Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért cirkuszolnak a rendvédel...

Miért cirkuszolnak a rendvédelmi dolgozók, mert rájuk is egységesen vonatkozna a nyugdíjkorhatár?

Figyelt kérdés

Végre egyetlen normális intézkedés eddig a kormánytól, hangsúlyozom, az egyetlen, és ez meg nem tetszik nekik.


Én elhiszem, hogy nagyon elfáradnak a tűzoltók, de kérdezem, hogy a 36 órában ügyelő és folyamatosan sürgősséggel műtő orvos mennyivel kevésbé fárad el?


De akár egy naphosszat a diákokkal foglalkozó pedagógus is mennyivel pihentetőbb állás?


Ne haragudjon a világ, a semmittevő börtönőröket akarjuk hozzájuk hasonlítani pl? Na álljunk már meg egy szóra ...


2011. máj. 7. 07:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért a pedagógusokat nem hasonlítanám össze egy tűzoltóval! Az orvosok közül pedig nagyon kevés műt állandóan! Ha igen,akkor tartja a markát a borítékért!

Igazuk van a tiltakozóknak! Mit tennél,ha egy 60 éves tűzoltó nem tudna levinni az emeletről,ha ég a lakásod?

Ez minden volt,csak nem jó intézkedés a Fidesztől!

2011. máj. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan!

Az első hozzászólónak tökéletesen igaza van.

Sok orvos inkább visszavonul 60 évesen, mert remeg a keze, nem az igazi a memóriája, és van elég félretett pénze.

Belátja, hogy már nem alkalmas ellátni a feladatát.


A tűzoltók, rendőrök és a többi rendvédelmi dolgozó ennél keményebb munkát végez, szintén nagy felelősséggel.

Nem tudja ellátni a feladatát.


Az utcánkban lakik egy tűzoltó, ő is "korán" ment nyugdíjba. Kb. a háza lépcsőjét tudja megmászni, tönkrement a háta, a gerincét többször műtötték, a vállát kéne műteni, de nem akarja, mert akkor a gazdaságban nem tud dolgozni. Ugyanis a "nagy" nyugdíjból nem lehet megélni, még van fiatalkorú gyereke, akik taníttatni, akar, és ezt nyögdíjból nem lehet. Bitang keményen gürcöl, hogy legyen mellékes a gazdaságban.


Az egész sz.r, úgy ahogy van.

65 éves nyugdíjkorhatár: katasztrófa!!


A kollégám nagypapája 60 éves, és felügyelni kell, mert elindul a szobából pisilni, és jószándékú emberek vitték haza 50 km-ről, pizsamában. Sokszor nem ismeri meg a családját.

Egy 65 éves ember már ÖREG, a szó minden értelmében.

Egy 65 éves óvónő, kőműves, pék, szakács, (és felsorolhatjuk az összes szakmát, ami létezik) már nem tudja ellátni a feladatát.


De nem szeretném ennek ellenére se, hogy ha egyszer baleset ér, vagy kigyullad a ház, két 60 éves ember próbáljon kimenteni, aki egyébként már lehajolni nem tud.


Szerintem keress meg pár tűzoltót, beszélgess velük, nézd meg, milyen életet élnek, mit csinálnak, és aztán reklamálj!!!


Lassan önkéntes munkában mentenek életet, mert vagy van túlórapénz vagy nem, az állomány fele KÉNYTELEN másodállást vállalni (de jót pihennek, mi?), és cserébe drága kormányunk célzott lejáratókampányt folytat ellenük, egy olyan Sintérrel az élen, aki 48 éves korától nyugdíjas, de ahogy nézem, ő tényleg nem dolgozta ki a belét addigra.


Pfff... te meg legyél magadra büszke, hogy ezt a cumit besz.optad.

2011. máj. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

én nemtom mit szoptam be, mert sztem semmit, de ha meg elfogadjuk, hogy egy 60 éves ember már öreg és nem tud dolgozni, akkor ez legyen érvényes minden szakmára. és ne haragudj, de azért 60 évesen elég extrém, hogy elindul pisilni és az utcán köt ki ... talán mégse ez a jellemző


Akkor inkább az az általános probléma, hogy 60 évesen már senki nem alkalmas a munkára? végül is ebben is van valami, nekem csak az durva, hogy ilyen megkülönböztetés van, és teljesen indokolatlanul. Hagyjuk akkor a tűzoltókat, na nekem ne mondja senki, hogy az egész nap járőrözgető, méregető rendőr annyira nagyon veszélyes munkát végez, hogy 40 éves korára kikészül ... ugyan már

2011. máj. 7. 08:49
 4/17 anonim ***** válasza:
Na jó, de én pl ismerek olyan nyugdíjas rendőrt, aki egész életében irodában dolgozott. Ő miért mehetett olyan korán nyugdíjba? Egy fizikai dolgozó jóval tovább dolgozik, ő meg soha máshol nem volt, csak irodában.
2011. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

persze, tudod ők a nagy feszültségtől fáradnak úgy el ... haha


én azt tartom durvának, hogy már nem egy fiataltól hallottam, hogy csakis azért akar rendőrnek menni, mert akkor hamar elmehet nyugdíjba, aztán majd akkor keresi a lóvét, addig meg eltengődik

szal eleve így gondokodik egy 13 éves ... na puff

2011. máj. 7. 10:15
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Azert, mert alairtak egy szerzodest.

Ezt most semmibe veszi a kormany.

Te nem lennel felhaborodva, ha a ilyen mertekben megvaltoztatnak a szerzodest, amit 20 evvel ezelott alairtal?

Egyebkent meg lovesed nincs mirol beszelsz, hogy lehet mar egy tanart egy rendvedelmi dolgozohoz hasonlitani?

2011. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
igazad van, sztem is egy tanár idegei jobban kikészülnek
2011. máj. 7. 17:21
 8/17 anonim ***** válasza:

Jól van látom megy az irigység:)

Eléggé szánalmas vagy, arról, hogy lúúzer vagy csak Te tehetsz, senki más.

2011. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

most nem azért, de ott van jó példának, hogy Derrick főfelügyelő vagy Columbo is milyen idős koráig nyomozott és sikeres volt! sztem voltak már 70 körül is, amikor nyugdíjba mentek, és mégis tudták csinálni, mert szerették!

ezt nevezik hivatásnak

2011. máj. 8. 17:20
 10/17 anonim ***** válasza:
Na jó, azért a filmeket ne keverjük a valósággal szerintem :)
2011. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!