Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit idegesít a legjobban az...

Mit idegesít a legjobban az angol emberekben?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok véleménye érdekel aki jelenleg is Angliàban él vagy élt.

aug. 5. 11:04
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
80%
40.: Hadd jöjjön ide, úgymond ventillálni. Érdekes, amiket ír és a másik Angliában élő hozzászóló.
aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Mindig azt hiszem, hogy aki itt kérdez, meg akar oldani valami problémát... :)
aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

39.

"az tény, hogy az angolok azonnal hallják, hogy nem itt születtem. Nem tudom, hogy ezzel mit tudok kezdeni és hogy lehet a dialektust fejleszteni"

Szerintem az, ha valakinek akcentusa van, az nem baj, es sokszor meg is marad.

Csak itt azt mondta a kollegano, hogy annyira eros, hogy o NEM ERTI, sem a Csabaet, sem a tiedet. Most megint nem lehet tudni, hogy igy van-e vagy csak szemetkedos kedveben volt. Ha igaz, es amugy folyekonyan beszelsz, akkor az az egyik megoldas, hogy beszelj lassabban. Mert sok kulfoldi mar eleg folyekonyan beszel, mert tudja a szavakat, nyelvtant stb., de ha az akcentus neheziti a megertest, akkor jobban ertik, ha lassabban mondja.

Csak en egy embernek nem tulajdonitanek ilyen jelentoseget, plane ha ilyen rosszindulatu.

Nem tudom, hogyan oldanam meg, lehet, hogy rakerdeznek nala, hogy erted, amit mondok, mikor angolul beszelek? Es ha azt mondja, hogy igen, (mert azt fogja mondani), akkor azt mondanam roviden, hogy jol van, orulok, hogy tisztaztuk, es akkor azt gondol magaban, amit akar. De lehet, hogy az egesz nem eri meg az egeszet, es majd ha tobben jelzik, hogy nem ertik, akkor gondolkodnek rajta, hogy hogy beszeljek.

aug. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
77%
42. a ventillalas is sokszor problemamegoldas
aug. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

43#


Az a szép az egészben, hogy én meg alig értem ezt a kolléganőt mert eredetileg Welszi, de Liverpool-ban nőtt fel. Az észak angliai dialektust èn nagyon nehezen értem. Van egy kollégám aki Manchester-Ben él és dolgozik. Néha hívjuk egymást de alaig értem, hogy mit mond.


Folyékonyan beszélek angolul, de nyìlván nem úgy beszélek mint egy itt született angol és a többség hallja, hogy van akcentusom.


Az említett kolléganő szimplán rosszindulatù, akiknek engem szíd utána azokat is szídja vagy kritizálja valaki másnak..

De úgy látom, hogy ez itt Angliában teljesen normális. Nekem nem az.


A Csaba angolja jobb mint az enyém. Nem hallani rajta, hogy nem itt nőtt fel. Mikor még itt dolgozott mondták neki angol kollégák, hogy nem hallani az angolján, hogy nem itt nőtt fel.

Szòval az, hogy a Csaba angolját sem érti a kolléganő az merő rosszindulat. Nem tùl intelligens..


Engem az idegesít, hogy ez itt angliában teljesen normális, hogy valakinek a szemébe mosolygok majd félre fordulok és már megjegyzéseket teszek rá.


Biztos Magyarországon is van ilyen, de itt valahogy sokkal látványosabb és kb minden héten van pár ilyen megnyilvánulás.


Az angol az angolt is kibeszéli, ha úgy van, de azért többnyire az angol az angollal elnézőbb.

aug. 12. 08:18
 46/50 anonim ***** válasza:
68%

"úgy látom, hogy ez itt Angliában teljesen normális. Nekem nem az."

Nekem meg az nem normális, ha bárki bármilyen témában úgy általánosít, hogy aztán abból messzemenő következtetéseket von le.

aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

46# jqj istenem már megint az általánosítás...


Nekem meg az nem normális, hogy feltesznek egy kérdést amire nem kötelező válaszolni akkor miért válaszol olyan ember aki nem tapasztalt hasonlót mint én?


Menj tovább ez a kérdés nem neked szól!!!!!!!!

aug. 12. 10:04
 48/50 anonim ***** válasza:
75%

"miért válaszol olyan ember aki nem tapasztalt hasonlót mint én?"

- Mert nagyon ráér.

- Mert fel akarja hívni rá a figyelmedet, hogy amit tapasztaltál, az csak egy pár elszigtelt eset volt, de egyik nép fiai se tökegyformák.

- Mert nem a te figyelmedet akarja erre felhívni, hanem mindenki másét, aki hajlamos lehet egy-egy eset alapján rossz következtetéseket levonni.

- Stb.

aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
Én nem Nagy-Britanniában élek, de ott élőkkel dolgozom távmunkában (mármint projektekre, gig workre keresünk embert). Nem akarok általánosítani, mert egyáltalán nem mindenkire igaz, de tendencia, hogy a született britek megbízhatatlanabbak, mint a bevándorlók. Egyszerűen annyira jó ott a welfare-rendszer, hogy nincsenek rászorulva a pénzre, ezért ha random elvállalnak munkákat, sz...nak bele sokan a határidőkbe.
aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
54%
Akkor hagyd el Angliát.
aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!