Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? (én vagyok...

Kinek van igaza? (én vagyok rugalmatlan? )

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Szeptember óta lakom egy albiban.

Az előző lakótárs decemberben elment, mert végzett az egyetemen.


Február közepe óta van új lakótársam.

Aki egyedül költözött volna be a lakásba elvileg.(a megállapodás szerint.)

Csakhogy már akkor is hozta egy bnőjét, akit én figyelmen kívül hagytam, gondoltam csak vizsgaidőszakban van itt, meg szorgalmi időszak 1. laza hetén van itt, majd elmegy.


Ez a csaj nem kötődik ehhez a városhoz /ahol az albi van/ egy 300Km-re levő városban lakik egyébként.

Mint később kinyomoztam, érettségi előtt áll, csak lelépett...


A másik lány (aki a hivatalosan a lakótársam) itt egyetemista.


Szóval ez a másik csaj azóta itt van, amióta beköltözött a lakótárs, de én ráhagytam, mondván ez biztos ideiglenes állapot, ennyi belefér..

De végül rákérdeztem h mi van tul.képp, mert feltűnt h lassan 3 hete nem ment el ez a bnő..

Állítólag(!) hétvégenként hazament...(mert rákérdeztem lakótársnál h itthagyta-e hétvégenként a lakásban ezt a számomra idegen lányt.


Erre kibökte a lakótárs h szeretné ha ez a bnő itt maradhatna.. Merthogy ellennénk itt hárman..


Mert szegény lánynak "zűrös a családi élete"...


Itt a családjától 300 Km-re akar dolgozni, most munkát keres..

(azaz még csak érettségi előtt áll-így keres munkát..)


Tehát a kezdetektől tudta a lakótárs, h ez a lány is jön vele együtt.

De se nekem, se a főbérlőnek nem szólt erről..:P

Aztán azt akarta h én se szóljak a főbérlőnek!!

Azt mondta majd beleszáll a bnő a rezsibe..

(vagyis ahogy kivettem a szavaiból: főleg a vízdíjba, mert az ő elméletük szerint csak az lesz több azáltal h hárman vagyunk:P


Amúgy lakótárs állítólag azért jött el már az előző lakhelyéről is, mert oda nem fogadhatta ezt a lányt..



Nah szóval nekem most abba kéne beleegyezni, h így majd' 3 hét "némaság" után (mármint h nem szóltak erről a szituról) itt lakhasson ez a leányzó..


A főbérlő belemenne (bár 5000Ft-tal emelné az albidíjat..) de azt mondta h nekem kell döntenem akarom-e ezt..Mert én eredetileg ugye egy lakótárssal terveztem...

De mondom, azt nem fejtették ki, h milyen mértékben szállna be ez a 3.lány a közösbe..


Én úgy tartanám fairnek h minden harmadolódjon, ha végülis rábólintok h maradjon..


(albidíj, víz, gáz, villany, közös költség)


Mondjuk az enyém a nagyobb szoba,kettejüké a kisebb, de így is harmadolódnia kéne az albidíjnak-nem? Vagy ez számít az albidíj-megosztásnál?


Szóval nem tudom mit tegyek...


Ha nem megyek bele én vagyok a rossz..

Főleg h már beszámoltam a főbérlőnek is..(kvázi "bemószeroltam" őket..

De mondtam h én nem titkolózom a főbérlő előtt!


Szerintetek?

Én ezt a bnőt nem is ismerem, nem is tudom mi az h "zűrösek" a családi ügyei..

PLUSZ lassan 3 hete sunnyogtak..

Ez se tetszik.


Értem h a lakótárs sajnálja a bnőjét, ide akarja fogadni, együtt akarnak lakni.

De szólnia kellett volna!!

Meg nekem mi közöm van ennek a bnőnek a rossz helyzetéhez?



Szóval szerintetek mi a megoldás?

Tényleg csak a vízbe kéne beleszállnia?

Végülis a gáz, villany nem lesz igazán több attól h hárman vagyunk.. Egy villanyt, gázt használnak ők ketten..



Érdekes mondjuk h ez a leányzó miből fizetné a költségeket... Nincs még munkája se:P


Segítsetek légyszi..:S


Bocs kicsit bő lére eresztettem:S


2011. febr. 15. 19:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagyis január közepe óta van új lakótárs..Nem február:DD
2011. febr. 15. 19:31
 2/10 A kérdező kommentje:

Jah amúgy attól tartok, h ha nemet mondok a bnő maradására, akkor a lakótárs is elmegy...

