Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért cirkuszolnak a rendvédel...

Miért cirkuszolnak a rendvédelmi dolgozók, mert rájuk is egységesen vonatkozna a nyugdíjkorhatár?

Figyelt kérdés

Végre egyetlen normális intézkedés eddig a kormánytól, hangsúlyozom, az egyetlen, és ez meg nem tetszik nekik.


Én elhiszem, hogy nagyon elfáradnak a tűzoltók, de kérdezem, hogy a 36 órában ügyelő és folyamatosan sürgősséggel műtő orvos mennyivel kevésbé fárad el?


De akár egy naphosszat a diákokkal foglalkozó pedagógus is mennyivel pihentetőbb állás?


Ne haragudjon a világ, a semmittevő börtönőröket akarjuk hozzájuk hasonlítani pl? Na álljunk már meg egy szóra ...


2011. máj. 7. 07:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
miért ne? hát ők is tök komoly gyilkossági ügyeket oldottak meg! sztem nincs benne semmi olyan, ami a valóságtól elrugaszkodott lenne
2011. máj. 9. 06:44
 12/17 anonim ***** válasza:

Valószínűleg aki a kérdést feltette, nem ismeri a rendvédelmi dolgozók munkáját.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy ott voltam a demonstráción, mert a férjem állításod szerint "semmittevő börtönőr", és nem csak rendvédelmisek voltak, hanem bizony a mentősök is képviseltették magukat, sőt az ápolók is.

Nos leírnám akkor Neked, hogy mit csinál egy börtönőr 12 órában:

6 órakor átveszi a parancsot, 6.15-kor a fegyvereket, majd ezután a ráosztott körletben dolgozik, ahol 20 percenként zárkaellenőrzést tart (férjemnek 62 zárkája van), beleértve a létszámellenőrzést is. Amikor ezzel végez, akkor ezt lepapírozza, majd ismét elindul zárkaellenőrzésre. Közben a 130 elítéltet sétára viszi (egyedül!!), orvoshoz viszi, ha kell tárgyalásra kíséri, mindenről jelentést kell írnia, miközben naponta hallgatja a koszos cigányok siránkozását, naponta leszarja az öngyilkossági kísérleteiket, és naponta kapja ő is, és a családja is a fenyegetéseket a raboktól. Ja majd elfelejtettem, hogy a férjem a mai ebédjét is hazahozta, mert nem volt ideje enni. El volt foglalva a semmittevéssel.

Úgyhogy mielőtt véleményt alkotsz valamiről, amiről halvány lila gőzöd nincsen, próbálj meg egy kicsit utánanézni, mert így csak magadat fogod leégetni.

Egyébként mindezt havi nettó 105ezer forintért teszi, és ebben benne van minden. Cafetéria nincs, megvonták, ruhapénz sincs, bérlet sincs, megszűnt, étkezési utalvány sincs, az is megszűnt.

Szóval engedtessék már meg, hogy demonstrálni mernek a semmittevő börtönőrök!

2011. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Jó, legyen ahogy írod, na de szted ugyanennyire nincs leterhelve egy orvos vagy egy tanár és ugyanennyi pénzért? sztem itt kb mindenki mehetne tüntetni, ezért nem látom olyan rendkívüli módon kiemelkedőnek a börtönőrök siránkozását.
2011. máj. 12. 08:49
 14/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az egymásra mutogatással nem megy senki semmire. Általános tény, hogy szinte MINDEN közalkalmazott alul van fizetve, és túl van terhelve, mivel ezekre a feladatokra több ember kéne, de ugye az többe is kerülne. Nekem pl. anyukám tanár, ő is tudna mesélni, hogy folyamatosan emelik az óraszámát, csak hogy kevesebb ember több munkát végezzen, és persze az élet ott nem áll meg, hogy X órakor elhagyja a munkahelyét, mivel otthon vár rá a többi munka, dolgozatok javítása, feladatlapok összeállítása másnapra, stb. (amit külföldön pl. az asszisztens csinál, a tanár tényleg csak tanít).

