Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből élnek sokan olyan...

Miből élnek sokan olyan jól?Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Miből élnek sokan olyan jól,ugyanis azt látom ,hogy sokan veszik az üres több milliós telkeket és építenek rá egy házat szintén több millióból,vagy veszik a divatossá lett több milliós lakóparki lakásokat és az említettek mellé ott van az új kocsi is. Mindezt miből tudják sokan fedezni? Értem én,hogy sok munkával és spórolással,de például én hiába dolgozom két munkahelyen is ,de spórolni mégsem lehet milliókat és ráadásul Pest mellett is lakom,úgyhogy még azt sem lehet mondani,hogy nincsen munkalahatőség. A pénzt nem szórjuk a párommal,hiszen mindenből a legolcsóbbat és a legszükségesebbeket veszük,de milliókat mégsem tudunk összespórolni,de még százezreket sem. Hitelt meg 20-30 évre nem merünk vállalni és nem is tudunk önerőt biztosítani a bank felé,azaz egymillió forintot,hogy legalább egy használt kis lakást is vegyünk magunknak és sokan meg vásárólnak új lakást,építenek új házakat vagy lazán vesznek önerő lerakással vagy készpénzre használt lakást vagy házat. Mindezt nem értem,de azt sem,hogy egyes vastag arannyakláncos mercivel járkáló és nem dolgozó,öltönyben járó kissé sötétebb bőrű emberkéknek szintén miből telik több milliós házra és mercire na meg a gyönyörű bútorokra ha egyik sem dolgozik. Én csinálok valamit rosszul,hogy nem tudok sajátot venni csak bérelni? Mert írták sokan azt más válaszokba,hogy inkább a sajátját fizeti mint az albérletet,de ahogy már írtam nem tudok önerőt semmiképpen letenni még ha hitelt is vennék fel,hogy önerőm legyen,de akkor meg annyira elúszok anyagilag, hogy fizetni vissza nem tudnám, több munkát már nem tudnék bevállalni. Így is nagyon meggondoljuk még a gyerekvállalást is. Segítségre nem számíthatunk a párommal mert szüleink,rokonaink nincsenek csakis egymásra számíthatunk.
2008. dec. 18. 23:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hitel,hitel,hitel.

Plussz akinek van segitökész anyosa,aposa,szülöje annak még egyszerübb.

Ez a legreàlisabb szerintem.

A többi véleményt én is kivàncsian vàrom!

Amugy a pàrom is dolgozik külföldi munka,magas fizetés,de szerintem mi sem fogunk soha lakàshoz jutni,max ha mindketten felveszünk hitelt,plussz szocpol,vagy hàt nem is tudom.Én is kivàncsi vagyok!

2008. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szulesz nogyogyasz, ugyved, nagyon jol fizeto allas (azert hidd el hogy vannak akik nagyon jol keresnek, plane ferj, feleseg is jol keres)a tobbiek pedig nem tisztesseges munkaval. Vallalkozok, nem vallanak be semmit, minimalberre vannak bejelentve, szoval a tobbiek feketen, valamint hitelekbol "gazdagok".

Szerintem mar inkabb lesznek a nagyon gazdagok, es a honaprol honapra elok, akik betomik az egyik lukat, de mar ott van a masik mellette.

2008. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 yuda ***** válasza:
100%

Ez a 7 dolog lehet:


1. már eleve gazdagnak született : ez a leggyakoribb

2. vagyont örökölt: ez is gyakori

3. mások vérét szívja,lop,csal hazudik: ez is gyakori sajnos


4. valami elképesztő ötlete,találmánya van:ez ritka

5. hihetetlen szorgalommal és kitartással,tanulással: ez is ritka


6. hitelből-ez e legveszélyesebb,mert nem csak saját életét,hanem családjáét is kockáztatja


7.valami nagy -nagy csoda folytán-jókor volt jó helyen

2008. dec. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem mindig kell hinni a szemednek, mikor szép lakást, autót látsz, mert gyakran csak a kifele mutogatás húzódik meg a dolog mögött.

Nekem is van olyan ismerősöm, akinek gyönyörűen bebútorozott lakása van, bemész, azt mondod, itt aztán van mit...Neki úgy van pénze, hogy mikor végképp kifogynak a lóvéból, elad ezt - azt, mikor van éppen, akkor meg kölcsönadogat annak, aki rá van szorulva, term: uzsorára.

Igaz, gyakran nem akarnak fizetni az adósai, ő olyankor néhány jól irányzott pofonnal elintézi, de másnapra legalább ott van a pénz.

Tudom, hogy a kukába kerülök a válaszomért, de hidd el, aki ma becsületes az országban, az nem csak,hogy nem tud megélni, de előbb-utóbb (inkább előbb)ellehetetlenül.

2008. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Hintalow ***** válasza:
87%

Szia!

