Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szapulja szinte az...

Miért szapulja szinte az összes vidéki Budapestet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 13:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:56

NA igen, gondolom ezek a hülye videók miatt gondolják, azért ez nagyon lebutítás, és nincs mindig ekkora dugó, vagy ha van az okosak ki tudják kerülni.

2010. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Én Pestről költöztem vidékre, de nekem is halálom a sok kíváncsi néni és bácsi. Ugye ők a vidék térfigyelő kamerái, ahogy a humorista mondta. Megy a kibeszélés, susmogás a hátad mögött, szembe pedig a nagy vidéki barátkozás. Ezt kihagynám, és ki is hagyom, ugyanis annyira maradtam pesti, hogy mindig, mindenhova sietek, nem állok le csevegni. Azt meghagyom az asszonynak.

Viszont a fővárosiak egy dolgot baromira irigyelhetnek a vidékiektől: az ingatlanárakat. Ha még mindig Pesten élnénk, akkor nem tudtunk volna elkezdeni építkezni, hanem csak egy lakásra futotta volna, még csak nem is nagyra.

2010. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Hát igen, és nem véletlen nagyobbak az ingatlan árak, mert sokkal nagyobb a kereslet, ez tény, hogy ott egy nagy házat kapsz, egy itteni lakásért.

De valamit valamiért.

2010. dec. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Amivel én elsősorban találkozok, amit valaki említett, hogy ez ennyibe kerül, az annyiba kerül.

Gondolok itt konkrétan a tűzijátékra, Combino vásárlásra, metróépítésre stb.

Csak azt felejtik el sokan, hogy a Budapesten és a szűk agglomerációban lévő 2.5 millió lakos termeli meg a GDP több, mint 50 %-át.

Szóval, ha mindenhol annyit kapnának, amennyit megtermeltek, akkor Budapesten kívül, szinte mindenki szívna.

A mindenki rohan és senki se szól senkihez dolog meg erősen túl van misztifikálva.

Azt persze aláírom, hogy van igazság abban, amit mondtatok.

Innen nézve minden vidék, még a több százezres városok is, de ez inkább amolyan helyi szleng, attól még tudják az emberek, hogy mi a különbség Debrecen és egy 200 lakosú falu között.

A levegő tényleg elég rossz, mikor hazajövök a nyaralómból (Mátraszentimre) én is érzem.

Az ingatlanárakról annyit, hogy lehet magasnak tűnnek, de egyrészt igazodnak a helyi fizetésekhez, másrészt, ha veszel itt egy jó környéken lévő háromszobás panelt és öreg korodban úgy döntesz, hogy kiköltözöl, annak az árából egy vidéki városban vagy faluban konkrétan akármelyik házat meg tudod venni.

Azon meg nem is érdemes vitatkozni, hogy milyen a szolgáltató szektor jelenléte és minősége Budapesten és vidéken, mert a tények makacs dolgok.

2010. dec. 2. 17:46
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
A 77%-osnak: az, hogy PESTEN fúrnak egy panelban, és hallatszik máshol is, az mitől lenne pesti dolog? Na nem kötözködni akarok, de vidéken is vannak panelházak, és ott is szoktak fúrni...
2010. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy vannak vidéken is panelok, de pestre jellemző a panelrengetegek, amikor kerületek szinte csak panelból állnak, a belvárosban csak sorházak vannak persze ez természetesen a panel vidéken is előfordul, igazad van.

Csak itt több embert érint, hát szerintem több mint fél pest épületei panel, vagy sorház (és itt csak pestet mondom nem budát, mert ott van sok kertes is.)

2010. dec. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

17:46

Már nem azért, de ki mondta hogy rosszabb ott a GDP mint máshol, meg anyagilag nem éri meg, stb...? Ezt értettet szapulás szó alatt? Szerintem senki sem vitat ilyeneket, lévén az egy főváros, természetes dolog hogy ha ott ad el házat valaki, falun bármilyet megvesz, stb, ez a minden nagyvárosival így van amúgy...

2010. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Csak azt felejtik el sokan, hogy a Budapesten és a szűk agglomerációban lévő 2.5 millió lakos termeli meg a GDP több, mint 50 %-át."


Csodálkozol? Az ország beruházásainak 40%-át viszi el. Tehát az ország lakosságának szűk negyedére jut a beruházások közel fele. És gondolom te is sejted, hogy nem a kevésbé értékes beruházások ezek. Így egyszerű GDP-t termelni.

2010. dec. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

biztosan van bennük némi irígység is, hiszen általában azokat szeretjük szidni, akiknek valamivel jobban megy, mint nekünk.


nem nézem le a vidéki embereket, de nem tudnám elképzelni az életemet ott. még egy nagyobb városban sem, mert ha nem is az összes ember, de a korosztályok általában ismerik egymást. és ez iszonyat nagy pletykaforrás.


lehet, hogy a budai lakásom árából vidéken kapnék egy nagy házat, de (kövezzetek meg :D) én szeretek panelban lakni, szeretem a nyüzsgést, hogy sosem üres az utca, mindig nyitva vannak a boltok, van választék a kocsmákból, nem mindenhol ugyanazokat az embereket látom.


ja, és én még így is tudok jókat dumálni. néha jobban esik egy idegen emberrel pár mondatot váltani valami közös témában, mint az ezer éve ismert emberekkel.


nem tetszik az, hogy van ez az ellentét, de ezt nem mi szítjuk, hanem inkább az ország "vezetői"...

2010. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Meg lehet érteni, ha városon szeretsz élni, meg azt is ha valaki kisebb településen, de ezt:

"általában azokat szeretjük szidni, akiknek valamivel jobban megy, mint nekünk." Csak a magad nevében mondd:) Általában pont nem így van.

2010. dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!