A roma lányok miért olyan kötekedősek meg verekedősek?










Az a helyzet, hogy a hanglejtés tényleg nem genetika, de a gén dologban igenis van valami :S Ezt addig én sem hittem el, marhaságnak tartottam, amíg a saját szememmel nem láttam! A szomszédomban él egy idős magyar asszony, most már egyedül. Neki és a férjének még anno született egy lánya, aztán néhány évre rá örökbe fogadtak egy cigány csecsemő - szintén lány.
Mind a két lányt pontosan ugyanazokkal az elvekkel, módszerekkel nevelték. Mind a kettőnek pontosan ugyanazokat az anyagi/kulturális/stb. lehetőségeket biztosították és ugyanazokat az erkölcsi normákat adták át.
Az első, vér szerinti lányból egyetemi tanár lett, a másik lány összeházasodott egy cigánnyal (aki egy nagyon rendes, dolgos cigány, nem az a fajta, aki miatt az emberek utálják a cigányokat!!), elhízott, azóta már nem is fürdik szinte, nagyon elhanyagolta magát, szörnyen csúnyán beszél, stb. Igaz, dolgozik, de nem vitte nagyon sokra, holott lett volna rá lehetősége. Félreértés ne essék: nem az a bajom, hogy nem lett egyetemi tanár, hanem az, hogy lehetőségei ellenére nem lett többje érettséginél, és alkalmi munkákat csinál, bár azt hiszem, mióta szült már azt se. (A gyerek iskolás azóta).
Szóval valaki magyarázza meg nekem ezt, hogy ha ezek nem gének, akkor mi? Pedig ha belegondolok, az igénytelenséget elsőre én sem tartanám genetikának...
És az is furcsa, hogy a férje annak ellenére, hogy cigány rendes, igényes ember. Nem azt mondom, hogy Armaniban jár, mert minek járjon, de legalább nem büdi :S
Szóval ez egy teljesen összezavaró történet a génkérdés szempontjából számomra.










20:05
Ahogyan falun, úgy nagyvárosban is ugyanolyan elviselhetetlenek. Éltem mindkét környezetben. A bérházban élő cigány ugyanúgy pusztít, szétveri a liftet, ordibál, csapkod, köpköd stb. Sajnos.





Ez a válasz 64%-ban hasznosnak tűnik.
A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: 12-15 10:19
na ja, sülten kolbászként mi?










Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!