén közös programot csinálnak.


2. vendég munkások. Nem vagy csak kicsit beszéli az adott ország nyelvét (van olyan aki 10 éve vendégmunkáskodik, de alig beszéli az adott ország nyelvét vagy szinte semennyire sem). a boltban mindig a legolcsobbet veszi meg, és a kidobott bútorokat össze szedi.Lomozásnak hívják egymás között. Olyan bútorokat is össze szednek amiket otthon is kidobnak és max a kisebbségik szedik össze. Kijárnak minden szombaton a bolha piacra. Ha valami leértékelve van akkor abbol 5-t vesznek hogy haza vigyék. Sehova nem járnak, a szomszédnak még kösszöni sem szeretnek. Munkászállon laknak sokad magukkal.Mivel nem vagy csak kicsit beszélik az adott ország nyelvét, nem tud a kollégákkal komunikálni.eldobálja a szemetet stb... Vagy is úgy élkint hogy " úgy is csak pár évig leszek itt,minek barátkozzak,minek tanuljam meg az ország nyelvét,minek védjem a környezetetét, meg egyébként is engem itt csak vendégmunkásnak kezelnek"


láttam átalakulást is. Vagy is az az emberke idejött már jópár éve dolgozni vendégmunkásként. Megtanulta pikk pakk az adott ország nyelvét, jó szakemberként és jó munkaeröként megbecsülték. annyira megvoltak vele elégdve hogy átvették rendes munkaerönek. saját lakást bérel stb... nem egyszerü és kevesebb is marad meg neki mint amikor csak vendégmunkás volt, de ö itt akar élni.


Aki titt akar élni ö tudatosan beilleszkedésre törekszik

míg a vendégmunkás csak átmenetnek tekinti pont mint annak idején az orsz katonák, és a kiköltözéskor feléget mindent maga mögött.

2009. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor légy továbbra is pont ilyen, és ne aggódj minden rendben lesz. :) Az elmúlt évek során én csak bunkó magyarral találkoztam, bunkó angollal nagyon nagyon ritkán. az elsö voltam :)
2009. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik országba költöznétek? Afrikában is más ahelyzet mint pl európában.
2009. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Beszélem a nyelvet anyanyelvi szinten. Az érdekel, hogy az emberek a családon kívül mennyire fognak befogadni? Nem fogom idegennek érezni magam?"


Ezt nem lehet tudni. A családon belül sem. Van, aki hiába házasodott meg, a családja "a külföldi vendég"-ként vagy esetleg "betolakodó söpredék"-ként kezeli élete végéig. Mást azonnal befogadnak és kész. Ez teljesen személyfüggő, a világ minden táján élnek ilyen és olyan emberek is.


Az USA-ban pl. ez úgy működik, hogy a származás teljesen mindegy. Ha valaki határozottan megtagadja az országot ahonnan jött, és kijelenti, hogy amerikai, és a többiekhez hasonlóan amerikai zászlót lenget, amerikainak vallja magát stb., akkor azonnal elfogadják amerikainak. Franciaországban csinálhatsz akármit, mindig idegen maradsz. A gyerekeid talán, de inkább az unokáid lesznek először franciák. Te csak métèque vagy. A többi nyugati ország e szélsőségek között van valahol. Az északi országokban az emberrel udvariasak, de mindig kívülálló marad. Talán Anglia és Németország könnyebb eset, valamivel befogadóbbak. Az embereknek általában túlzottak a feltételezéseik a nyugati toleranciáról, mert abból a legendából indulnak ki, hogy "Bezzegnyugat" befogadó, míg Magyarország idegengyűlölő ország. Az igazság az, hogy Magyarország az egyik legbefogadóbb ország. Nyugaton csak az USA az.

2009. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!