Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tudtak így megtörni?...

Miért tudtak így megtörni? Miért utálnak?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok,1évvel ezelőtt történt egy meghatározó eset az életemben ami a mai napig rányomta bélyegét mindenre!4 tökéletes ember,igaz barátság!Részemről őszinteség,teljes odaadás,segítőkészség szóval barátaim az életem!A gimnáziumban ahova jártam népszerű voltam,jóban voltam az osztályban járó fiúkkal és osztályfőnökömmel,úgy általában mindnekivel!Elég markáns,magabiztos és öntudatos egyéniség vagyok vagyis voltam.Jó családból származom,mindenem megvan ami kell köszönhetem drága jó szüleimnek (de ezzel soha nem vágtam fel)!!!Minden elértem amit csak akartam mert képes voltam rá!Bekerült a társaságunkba egy új lány akit én mutattam be a többieknek aztán a dolgok kezdtek beindulni!Mindenki valamilyen szinten kibeszéli a másikat ebben az esetben nem rossz szándékból,hanem a hogyan mondjam el bántás nélkül!Szabad szájú vagyok,ami a szívemen a számon,de a barátaimmal nem tudtam megtenni mert nm akartam őket megbántani persze ez nem mindig sikerült!Ahogy jött az érettségi az új lány kikezdett,keresve minden módon az összeveszésre..nem tudtam mire vélni!Aztán érettségi előtt 3nappal egyik pillanatról a másikra olyan dolgokat vágtak a fejemhez amiket álmomba nem gondoltam volna!Vádaskodtak,hazugságokat találtak ki csak azért hogy benyaljanak a másik lány kegyeinek aki hozzá teszem AZ OSZTÁLYFŐNÖKÖN LÁNYA VOLT!Hajtogatták,hogy elnyomtam őket,nem hagytam őket érvényesülni!Összetörtem hiszen ezek szerint kihasználtak,mindig kiálltam mellettük-ha bajban voltam én voltam a szóvivő,sokszor falaztam nekik!Közölték velem,mint egy utolsó kutyával hogy ez soha nem volt igaz barátság,nem akarnak tőlem már semmi és a cuccaimat amit kölcsönadtam úgy dobták vissza mint egy utolsó kutyának!Egyik napról a másikra kiutáltak,az egész osztályt ellenem hangolták,az osztályfőnök azóta is fikáz és a csalódottságát fejezi ki bennem-holott neki aztán végképp nem ártottam ahogy a többieknek sem!Válaszokat azóta sem kaptam ahogy a miértekre sem tudom a választ!Ha én elnyomtam őket,akkor ez az új csaj mit csinál?Úgy ugrálnak neki mint a bolha..de nem veszik észre!Az a magabiztos ember aki voltam eltűnt,nem találom magam,a régi énem!Azóta persze mindenhol és mindenkinek engem osztanak,örülnek hogy kikészítettek!Az az ember rúgott ki a bandámból akit bevittem oda!Megkeseredett lettem hiszen azok árultak el akikben bíztam,hittem,és szerettem!


Nem tudom,hogy álljak talpra!Erős vagyok de néha úgy érzem már nem bírom!Hogyan léphetnék túl ezen és emelt fővel elsétálni előttük,hogy egy csepp bánatot ne lássanak az arcomon?Tudom hogy az idő megold minden,de ennek lassan már egy éve és ha erre a napra gondolok a mai napig görcsbe rándul a gyomrom!Kérlek titeket aki volt hasonló helyzetben és tudna valamit tanácsolni írjon!

Köszönöm


2011. febr. 25. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbantani, azert irom, mert azt kerdezted, hogy vajon miert nem vagy szimpatikus nekik. Nekem az irasodbol abszolut az jon le, hogy te zsigerbol egy uralkodo tipus vagy es csak a sajat dolgaid fontosak igazan. Talan nem ok nelkul partoltak el toled, de te magadban a hibat nem latod. Honnan latom, hogy veled is gond lehet? Ebben a hosszu irasban nem volt olyan mondatod, aminek a vegere ne tettel volna felkialtojelet. Szamomra ez mindig azt fejezi ki, hogy aki igy ir, nagyon eros es elnyomo szemelyiseg vagy arra torekszik. Illetve leirtad, hogy jo voltal hozzajuk, de valahogy ugy jott le, hogy magadat fenyezted, pedig nem akartad es a tul erosseg sem jo, valahogy te ilyen lehetsz. Persze nem ismerlek, de nekem az irasodbol ez jott le. Vegulis ezt kerdezted, szoval talan itt van a kutya elasva.
2011. febr. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
abszolút nem magamat fényeztem,hanem leírtam a történteket!Hibáimat beismerem és nagyon lelkizős vagyok-nem törekszem uralkodásra,ha így is jött volna le!Köszi a választ,de nem erre van szükségem hanem arra,hogy kicsit megnyugodjon a lelkem és könnyebben túl tudjak lépni ezen!
2011. febr. 25. 01:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocs, ha nem akarod az igazsagot hallani, akkor nem ilyen formaban kellett volna kiirni a kerdest, hanem annyit irni, hogy lelki tamaszra szorulsz! Gondolom, hogy nem azt akarod, hogy hazudjunk! Irhatunk jot, szepet rolad, de ez semmivel nem visz kozelebb onmagad megismeresehez, a problemaid megoldasahoz!


