Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amarilliszem már elvirágzott,...

Amarilliszem már elvirágzott, de a zöld levelek még élnek. Most mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Fagyveszély után kiültetni,hogy erősödjön a hagyma.Ősszel felszedni, száraz,hűvös helyen tárolni.

Én ilyenkor szedem elő, 3/4 részéig cserépbe ültetem és meleg helyre viszem. Locsolni csak akkor kell kezdeni, ha a virágbimbó kibújik a hagymából - egyébként, ha elejétől kezdve locsolod, csak levelet fog hozni.

2010. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor most már értem, hogy nekem miért nem virágzott, csak "leveledzett". Most (október vége van) a leveleket levágjam, vagy várjam meg, míg elfonnyad? Vagy most mi a teendő? Sok könyvben olvastam mindenfélét, de sehol nem olvastam igazán használható infót. Annak idején megvettem a hagymát (csomagküldőtől), szép, óriási virágokat hozott. Hagytam elvirágozni, ellentétben más tanácsokkal, hogy vágjam le. Lettek hagymák, aiket elültettem. A következő évtől csak levelek nőnek mindegyik hagymából. De úgy tűnik most megtaláltam a választ. Azt hallottam, hogy tavasztól úgy kell locsolni, hogy a hagymára közvetlenül ne jusson víz. De azt honnan tudom, hogy melyik hajtásból lesz virág?
2010. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A leveleket nem muszáj levágni, úgyis lefonnyad. El lehet tenni pihenni, /fagymentes,de szellős helyre/, nálunk a garázsban van egy szatyorban felakasztva. Elültetéskor, (én Húsvét előtt kb. egy hónappal szoktam) egyszer meglocsolni, hogy tömörödjön a föld a hagyma körül. A hagyma közepén CSAK a levelek fognak hajtani! A virághajtás a levelek mellett indul! Ha a bimbó kibújt (6-8cm) akkor lehet rendszeresen locsolni. Elvirágzás után én levágom a vastag virágszárat, és kiültetem a kertbe félárnyékos helyre. Szeptember végéig ott erősödik, hízik a hagyma. Azután kezdődik minden előlről.
2010. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!