Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapestiek vagy más nagyobb...

Budapestiek vagy más nagyobb városban élők, Ti elköltöznétek EBBE a faluba?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy egy ismerősöm révén van lehetőségem vidékre költözni. A falu nevét nem említeném, de pár dolgot elmondok róla: Nagyon szép, rendezett falu, közel Bp-hez (autóval kb fél órára van, buszjárat is rendszeres), Német Nemzetiségi Általános iskolája és óvodája van, utóbbit 1 éve építették, korszerűen felszerelt, bölcsőde is tartozik hozzá. A faluban nem élnek cigányok! Munkalehetőség is elég jó, a falu mellett több ipari park is van, kb 10 percre van egy nagyobb város, ahol tényleg mindenféle munkát lehet találni. A faluban a munkanélküliek száma gyakorlatilag 0, sok olyan él itt, aki itt született és 30-40 éves korára menő vállalkozása lett, szóval tényleg nem buta emberek élnek itt.

Egy problémám van vele: rossz lenne otthagyni a Bp-i haverokat... A sulit már befejeztem, most keresek munkát, és azért tettem fel a kérdést, hogy eldöntsem, hogy Bp-n keresgéljek munkát vagy ebben a faluban (közelében). Mindkét helyen lenne munkalehetőségem a szakmámban.

szerintetek?


2010. szept. 20. 12:11
1 2
 1/14 komasa ***** válasza:
100%

Egy álomtelepülést találtál magadnak! :D

Bp. kb fél óra akkor a haverok is a közelben lesznek, meló is lesz, nyugalom is lesz, barnák nem lesznek... Kell ennél több?

2010. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szívesen költöznék el Budapestről,de ha te szeretnél ott élni,akkor menj.
2010. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Nos, én míg magyarországon élek, semmi pénzért nem költöznék el innen, de máshol sem, annyira hozzászoktam a nagyvárosi élethez, nekem fura lenne egy kisebb városban, faluban élni.. de ez én vagyok.

Ahogy írtad, nem olyan rossz az a hely, nem élnek ott cigányok, szerintem ez az egyik legfontosabb, tehát ha neked tetszik, akkor miért ne? Végülis nincs olyan messze a város, busszal is gondolom max. egy óra alatt be lehet érni..

2010. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen! Repülnék. Imádni fogod a büdös Pest után!

Én Békéscsabáról Győrbe költöztem, mégis tudok taaaaaalálkozni a barátaimmal.

Nincs semmi biztosítékod, hoyg a haverok fél éven belül nem hagyják el az országot. Ezért ne maradj!

Majd kimennek hozzád kerti partira, szalonnasütésre, eperszüretre!

2010. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jönne be, vissza tudsz költözni bármikor. Szerintem nagyon jó lesz. Ilyen fiatalon legyen benned ennyi kalandvágy!
2010. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten belül sem érsz el bárhova fél óra alatt!
2010. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Ha ez így van, ahogy leírtad, akkor ez maga a paradicsom. Én mennék gondolkodás nélkül. Haverok ne befolyásoljanak, az életedet alapozhatod meg ezzel a döntéssel. Haverok pedig jönnek-mennek.

Egyébként ha tényleg közel van és be tudsz ruházni egy autóra (ha nem lenne még), akár bp-en is kereshetsz munkát. Nekem gyakran egy óra is kell, míg autóval beérek dolgozni, pedig csak a 10. kerületből megyek a 14-be. Szóval a helyedbe nem gondolkoznék sokat :)

2010. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátaid elég közel lesznek így is. Bár már nem csak úgy felugranak, mint budapesten, de kapcsolattartás megmarad. Ha te fel tudod adni a nagyvárosi életet, akkor költözz mindenképp!! De ha nagyvárosfüggő vagy.. Én mindig a központban laktam, s az ilyen helyek engem egy hétvége után frusztálnak.
2010. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Hol van itt a kérdés? A haverok nem azért haverok mert itt-meg itt laksz, hanem mert a te haverjaid. Én a következő járattal már mennék is.
2010. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nem ragaszkodok Bp-hez, szóval 99%, hogy költözöm :)

Csak 2 hónapja jöttem össze egy lánnyal, és vele még meg kell beszélni...az is lehet, hogy jön velem vidékre :)

2010. szept. 20. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!