Akkor egyedül maradok..

Az meg elég költséges lenne:S

Közel 2 hónapig így voltam:P Alig jött össze ez a lakótárs is:(

2011. febr. 15. 19:38
 3/10 anonim ***** válasza:
A szoba díja ízlés kérdése, de a rezsit mindenképen harmadoljátok! Gondolj bele, ha úgy nézzük, fizessék ők a villanyt és a gázt, hisz miattad is csak víz lesz több... ha ebbe nem mennek bele, akkor te se menj bele az ő feltételeikbe...
2011. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Meg azon is gondolkodtam, h ha ez a bnőnek nincs munkája, suliba nem jár, akkor nyilván az ideje nagy részét az albiban fogja tölteni../fűt, világít, vizet használ stb/

(a lakótárs is sokszor órákon van)


Én is szinte egész nap az egyetemen vagyok, csütörtöktől vasárnapig/hétfő reggelig meg itt se vagyok..(hazautazom..)


Tehát az a leányzó igencsak hozzátesz a rezsiszámlák növekedéséhez..:P

Szinte jobban mint én:S

2011. febr. 15. 19:46
 5/10 A kérdező kommentje:
-ennek
2011. febr. 15. 19:47
 6/10 anonim ***** válasza:

rszi harmadát fizessen ha maradni akar,ez alap...ő is főz,mos,konyhát használ,harmada legyen mindenkié


albidij már más,mert laktam én is együtt több emberrel,4en voltunk egy 2+fél szobásba, a nagyszobáért 16-ot fizettek 2-en, a félszobáért 9et 1 fő,én meg 11-et a közepesért...tehát nem 4 felé osztva volt,hanem területre kb...


ti ha mondjuk 40 a lakás,akkor 12-12 az övéké,tiéd pedig 16ezer

2011. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jaj, ez a legvacakabb helyzet. Nálunk is ezt csinálta a lakótárs, utáltuk. Végül is az történt, hogy kiraktuk őket a fenébe, nem szép dolog, de kerestünk másik elbérlőt és ők nulla felmondási időt kaptak. Nem szép dolog, de ők is megszegték a szerződést. Igaz, nálunk a főbérlő is ki volt akadva, ráadásul a 8 nm.es szobába költöztek be ketten, plusz a barátnő kutyája is... semmi kérdés, hogy esetleg nem vagytok-e allergiásak a kutyaszőrre...

Szerintem is ha elviseled őket, akkor szálljanak be mindenbe, egyenlő arányban. Ja és feltételnek szabnám, hogy a csaj szülei járuljanak hozzá az ott lakásához, ha még nincs 18. Nehogy rád törjék az ajtót a rendőrök, hogy elraboltad a csajt...

Nehéz helyzet ez. Igazából ilyen előzmények után én nem is szívesen laknék velük, mert kamuznak meg zűrös ügyeik vannak, kell a fenének ez. Aztán majd jön a kamuzás a fizetéssel is... az biztos, hogy soha ne adjatok nekik haladékot fizetéskor, mert simán átvágnak, nekik ez nem probléma a jelek szerint..

2011. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat..


Akkor lehet h egy kis engedményt teszek az albidíj-ügyben..

De a többiből nem engedek;)

2011. febr. 15. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a lany ugy el, hogy a te eletedet nem befolyasolja (nem hangoskodik, rendesen fizeti a rezsit stb.), akkor nem ertem, hogy miert problema.


Csak nehogy az legyen, hogy addig tud csak viselkedni, amig meg nem kapja, amit akar, aztan mas lesz es nehez lesz vele egyutt laknod.


Szerintem szalljon be mindenbe, hisz o is ugyanugy ott fog lakni, mint ti! Ezzel az erovel ti ketten is fizethetnetek kevesebbet. Szoval ne menj bele ebbe! Meg a vegen azt sem fogja fizetni. Szoval tudd meg, hogy fizetne-e rendesen a rezsit, aztan ugy donts.


Neked mennyire van kulon lakreszed? Azert ez sem mindegy, ha egy idegent vesztek oda.

2011. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ők ketten lennének egy kisebb szobában, én pedig vagyok egyedül egy nagyobban.

Teljesen külön nyíló szobákról van szó.

2011. febr. 16. 08:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!