Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nincs már elegetek a sok...

Nincs már elegetek a sok tarhálásból?

Figyelt kérdés
Akármerre megyek, mindig azzal kell szembesülnöm, hogy mindenkinek az én pénzem kell, és a lehető legtisztességtelenebb módon. "Ajándékokat" nyerek teljesen ingyen, de előbb be kell fizetnem negyvenezer forintot egy serpenyőért, kozmetikusom rá akar beszélni egy hatezer forintos homeopátiás-biorezonanciás-tökömtudjamilyen kezelésre, árva gyerekeknek gyűjtő csalók szólítanak le "ingyen!" felkiáltással, étteremben mirelit kaját kapok kétezerért a megrendelt normális kaja helyett, a gyümölcslevemet felvizezik, a szegény tinifiú elvesztette a bérletét és most nem tud hazajutni, a csóró öregbácsinak nincs meg a piáravalója, és ezt mind nekem kellene fizetnem. A szerelő csak a harmadszori telefonhívásra tud csak kijönni, eszméletlen összeget elkér, a munkát meg pocsékul végzi el. Nemsokára itt a húsvét, jönnek majd a vadidegen emberek ötezerért locsolkodni... Én tudom, hogy sok a szegény ember, és a világot a pénz hajtja, de nem sok ez egy picit?
2011. ápr. 4. 14:49
 1/2 tetris ***** válasza:
100%

És amikor felhívnak tök ismeretlenek, hogy vegyek részt a Welness-hétvégén, meg hogy nyertem egy repülőutat, közben meg lehúzás az egész. Még az egyik ismerősöm is azzal jött a legutóbb, hogy van valami hiper-szuper testápoló, meg arckrém, amit nekem direktbe ajánl. Persze nála lehet megvenni. Meg a krisnások, meg a Jehova tanui, meg az erdélyből jött alkalmi árusok, igen ez már tényleg sok.

Ma a közért előtt egy fiatal nő hímes tojást árult egy dobozból. Igen, mindenki pénzt akar keresni. És csak attól lehet kérni, szerezni, akinek van.

2011. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de nagyon idegesítő! Én kb. két éve megtanultam kizárni az életemből az ilyesmit. Amióta itthon vagyok a gyerekkel (mosmtár GYES-en). Anyagilag sem tudnak lehúzni, mert a gyesből semmire sem telik (megtakarításomat pedig nem bontom fel, hogy elszórjam), így nem zavar semmi próbálkozás, mert az esélytelenek nyugalmával hallgatom őket végig, és a végén megkérdezem, hogy a GYES-em melyik részéből vegyem meg? (Néma hallgatás szokott lenni a válasz). De nemsokára visszatérek a munka világába, és azt hiszem, ezt a "mentalitást" sikerült végleg a magamévá tenni. Magyarul, ha nem kell az a termék, felőlem a kávéfőzőhöz kubai utat is adhatnak ajándékba, akkor sem kell! :)
2011. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!