Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szapulja szinte az...

Miért szapulja szinte az összes vidéki Budapestet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 13:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
2010. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel egyetértek és ugyanebben a helyzetben vagyok (tanulás miatt élek Budapesten). Annyival egészíteném még ki, hogy szerintem Magyarországot a médiában Budapesttel azonosítják. A Híradóban szinte csak az ottani hírekről beszélnek, mindennek ott van a központja. És én is találkoztam már olyan pestivel, akinek más a Nyíregyháza méretű város is elviselhetetlennek tűnt. Az azért érdekes.
2010. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

Mert Budapest az ország vízfeje. Minden út odavezet,és a vidékieket embernek sem nézik. Nekem már mondta egy pesti (ismeretlenül),hogy a vidékiek bunkók,nincs igényük a kulturára. Nincsnek színházaik,hangversenytermeik,az utcáik sárosak,és nagyon tré ott az élet.

Ezek után mit szeressek a pestieken?

2010. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem szapulom Budapestet. Nem szeretem, nem élnék szívesen ott, de akinek az jó. Bár néha sajnálom őket, hogy mennyi mindenből kimaradnak.

Én egy 80 fős ki faluban élek. Ennél jobbat el se tudok képzelni. Nyáron a sok kirándulás, bográcsozás, télen jó kis hógolyózások, majdnem minden udvarban van kutya, macska, esetleg még tyukok is, a falusi bálok is nagyon jók. A legfontosabb azonban az, hogy itt figyelnek egymásra az emberek. Nem tudok úgy kimenni az utcára, hogy legalább 4-5 embernek (a kisgyerektől kezdve az idős nénikig, bácsikig) ne legyen hozzám kedves szava. Ebből marad ki egy fővárosi és ezért nem szapulom, hanem sajnálom őket.

18/L

2010. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy a 80 fős faluban nincs munkalehetőség. Na ez az a terület, ahol BP élen jár, rengeteg ott a lehetőség, a vidék pedig haldoklik.

Ha Pesten elveszted a munkád, az rossz. Ha vidéken elveszted, katasztrófa.

2010. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok. Én is azért költöztem fel vidékről Bp.-re, mert ott nem volt munkalehetőség. Van érettségim, egy szakmám, egy FSZ képzésem, ECDL bizonyítványom, középfokú nyelvvizsgám, jogsim. 70ezer Ft-ot keresek havonta, és még ezzel is boldog vagyok, ugyanis nincsenek kapcsolataim. Sokra megyek azzal, hogy Pesten van munkalehetőség, ha nincs itt se anyuci, se apuci, hogy segítsen. Nehéz egyedül talpon maradni...

A 80 fős falusi lánynak: ezek nekem is hiányoznak otthonról. Ott az utcán mindenkinek volt hozzám egy kedves szava, mindennap végigmehettem az utcán mosolyogva, úgyis csak ismerősök jöttek velem szemben, mindenki ismert mindenkit, mindenki jóban volt mindenkivel. Erre felköltöztem Pestre, és az első hetekben még majdnem kinéztem a szememet, hogy miért nem látok egy ismerős arcot sem, miért nem köszön rám senki, miért érek haza olyan gyorsan (mert nem állított meg minden sarkon egy ismerős). Ezek után már akárhányszor hazamegyek, mindig az van benne, hogy Pesten hülyének néznek, ha mosolygok, ha leállok valakivel beszélgetni az utcán, mert mindenki rohan, lesz@rja a másikat... És sajnos már én is így viselkedek otthon. Itt hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy fél perc alatt kiszolgálnak a gyógyszertárban, míg otthon néha 40 percig sorba kell állni, stb. Most már otthon is idegennek érzem magam....

2010. dec. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
A faluban tényleg nincs, de a közeli városba is át lehet menni dolgozni. Ismerőseim közül mindenki talált (ha nem is olyat, mint szeretne) munkát. Budapest ebben valóban az élen jár, de a nem elveszett emberek találnak munkát, bárhol is éljenek.
2010. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ezt mondd azoknak a tízezreknek, akik mégsem találnak munkát, legyenek bármilyen talpraesettek is. Az sem szívderítő, ha valaki nem tud elhelyezkedni a szakmájában, csak a helyi Nokiában vagy Foxconnban. Még itt Győr-Moson-Sopronban is nehéz jó munkát találni, akkor képzelem, milyen lehet Borsodban vagy Zalában.
2010. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
(Off: Zala pont rossz példa volt, a Nyugat-Dunántúli régió az, ahol a legjobb a foglalkoztatottsági arány Bp. után. Zalában ott a Balaton, ott van Hévíz, meg a többi zalai kis falu, ahol akárki meg tud élni a turizmusból, pl., közel a határ is, szóval hidd el, Zalában mindenki megoldja a munkaproblémáját. A Borsodi és az Ormánsági térség, ahol régen a bányászfalvak voltak, na, azok valóban elég sz@r helyzetben vannak, ott tényleg nem lehet munkát találni, és nem lehet másból sem megélni, ott a legalacsonyabb a GDP, és ott a legmagasabb mértékű az analfabétizmus az országos átlaghoz viszonyítva. Pedig az ormánságban, Baranyában ott van Pécs is, ami Európa Kulturális Fővárosa lett, úgy, hogy a várostól 40 km-re a kis zsákfalvakban tényleg se víz, se villany nincs sok helyen...)
2010. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
43%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:51

-vagyok

Miért kell lepontozni, mert én ezt így gondolom? semmi rosszt nem írtam.


Irigyek? Igen irigyek vagytok, eddig lementem vidékre jéééte pesti vagy, de jó neked...stb

Nem mondom, hogy jogosan irigyek, mert meg van pestnek a rossz oldala is, amit írtatok, hogy szmog, közbiztonság az egyes kerületekben meg ilyenek, de te is szívnád azt a büdös füstöt ha feljöhetnél!

Persze vidékre tényleg inkább csak a jó oldala megy le a dolgoknak. Itt pesten nem az van, hogy ránézel valakire és ismered, nem, maximum a házba, vagy telepen lakik. Pár száz méterrel arrébb lévő panelba már olyan emberek vannak, akiket nem láttál még életedben. Ennek is meg van a jó, és rossz oldala. Jó lehet, amikor meg látsz valakit, és heló szeva hogy vagy, de az is jó néha mikor nem kell mindenféle hülye nénivel leállni beszélgetni.

És igen irigyek vagytok pestre, mert sokkal több a munkalehetőség, és ezt valljátok be, hogy igaz! Elmész egy tescoba aztán kész felvettek. Pesten sokkal színesebb, de egyben felületesebb az élet. Én nem mondtam, hogy jó vagy rossz csak más, és vidékiek irigyek vagytok, mert nem éltek itt, és csak a jó oldalát látjátok. Egyáltalán nem jó, sőt! pl amikor egy 10-15 emeltes panelházba laksz a 10-en és a 6.-on fúrnak azt is hallod nem egy kellemes dolog.(én nem csak 4emeltesben lakom itt nem gáz)

Vannak vidéki rokonaim pest megyében, és látom azt az oldalt is, nagyon sok időt töltök ott.

2010. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!