De! Hidd el! Ha nem igy irnal (ennyi felkialtojellel!), az emberek jobban oda figyelnenek rad! Teged nem idegesit, ha valaki igy ir?!

2011. febr. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg egy dolog: azt irod, hogy te milyen nagyszaju, nyilt, oszinte ember vagy. Ennek ellenere abszolut nem turod a kritikat. Talan ennek is koze volt ehhez a dologhoz. Ha massal tudsz nagyszajuskodni, akkor legalabb viseld el, ha veled ugyanezt teszik.
2011. febr. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi,köszi.Tanácsra volt szükségem tőled megkaptam tökéletesen:):):):)
2011. febr. 25. 01:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, én fel sem figyeltem a rengeteg felkijáltó jelre, szóval biztos bennem is van hiba! :) Megfogott amit írtál, ugyanis én is pontosan ugyanebben a cipőben járok. Tavaly ősszel viszonylag nagy családi probléma volt itthon, nem tudtam hova tenni, nem akartam róla még beszélni, teljesen össze voltam zavarodva. Volt hogy szinte bőgve mentem suliba, de soha egy szóval sem kérdezte meg a két elvileg legjobb barátnőm hogy mi bajom... mindig megkaptam, hogy az én életem milyen könnyű, a szüleim nem betegek, nem válnak, honnan is tudhatnám, hogy milyen a fájdalom?! Miután nálunk is volt probléma, és előjött ez a téma, egyszer nagyon kikeltem magamból, hogy kb fél éve arra sem kíváncsiak miért nem mosolyogtam már hónapok óta, még is honnan tudnák, hogy nálunk otthon mi a helyzet? Iszonyatosan elhidegültünk egymástól, de nyár közepe felé úgy döntöttünk összeülünk és megbeszéljük a problémát. Természetesen benne voltam, elmondtam nekik, miért is lett kicsit savanyúbb a képem jó ideje, elmondtam a problémámat úgyérzem elég kulturáltan. Erre az volt a válasz, hogy mindig csak lenéztem őket, nem hagytam érvényesülni őket, apró dolgokat hoztak fel, amit ha akkor mondanak, amikor történik megbeszélhettük volna, mert a legtöbb csak félreértésen alapult. Ehelyett csak gyűlt gyűlt és gyűlt, és aznap este a képembe lett vágva minden sérelem amit valaha is okoztam vagy nem okoztam. Annyira még sosem aláztak meg mint akkor... Mindig próbáltam 100%-osan mellettük állni, segíteni amiben csak tudok, sosem éreztem úgy hogy lekezelő lennék, vagy bármi, és pont olyan tulajdonságot hányt a szememre egyikőjük amilyen soha nem akartam lenni, és mindig is azon voltam, hogy ne váljon belőlem ilyen ember. Iszonyatosan megbántottak, én nem ilyen stílusban akartam megbeszélni a dolgokat. Azt hittem helyre lehet ezt még tenni, de nem. Ráadásul más haverok véleményét is belekeverték, ami még aljasabb húzás volt. Nincs problémám a kritikával, sőt szeretem ha minden megvan beszélve, akkor is ha esetleg az rámnézve negatív, de nem ilyen alpári, beolvasós stílusban! Azóta az egyik leányzóval (aki a szószóló volt) nem is beszéltem egy szót se. Kísérletet tettem mégegy beszélgetésre, de még csak végig sem hallgatott. Másikójukkal néhány havonta összefutunk, de már vele sem olyan a kapcsolatom. Egyszerűen megpróbáltam nem foglalkozni azzal az estével, és továbblépni, egyetem, új haverok, barátok... viszont akárhányszor eszembe jut iszonyatosan rosszul esett. Még csak reagálni sem tudtam a vádakra, annyira ledöbbentem, hogy köpni nyelni sem tudtam, amit így utólag már sajnálok. Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy igyekezz elfoglalni magadat mással. Ez örökre egy sötét folt lesz, nekem sem könnyű, nagyon nem könnyű ezzel élni, hiszen 5 éves "barátság"-nak lett hipp hopp ilyen formában vége, viszont én úgyérzem, hogy nyilván nekik nincs szükségük rám, és ha így boldogabbak, akkor én is megpróbálok elboldogulni úgy, hogy elvagyok más emberekkel, kialakítok más baráti kapcsolatokat. Nekem nem is az önbizalmam tört meg, inkább csak egy lelki bizonytalanságot okozott bennem, hogy vajon mikor mondok megint rosszak, mikor olyan a viselkedésem, amivel ezt váltottam ki, stb. Mindenesetre igyekszem regenerálódni, és nem hagyni, hogy ez rányomja a pecsétjét az életemre, illetve a további kapcsolataimra. Másrészt, ha nincs, én szereznék egy kutyát a helyedben! :) A legjobb barát, és hallgató társ, foglalkozni kell vele, nevelgetni! Amellett hogy eltereli az ember figyelmét, az egyetlen olyan lény, aki képes megmosolyogtatni még akkor is ha nagyon fáj! :) Nekem rengeteget segít egy-egy rossz napomon, hogy ő van.

