Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit idegesít a legjobban az...

Mit idegesít a legjobban az angol emberekben?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok véleménye érdekel aki jelenleg is Angliàban él vagy élt.

aug. 5. 11:04
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is paranoid a kérdező.

Amúgy a sugdolózás nálunk is megvan. Rossz emberi tulajdonság.

Viszont ha valaki azt hiszi, folyton mindenki összesúg a háta mögött, az nagy eséllyel paranoid.

Valószínű nem foglalkozik mindenki mindig veled, kérdező. Nem érdekel senkit az öltözéked, vagy csak annyira, mint a többi járókelőé. Ne stresszelj ennyit.

aug. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:

"a sugdolózás nálunk is megvan. Rossz emberi tulajdonság"

Nem tulajdonság, hanem szokás.

aug. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

20#


Ebben mi az általánosítás te szerencsétlen???


Ha azt mondom az összes angol idegesítő az általánosítás.


Ez egy kérdés és akiket idegesített már fel angol ember az válaszol akit meg nem az nem.


Rémesen egyszerű, de neked ez magas.

aug. 7. 08:18
 24/50 A kérdező kommentje:

21#


Ki mondta, hogy ez minden egyes nap minden órában előfordul????????


De észre vettem, hogy azért ez elég jellemző a munkahelyeken.

aug. 7. 08:19
 25/50 A kérdező kommentje:

Na pont mai sztori.


A kétszínű angol kolléganőm kint brszélgetett egy volt kollégánkal aki szintén magyar.A mellettünk lévő cégnél dolgozik.


A kolléganő mikor vissz jött rlső folgq volt, hogy mondta nekem, haj ez a Csaba mennyit beszél. Mindig mondanom kell neki, hogy vissza kell mennem lehárt az ebédidő..

Majd hozzá tette, tudod sokszor alig értem az angolját így nagyon kell figyelnem.

Ezek után el bújt a paragon mögé és hallottam, hogy oda súgja a managerének. Hát nem akartam mondani neki (mármint nekem), hogy az én angolomat sem érti egyáltalán...


Na ennyit a paranoiáról..

Elhiszem, hogy sok embernek jó tapasztalata van és nem tapasztalt ilyet, de én a mostani cégnél is meg az előző cégemnél is ezt tapasztaltam. Nem csak az irányomba, de sokszor szem és fül tanuja vagyok ezeknek..

aug. 7. 15:09
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Magyaroknál ugyanúgy vannak ilyenek. Munkahelyen meg eleve furkálják egymást az emberek, ez szerintem országfüggetlen.
aug. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
60%
Egy kolléganő nehezen érti az angolotokat (amit nem nehéz elhinnem, magyarul is elég magyartalanul írsz), és ezt nem szerette volna a szemetekbe mondani. Ennyi történt.
aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

"Ebben mi az általánosítás te szerencsétlen???"

Az, te szerencsétlen, hogy "az angol emberek" a téma. Minden egyes angol ember más és más, mint ahogy a magyarok közül se mindenki olyan észkombájn, mint te vagy.


"akiket idegesített már fel angol ember az válaszol akit meg nem az nem"

Álmaidban. Az válaszol, akinek épp olyanja van. Teljesen függetlenül attól, hogy idegesítette-e már fel angol ember vagy nem.

aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

"a mostani cégnél is meg az előző cégemnél is ezt tapasztaltam"

És előtte hány magyar cégnél dolgoztál?

aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
79%

Szia, 2001 ota, 23 eve elek itt.

Ha az a kerdes, mi idegesit az angolokban - neha minden...:-D

Viccet felreteve: amit a 25-ben leirsz, sajnos teljesen el tudom kepzelni, bar nyilvan munkahelytol fugg es attol is, hogy beszelsz es hol elsz. De el birom kepzelni, milyen borzaszto rosszulesik. Egy ilyenen en is nehezen tudnam magam tultenni, es ilyenkor nem vigasztal, hogy "nem mind ilyen".