Én 25 vagyok, most kezdtem el dolgozni, 160.000Ft nettó körül kapok kézbe/hó. A diplomám még nincs meg.

A párom 110-130 között keres, ebből a kettőből, már meg lehet élni, el lehet kezdeni. Persze csak hitelre, de havi kb 100.000-et félre tudunk rakni, és ez a lakáshitel törlesztésen felül, évi több, mint 1 milliót jelent, amit szintén vissza tudunk fizetni, ezáltal csökkenthető a havi törlesztőrészlet, és így mégtöbbet tudunk félretenni.

Persze ebből sem lesz csilli-villi kertesház, de nem is vágyom erre, csak egy szép lakásra.

Ha keresni akarsz, akkor: számítástechnika (legalább felhasználói szinten) jó kommunikációs készség sem hátrány, és ami a legfontosabb: legalább 1, de inkább kettő idegen nyelv társalgási szinten való ismerete. Enélkül nem fogsz elöbbre jutni, csak protekcióval, nagyon szakirányú, jól megfizetett tudással, esetleg jól kitöltött lottószelvénnyel. :)

Mindenki kereshet jól, ha akar, csak tanulni kell. Sokat és folyamatosan.

2008. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Én bevallom, nem hiszek a gyűjtögetésben - a spórolásban igen, de abban, hogy összerakosgatja a pénzt az ember,nem.

Ahhoz legalábbis nagyon minimális életszínvonalon kell élni, hogy a fizetésből (még ha 100 fölött van, akkor is)megélni lehessen, meg még félre is rakosgassa az ember.

Persze, kísérletezni lehet vele,de én azt mondom, egy idő után egy gép lesz az ember (mondjuk így is, ha megszakad a munkában, márpedig csak akkor van borsos fizu), a halmozgatásba meg belefásul, kapzsi, fösvény lesz magával szemben.Mindenesetre irigylem azokat,akik ilyen aszkéta életet tudnak élni,nekem mindig csak annyi van, amennyi kell (hónaptól-hónapig), de én direkt úgy választottam párt anno, hogy már volt egy saját lakása,mert elegem lett abból, hogy a legtöbb kapcsolatom amiatt ment tönkre,mert nem volt hol laknunk,és megtűrt személyek voltunk mindenütt.

Szóval én azt mondom, kínkeservesen össze lehet gyűjtögetni a pénzt, de nem egy esetet hallottam, hogy mire összejött annyi a párnak a spórolásokból, hogy lakást tudjanak venni, szétmentek,mert kiégtek a robotolásban.

Saját vélemény.

Ja, a kérdésre a válasz:minimális életvitel mellett, legalább 200 ezer ft-os fizetésből/hó/fő.

2008. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kétszázezer forint/ hó/fő? Ez lehetetlen még mádodállással is összekaparni. Azt állítják,hogy az átlag kereset 180.000 forint. Hol és merre? Mert nagyon sok embert ismerek,de egyiknek sem átlag a 180.000 forint. És miért mindenki a bruttót nézi? Mert nem a bruttóból élünk hanem a nettóból! Amúgy örülök ha a másodállással egyedül összeszedek 150.000 forintot.

Jönnek itt egyesek,hogy sokat kell tanulni meg egyebek. Akkor visszakérdezek,hogy ha mindenikiből diplomás ember lenne,akkor ki szerelné meg az ilyenek autóját? Egy diplomás autószerelő? Boztos hogy nem! Annyira hajtanak sokan a felsőfoku végzettségekre,hogy a végén már nem lesz szakmunkás ember. Aztán maj jön az,hogy kénytelenek lesznek sokan a diplomájukkal a zsebükben elmenni takarítónak,mert majd annyian lesznek,hogy a munkáltatók nevetve válogathatnak kedvükre a diplomások között,de mivel egyre kevesebb a szakmunkás,így azokat nem fogját elküldeni,mert örülnek,hogy találtak egy szakembert. Ennyit a sok tanulásról. És ezt nem mi átlag emberek ronttottuk el,hanem azok aki karrieristák és minél több iskolával akarnak rendelkezni.

2008. dec. 22. 21:43
 8/18 yuda ***** válasza:

Az utolsó kérdésedre a válasz:

Az átlagfizetést nem úgy nézik,hogy te kiket ismersz,vagy nem,-hanem vannak több milliós keresetű emberek több tízezrével és vannak átlagon aluli keresetűek és ennek veszik az átlagát-tehát olyan ,hogy átlagfizetés nem igen van,illetve ezért ritka.

2008. dec. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Kedves háborgó Kérdező!

Ha dühít mások véleménye, észrevétele, miért tetted fel a kérdést egyáltalán?Inkább örülj, hogy megtiszteltek a válaszokkal (ráadásul viszonylag kulturált módon az oldal átlagáhozt képest), amikben azért van valami.