Az emberekhez már baromira nehezen közeledek bizalommal, de remélem idővel ez is javulni fog!

2011. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Annyira örülök ennek az úgymond levélnek amit írtál!Hihetetlen,de kicsit feltöltődtem ugyanakkor elszomorít,hogy rajtam kívül más is átéli ezt hiszen aki a barátainak szenteli minden idejét annak ez egy hatalmas pofon.Én nem próbáltam meg beszélni velük azóta,akkor ott mikor kitálalták ezeket a dolgokat próbáltam megbeszélni hiszen én is annak a híve vagyok,hogy a tiszta víz a pohárban a legjobb de még csak esélyt sem adtak rá.Nekem hiányoznak hiszen barátaimnak tekintettem őket,de már nem csinálnám vissza mivel ez akkor az ő részükről nem volt barátság!Próbálok erőt venni az új emberekből akikkel most körbe vagyok véve,próbálom magam megtalálni újra.Remélem mielőbb sikerül:)Kívánok neked minden jót és persze új barátokat!

Nagyon köszönöm ezt a hozzá szólásodat igazán jól esett!!!



Az viszont,hogy felkiáltó jel vagy sem nem hiszem,hogy azt határozza meg milyen ember vagyok..pláne ismeretlenül :)

2011. febr. 25. 12:48
 8/11 anonim válasza:

Szia!


Ahogy ezt így olvastam egyből magamra ismertem ebben az egész történetben , annyi különbséggel, h velem ugyanezt pontosan 3barátnőm csinálta 2hónappal ezelőtt , teljesen kivagyok mindjárt itt az érettségi és úgy érzem, h tök egyedül vagyok, ez így elég rossz... persze vannak barátaim , de a suliban így 4en voltunk nagy barátnők... aztán egyre jobban eltávolodtunk , a legjobb barátnőm akit annak hittem... azt mondta nekem, h nem hagyok neki teret, arra h legyen a többiekkel és , h túlsókat segít nekem tanulásban meg ilyenek ... én mindenben amiben tudtam segítettem neki, de érted mindenki abban segít amiben tud... most lehet azt mondani, h kihasználtam tanulás szempontjából...de szeritem onnantól, h a másik is segít nincs kihasználás... szóval érted... lényeg, h nekem is egy másik csaj miatt történt a dolog , aki mellesleg komolyan nagyon fura...vannak olyan dolgai , h csak úgy magától elkezd sírni ... szóval tényleg fura, és most így 3an vannak jóban nekem nem is köszönnek és mindenkit ellenem fordítanak akit tudnak és kibeszélnek összevissza... pedig semmi rosszat nem tettem nekik... szóval ha tanáccsal nem is tudok szolgálni, de megértéssel teljesen! és hidd el biztos , h jobbra fog fordulni minden és találunk igazi barátokat!:) mert akik megérdemlik azoknak úgyis lesz:) és lehet, h jobban jártunk... mert az csak időhúzás ha ilyen emberekkel vagyunk akik erre képesek , inkább legyek egyedül minthogy olyanokkal akik kibeszélnek... nem? Minden okkal történik , szóval ennek is megvan az oka :) és ne készülj ki...én sem fogok mert , ezért nem fogom tönkre tenni magam :)

Remélem azért segítettem :)


pusszii:)