Engem altalaban az zavar, hogy nem azt mondjak, amit gondolnak, hanem amirol azt gondoljak, hogy a masik hallani akarja. Ezt ok "udvariassagnak" nevezik, es megvan a helye, de emiatt aztan sokszor nincs az ember tisztaban a dolgokkal. Altalaban nagykepuek is, bar probaljak eljatszani, hogy szerenyek. A kulfoldiekkel szembeni jeghideg kozonyuk zavaro - megint vannak kivetelek, attol is fugg, hogy hova valosi az illeto kulfoldi. Aki csak Londont ismeri, nem nagyon tapasztalja ezt, a kelet-europai ellenesseghez videkre kell menni... A ferjem angol, gyerekeink is vannak, ennyi ido alatt azert tortent egy es mas velunk is. Viszont ez csak amiatt van, hogy az emberek mindenhol ugyanolyanok, mi magyarok is sokan igy viselkednenk hasonlo helyzetben, es mas nyugati orszagban is megvan ez, csak maskepp nyilvanul meg. Az angolok passziv agresszivak es kerulik a konfliktust, ezert nehezebben vesszuk eszre, hanyadan allunk veluk, mert a szemunkbe nem mondjak (jobb is). Eloadjak a felszines, erzekenyitett pr szoveget, es csak ha veletlenul fultanui vagyunk egy ilyennek, akkor derul ki.

Azert hogy pozitivumot is mondjak: segitokeszek, udvariasak, es altalaban oszinten joindulatuak. Jo humoruk van, es a konfliktusokat igyekszenek nem elezni, inkabb kioltani.

8 eve vagy kint: az mar eleg sok ido. De ha Angliaban akarsz maradni, hosszabb tavon, akkor azert jobb lesz ez. Ha mar jol fogsz angolul tudni es tobb tapasztalatod lesz, akkor jobban atlatod a dolgokat, hogy milyen helyzetekben jonnek ezek, es hogyan tudod kivedeni. Nagyon jo fegyver, ha nagyon nagyon jol megtanulsz angolul, ha nem mondod meg hogy magyar vagy, ha nem muszaj. Ha kerdezik elso korben, mondd azt, hogy europai vagy, es nem kell reszletezni. Nem kell rola beszelni. Tudom, ennek "nem igy kellene lenni", de sajnos igy van. Ha van egy-ket angol baratod, akik nem ilyenek es el tudod nekik ezeket mondani, az sokat segit. Mondjuk en azt, hogy ismeretlenek az utcan rajtam nevetnenek ugy, hogy egyedul megyek normalis ruhaban, en meg nem tapasztaltam, de ez a kornyezettol is fugg, vagy en nem veszem eszre.

Aztan segitHET, ha valami hobbit valasztasz, inkabb kozeposztalybelit, sport vagy textiltanfolyam, templom, onkenteskedes, barmi. Ahol nem az a lenyeg, hogy kulfoldi vagy, hanem a kozos erdeklodes. De ez sem jon be mindig.

Vegul meg: nem mindenkinek olyan a szemelyisege, hogy tartosan kulfoldon tud elni. Nem rad mondom, mert ahhoz 8 ev talan nem eleg. De ez egy eletforma, nehez mindig kulfoldinek lenni, lelkileg megterhelo es elszigetel. Nekem is vannak idoszakaim, pl. a Brexit szavazas idoszaka, amibol nehezebben tudtam talpra allni. A pszichologusok azt mondjak, alkat kerdese, es ezen nem lehet valtoztatni.

Sokat tudnek meg errol irni, de roviden: angoltudas! es kicsit maskepp fognak kezelni. Kulonben meg gondolj arra, hogyan bannanak veled, ha orosz volnal. Meg arra, hogy az amerikaiakat is ugy tudjak utalni, mint a szemetet, teljesen mas okokbol es mas modon, de az se semmi.

aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!