Ez a tanulás-dolog olyan, hogy valakinek bejön,valakinek nem.

Valaki 8 általánossal + egy szakiskolával megy oda egy céghez irodai lótifutinak, aztán a rutin meg az évek később arról tanúskodnak, hogy onnan is lehet karriert csinálni,nem egy ilyet ismerek,és hidd el,a munkájuk által küzdötték fel magukat oda, ahol vannak.Ráadásul kezd beválni az a gyakorlat is, hogy inkább vesznek fel egy középfokú végzettségű embert a diplomás helyett, aztán később elküldik főiskolára/egyetemre, de míg végzi, addig se kell neki annyit fizetni,mint egy diplomásnak, így a cégnek megéri, meg tulajdonképpen a szerencsésnek is, aki helyett kifizetik a sulit (ami nem kevés pénz), igaz,egyúttal le is kötelezik több évre a cég "szolgálatára" ( a tanulmányok finanszírozásának fejében), de sokan örülnének ebben az országban az ilyen lehetőségnek + pozitívum: addig legalább biztos nem rúgják ki az embert..

200 ezer ft/hó csak soknak tűnik.Nettóban term.

Csakhogy a legtipikusabb példából induljak ki:

Számold már össze mennyibe kerül egy havi albérlet/fő:65-70 ezer (talán a nyári hónapokban valamivel kevesebb)/hó,kaja 30 ezer,de akkor csak minimális élelmiszereket tudsz megvenni (=100ezer), tisztálkodó-és háztartási szerek kb.10 ezer/hó,és ebben nincs is benne semmi extra márkás cucc(=110e),telefonja általában mindenkinek van, ami nagyátlagban 3000 ft-ot mindenkinek kivesz a zsebéből, ha neted van (ami már átlagosnak számít)kb.3-4 ezer,és így tovább a végtelenségig,mert + kiadások mindigis vannak,minden hónapban;és akkor még nem soroltam ide a ruhát,az egyéb szórakozást + az utazási ktg-et sem, mert ha dolgozol, egy részét finanszíroznod kell, hacsak olyan cégnél nem dolgozol, ahol , az egészet fizetik (de a fizud is kevesebb ezzel arányosan,majd csak figyeld meg..).Ha veszed a fáradtságot és ezeket kiszámolod, bizony még föle is van a 200 ezernek.Ja, majd elfelejtettem, egy fillér hitel-törlesztésről nem volt szó az előző kalkulációban, holott sajnos az is teljesen hétköznapi és jópár-tízezer forintot kivesz az emberek zsebéből.

Szóval ennyi kéne kb. egy átlagembernek ma Magyarországon.

Egyébiránt én azért nem foglalkozom soha azzal, ki mennyit keres, mert egyrészt közöm nincs hozzá, mindenkinek a magánügye (bocs, de én még sajét anyámtól se kérdezem meg konkrétan mennyi fizut kapott, ha akarja úgyis elmondja;munkahelyen ugyanez - ez alapvető tisztelet lenne a másik iránt, de az emberek álhatatlanok),másrészt nem mindig fedi a valóságot mások szava, nem kell mindent elhinni.Inkább azt nézem, hogy mennyi marad neki meg ebből.

Lehet, hogy az, akit ma milliomosnak látsz - mert az is - pár év múlva, mikor leáldoz a csillaga, koldusszegényebb lesz,mint Te meg én - erre is tudok példát a környezetemből.Erre mondják, hogy:"Sokat akart a szarka,csak nem bírta a farka."

Kellemes Ünnepeket!

2008. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért valakinél gondok vannak a matekkal ha azt gondolja hogy majd fizetésből félrerakva vagy hitelt törlesztve elöbb utóbb jó élete lesz!!


Sosem lesz jó élete a 100 ból 90 belebukik mert nem stabil ebben az országban semmi se a munkahelyek se a végzettségek sem az emberek... A maradék 10 pedig beleörül vagy belenyomorodik!


10-15 éven keresztül robotolni és kuporgatni...

Elmegy az egész fiatalságod és csak a ráncaid gyülnek!


Plusz ugysem gyozod mert éppen hogy felküzdöd magad nullára és már ott lesz a gyereked 18-20 évesen indulna az életben segítheted őt ha nem akarod hogy széthulljon a családod...


Passzív jövedelmeken kell spekuzni amikkel nem kell foglalkozni csak mennek maguktól vagy csalással... Tudjátok az a 10-15 év börtön nem is olyan hosszú idő 300-400 milliós csalás esetén.. Sokan egész életükben ennek a pénznek a tizedrészét sem keresik meg és börtönben vannak a munkahelyukön nyugdijjas korukig ha megérik egyáltalán!



Ebben az országban az állam keres a legjobban! Egy pecsét egy bélyegző és már ott egy havi fizetés a kasszájukban, csak abból semmi sem oda megy ahova kellene.

2009. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!