2011. febr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10.41-es vagyok, örülök hogy örültél a hozzászólásomnak! :) Természetesen nekem is hiányoznak a barátnőim, az ominózus este után vagy egy hétig nem is igazán tudtam napirendre térni az események fölött, borzalmas lelki állapottal keltem és feküdtem le, főleg mivel a vádak nagy része olyan volt, amit nem éreztem jogosnak. Mindezt úgy sikerült megfogalmazni, hogy hatalmasat ütött. Általában olyan ember vagyok, akit nehéz ilyen durván megbántani, pláne úgy hogy kimutassam az érzéseimet, de ahogy ott ültem sokkban és csak hallgattam miket mondanak vagy gondolnak rólam, majdnem elsírtam magam. Talán ezért sem tudtam érdemben reagálni, csak néhány mondatban igyekeztem követni a témát. A két barátnőm közül az egyik, akit feljebb szószólóként emlegettem olyan mondatokat vágott a fejemhez, amikből egyértelműen kiderült hogy ő az 5-ből 1 évet sem tartott őszinte barátságnak közöttünk, és talán ez fájt leginkább. A másik csajszi nem volt ennyire durva, helyette is inkább a másik beszélt, viszont vele utána sikerült megbeszélnünk, hogy szerinte is kicsit erős volt, így vele viszonylag tűrhető a kapcsolatunk, de olyan amilyen volt már biztosan nem lesz soha. Amit te is mondtál... ez egy akkora seb számomra, ami egyrészt még nem gyógyult be, másrészt ha begyógyulna sem tudnék már olyan nyíltan és őszintén hozzáállni a barátsgáunkhoz, hogy megint olyan legyen mint régen. Sosem lenne olyan mint régen, és nem is akarom hogy olyan legyen, mert az az ember aki barátság címszó alatt csak a rosszat látja bennem, nem is érdemli meg hogy törődjek vele. Ismétlem lehet bennem rosszat látni, de akkor ne kelljen 5 évnek eltelnie mire a képembe meri mondani az illető, hogy miket is csináltam 5 éve, ráadásul olyan apróságok, hogy már a frász sem emlékszik rájuk.


Az ember önmagában bízhat legjobban! Próbáld visszaépíteni az önbizalmadat, és megmutatni, hogy igen is sokra fogod vinni az életben nélkülük is. Engem ez is éltet. Anno azt is megkaptam a szószólónktól, hogy én csak egy kis sz*ros fősulira megyek, míg ő Corvinusra. Persze nem így adta elő, de ez volt a lényege... minden erőmmel azon vagyok, hogy megmutassam, hogy igenis van értelme annak hogy idejöttem, és nem máshova! Hogy érek én is annyit, mint bárki más... Emeld fel a fejed, és próbálj boldogulni, előbb utóbb csak elgondolkodnak talán ők is!

2011. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves csajok :)


Teljesen egyetértek mindkettőtök hozzászólásával!Tőletek több megértést kaptam,mint akiket ismerek x ideje...az a baj,hogy ez nálam akkora horderejű volt,hogy azok is elfordultak tőlem akikkel semmiféle rossz kapcsolatom nem volt..nem tudom egy embernek hogy lehet ekkora befolyása..ezt soha nem értettem!Szerintem ebben közrejátszott az osztályfőnök is akinek a lány kitúrt!Ha én elnyomtam őket akkor ő nem tudom mit csinál velük.4 év után nekem is bejelentették,hogy ez soha nem volt barátság.Kérdem én ha ezt így gondolják akkor ennyi éven keresztül miért "nyalták a seggem?".Érettségire úgy mentem,hogy össze voltam törve,ha akkor a szüleim és a barátom nem áll mellém akkor ma biztos nem ülnék az egyetemen!A barátom az egyetlen olyan ember akit nem tudtak ellenem fordítani pedig megpróbált a mai napig támogat és kiáll mellettem.hihetetlen sokat köszönhetek neki!És nem tudom,hogy tudom neki ezt meghálálni!

Nem fogom magam hagyni tönkretenni,mert erős vagyok mindig is az voltam csak most meggyengültem mert olyan ponton találtak el ami a rémálmaimban sem jött volna elő!Azóta elég távolságtartó vagyok,de nem is baj mert nem ér még egyszer ekkora pofon!Nem kívánok nekik semmi rosszat csak remélni tudom,hogy rájönnek majd idővel,hogy nem én voltam a rossz és,hogy lehetett volna ezt kulturált emberek módjára is megbeszélni!Mert,ha probléma van akkor azt akkor meg megbeszélni,és nem x év után csőstül zúdítani az ember nyakára..pláne nem egy sorsfordító esemény előtt..gondolok itt az érettségire.Tanulságnak jó volt,ettől csak okosabb lettem..ilyen emberektől nem vagyok szegényem,de fáj hogy azóta is fűt fát kiabálnak rám..és vannak olyan emberek sajnos akik ezt elhiszik.:(


És köszönöm nektek így ismeretlenül a kedves szavakat és,hogy leírtátok aki veletek történt!Ebből is csak meríteni tudok,ha nektek sikerült talpra állni nekem is fog!:)::)

2011. febr. 26. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!