Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mekkora összegért válnál...

Mekkora összegért válnál gyilkossá?

Figyelt kérdés
Ha pl egy eldugott helyen a kezedbe nyomnának egy töltött pisztolyt, hogy lőj le valakit, mennyiért tennéd meg? Megtennéd? Ha feltételezzük, hogy semmilyen egyéb következménye nem lenne a lelkiismereten kívül.
2009. febr. 15. 20:49
1 2 3 4 5
 41/50 anonim válasza:
74%
Ha Orbán Viktort kéne kinyírni, akkor még én fizetnék, hogy megtehessem!
2010. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Egyetlen ember elet sem merheto penzben...Az embernel semmi nem dragabb...Ugyhogy inkabb eletem vegeig szegeny maradnek...
2011. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

Es senkinek sincs joga elvenni embertarsa eletet...

elozo voltam

2011. jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim válasza:
én lazán elválllalnékbérgyilkosi hivatást... engem nemérdekelne melyik korosztályba tartozik...ugyhogy aki tud ilyen állást az irjonmá pls
2011. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim válasza:
simán személyenként fél milla és oké... és akár életem végéig csinálnám
2011. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim válasza:
54%
Ha cigányt kéne ölni akkor még csecsemőt is kinyírnék ingyen sőt térden állva könyörögnék, hogy kínozhassam. Amúgy meg fehér becsületes embert soha semmi pénzért ha nem bántott.
2011. febr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Bérgyilkos én is lennék. Ilyen egyszeri gyilkosságért meg nem tudom, amennyit fizetnének. Ha csak 200ezret akkor annyit, ha milliós összeget akkor annyit, de ha semmi következménye akár ingyen is elvállalnám. Nekem nem okozna különösebben lelkiismeret furdalást, akkor sem ha gyerek vagy ismerős vagy akármi.
2011. márc. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Huh. Nem lehet,hogy valaki figyeli ezt a topikot,és információt gyűjt rólatok? Valamilyen nyílvántartásra gondolok. Természetesen hivatalos szervek részéről,akiknek nem gond a lenyomozás. :)


A kérdésre válaszolva: Van pár ember,aki pénz nélkül is el tennék láb alól,ha nem lenne következménye. Ahogy így olvasgatom a topicot meglepően sokan lennének gyilkosok,tehát még mindig erősen él bennünk ez az ősi ösztön...

2011. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Ha figyelik is akkor mi van? Gondolatok miatt nem csukhatnak le meg semmi. Ez elméleti kérdés, nem arról van szó hogy ellenállhatatlan kényszert éreznénk arra hogy össze-vissza gyilkoljunk, hanem ha úgy hozná a helyzet, nem lenne ellene kifogásunk, maximum annyi, hogy nem akarunk börtönbe kerülni. De mivel a kérdés eleve úgy lett feltéve hogy nincs következmény, én is úgy válaszoltam.

Ha a törvényt is nézzük, valószínű jobban meggondolnám a dolgot.

2011. márc. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Nos, én is csak hangosan gondolkodtam a megfigyeléssel kapcsolatban,de a gondolatok teremtő erővel bírnak,és akinek a fejében sűrűbben megfordul az meg is teheti később. Például itt van az egyik elöző,aki cigányokat őlne,és ugye nemrég volt ilyen ügy hazánkban. A tettes is így juthatott el a kivitelezéshez,aki a sorozatgyilkosságot elkövette.:)


Vagy a pécsi egyetemi gyilkos,vagy a jogász egyetemista,akit azért csuktak le ,mert tervezte,pedig nem is hajtotta végre...


Én egyáltalán nem zárom ki,hogy az itteni kommentelők közt van a következő :)


Ahogy olvasom a topicot az a benyomásom,hogy nagyon sok emberben benne lehet ez komolyabban is,csak épp a büntetés miatt nem teszi meg.


Amúgy bizonyos esetekben én nem is ítélem el,ha valaki erős sérelmet szenved el,akár lelki téren például. Ha valakit különösebb indok nélkül kiközösítenek, vegzálnak én azt mondom eljuthat egy olyan fokra,amikor megteheti ,és azt mondom,hogy én nem ítélem el.


Bár az emberek általában biztosan nem helyeslik az ilyen bosszút,de ez csak belénknevelt dolog. A természetünkben benne van a gyilkolás,és bizonyos helyzetekben ez ki is jön.


Én jobban elítélem azt ,aki pénzért tenné.Az valóban elvetemült. De ,aki csak egy sérelmet torol meg az lehet,akár természetes is. Persze a moderni erkölcsi felfogásunk elnyomja ezt az ősi ösztönt.:)

2011. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!