Szóval én eleve nagyon durvának érzem, hogy ilyen szinten lenyúzzák a bőrt a közalkalmazottakról, szinte bagóért. Ettől függetlenül még mindig nem tartom igazságosnak, hogy némelyek korábban mehetnek nyugdíjba, mert sokan közülük tényleg nincsenek akkora igénybevételnek kitéve, mint bármely más (fizikai) dolgozó, ugye mint említettem, sok rendőr, katona van, aki egész életében csak irodában dolgozott. De azt akkor is fenntartom, hogy a munkakörülmények sehol sem ideálisak, ezeken kéne változtatni, csak ez ebben az országban soha nem fog megtörténni.

2011. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok

Ok, vegyül alapul a dokikat. Igen, valóban leterheltek. Miért nem tüntetnek? Mert a napi hálapénz, amit kapnak, valószínűleg kompenzálja a fárasztó munkát. Valljuk be, hogy azért orvosaink nem siránkoznak, hiába mondják, hogy nincsenek megfizetve. Hidd el, hogy amíg van magyar beteg, addig a havi fix mellett a havi kis zsebpénzük is megvan. Nézzük a tanárokat: reggel 8-tól délután 4-ig tanít valóban siralmas fizetésért. Talán a gyerekeket ne hasonlítsuk már a gyilkos és rabló bandához, akik érzelmileg zsarolják a rendvédelmiseket. Asszem kicsit nagyobb nyomás alatt vannak, mint a tanárok. Vitatkozni nem fogok, de nekem ez a véleményem. Amúgy meg nyugodtan mehetnének ők is hujjogni a Kossuth térre, de mégsem teszik. Vajon miért nem?

2011. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, pont azt írtam, hogy egy tanárnak nem ér véget a munkája akkor, amikor letelik a munkaideje, mert otthon folytatja tovább. Valóban, a gyerekeket ne hasonlítsuk gyilkosokhoz, rablókhoz, mivel egy kiskorú gyerekkel nem sok mindent lehet csinálni, ha kedve támad megrúgdosni a tanárt. Vagy éppen a szülőnek. Nem egy ilyen eset volt már. Te abba látsz bele, amit a férjed csinál, én meg abba, amit a tanárok csinálnak.

Miért nem mennek tüntetni? Hát azért volt már erre is példa, csak szerintem a szakszervezet egy kalap sz*r, plusz nem sokat tudnak vele elérni, na meg a pedagógus sztrájk is olyan, amilyen, nem lehet teljességgel beszüntetni a munkát, hiszen a gyerekeknek joguk van az oktatáshoz.

Nem kimondottan értem amúgy, hogy miért ment át megint az egész egy ilyen "kinek sz*rabb" versengésbe, de hát ugye ez régi jó magyar szokás, úgyhogy nem tudom mit csodálkozom rajta.

2011. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem, nem... félreértettél, én nem vitatkoztam, csak a kérdésre válaszoltam. Na meg persze szarul esett, hogy semmittevőnek nevezte a fegyőröket a kérdést feltevő. A lényeg, hogy én megértek mindenkit, mert ebben az országban csakis az él szarul, aki dolgozik. És higgyétek el, hogy nem csak a rendvédelmisek vannak ebben a helyzetben. Május 6-án végigvonultunk a pénzügyminisztériumhoz, és nagyon jól esett, hogy az emberek többsége tapsolt nekünk az ablakokból, az utcán álldogálók pedig bátorították a demonstrálókat.

Mivel megállapodás nem született és nem is engednek, ezért két hét múlva megint utcán lesznek a fegyőrök, rendőrök, katonák, mentősök és tűzoltók is. Ja majd elfelejtettem mondani, hogy civil csoportok is csatlakoztak a tömeghez, mint például a Magyar Ápolók csoportja is. Köszönjük!

Tehát nem csak rendvédelmisek voltak!

2011. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!