Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szapulja szinte az...

Miért szapulja szinte az összes vidéki Budapestet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 13:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéki voltam, most Budapesten élek...

Ha már általánosítani akarunk, akkor a budapestiek egyrésze meg lenézi a vidékieket...

Kisebbségi komplexus, több jó jut a pestieknek.

Amiket én hallottam otthon, azok a következők voltak:

- a budapestiek láthatják élőben azt a tűzijátékot, amire az egész ország adózóinak pénze elmegy (jó, nyilván a vidékieknek is csak egy része teheti meg, hogy feljöjjön és megnézze),

- a budapestiek nem tudják, milyen tél (de tényleg, én sem láttam még olyan telet, havat, mint amilyen odahaza volt néhanapján...),

- itt jobb a közlekedés (akármilyen szempontból... itt mindenki szidja a BKV-t, ha két percet kell várni egy metróra, de vidéken van, hogy órákig kell állni hóban, esőben, fagyban, mire megérkezik a trávolsági busz, vagy a vonat),

- a médiából is sajnos sokszor az jön le vidéken, hogy itt mennyi a bunkó,

stb...

2010. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%

igen? gondolom irígyek:D

hát ez egy más élet az biztos amúgy.

2010. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A pestiek mer parasztoznak. Kolcsonos.
2010. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
79%
Még sosem láttam élőben(azaz a partról) a tüzijátékot, pedig Budapesti vagyok! A közeljövőben sem szándékozom kimenni.
2010. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Mert Magyarország a tízmillió szövetségi kapitány országa!

remélem érted mire gondoltam! :D

amúgy ez a többi országban is így van!

2010. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Irigyek?? Mire? A dugókra, esetleg arra hogy szívjátok be a mérező büdös levegőt?
2010. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan mit értesz szapulás alatt, de mikor olyanok is élnek ott, akik 20 évesen ki se mozdultak Pestről és azt hiszik máshol szekérrel járnak földutakon, vagy hasonló torz kép él bennük, meg olyan nagyra vannak azzal hogy sok minden van Pesten, mintha az ő érdemük lenne... hogy mondjam. Ők is magyarok, de mint pesti gondolok rájuk(külön faj:)), nem restellek általánosítani ha úgy adódik:D Tisztelet a kivételnek, a többi meg lepontozhat:D
2010. dec. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

"Irigyek?? Mire? A dugókra, esetleg arra hogy szívjátok be a mérező büdös levegőt?"

Ja meg a közbiztonság hiányára, meg a koldusokra, meg a...

Egy pesti!

ja és a Buda-Pest ellentét is megvan :D

2010. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:26

Én felpontoztalak, mert az ilyen primitíveket én is elítélem! Plusz kimaradnak egy csomó jó kirándulási lehetőségből :D

2010. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt lenne jó megértetni az emberekkel, hogy Magyarország lakossága 10 millió, és nem 2 millió. Sokan ezt elfelejtik, amikor a főváros kerül szóba. A vidék sok helyen elképzelhetetlenül elhanyagolt, és sok az olyan terület, ahol a bűnözők szabadon garázdálkodhatnak, 3 rendőrautó jut 20 falura. Ha vidéken nincsen munka, akkor gyakran mondanak olyat, hogy akkor költözzön az ember Pestre. Jó vicc. Akkor az egész ország legyen Budapest? Ez nem a pestiek hibája, hanem a vezetésé.
2010. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!