Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van Budapesten olyan hely,...

Van Budapesten olyan hely, ahol befogadják egy időre az otthonról menekülő, azaz hajléktalanná vált fiatalokat, akik már nagykorúak, de nincs állásuk?

Figyelt kérdés
Ilyen témában szeretném megírni a szakdolgozatomat jövőre, és szeretném felmérni a terepet, mennyi anyagot gyűjthetek majd hozzá. Főleg szeretetszolgálatokra gondolok, nem átmeneti hajléktalanszállóra. Kifejezetten azoknak a fiataloknak az élete érdekel, akik valamilyen okból elmenekültek otthonról, elmúltak 18 évesek, és még tanulnak (főiskolán, egyetemen), vagy meg kellett szakítaniuk a tanulmányaikat. Van olyan hely, ahol ideiglenesen biztosítanak nekik szállást? Se munka, se lakás, se család, ez lenne a dolgozatom címe.
2010. jan. 26. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a TEGYESZbe igen, de lehet ott csak 18 éves korig.
2010. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt fel vannak sorolva a lakásotthonok és utógondozó otthonok. De szerintem nagykorúakat nem fogadnak be.

Én hajléktalan szállón dolgozom, és rengeteg a fiatal, 18 évet betöltött kliensünk, akiknek nincs hova mennie.

2010. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Vöröskereszt hajléktalanszállóján, úgy tudom, ott befogadnak átmenetileg.
2010. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És tudnátok mondani címeket, vagy hol tudnék ennek utánanézni?köszi
2010. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
könnyen lehetséges, hogy érdemes bemenned ezekbe a szállókba, és ott megkérdezned. egyébként sok sikert, nem egy hálás témát választottál
2010. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már hajléktalan emberről van szó, akkor leginkább a hajléktalanok rehabilitációs intézményét ajánlanám. Itt szociális munkások dolgoznak,akik segítenek munkát, jövedelmet szerezni. Ez az intézmény leginkább egy munkásszállóra hasonlít, és fizetni kell az ottlakásért.

Budapesten nem tudom, hol van ilyen intézmény, de neten rá tudsz keresni.

2010. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, próbáltunk segíteni, de még egy köszönömöt sem érdemeltünk....
2010. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

(A köszönet azért váratott eddig magára, mert nem voltam gépközelben.)

2010. jan. 29. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!