A keleti kultúrákban az öregedés sokkal kevésbé van negatív színben feltüntetve, mint nyugaton?
Figyelt kérdés
Olvastam egy könyvet egy indiai társadalomtudóstól és ő azt állítja, hogy a plasztikai műtétek magas száma a nyugati világban azt mutatja, hogy az emberek nem tudják elfogadni az öregedést és örökké a fiatalság illúziójával akarnak élni. Azt hiszik, hogy az élet csúcspontja a fiatal életszakasz és utána hanyatlani kezdenek. Pedig szerinte a bölcsesség, a tudatosság és a testi vágyak rabságától való szabadulás nem negatívum. Persze ez lehet csak nézőpont kérdése.2022. jan. 23. 13:00
1/2 anonim válasza:
Nyugaton is csak azért van negatív színben feltüntetve, mert a marketingesek rég rájöttek arra, hogy a legjobb fogyasztó az elégedetlen ember.
Elhiteti veled, hogy öregedni rossz, és megveszel minden sz@rt amiről azt mondják, hogy fiatalon tart.
2/2 Phoney válasza:
Pontosabb lenne azt mondani, hogy a történelem legtöbb kultúrájában megvolt a helye az öregségnek, csak mi nem tudunk vele mit kezdeni. Pszichokulturális hiányosság. Nehéz elfogadni az öregedést úgy, ha az emberek személyiségfejlődése nem "nő fel" az öregkorhoz. Mint ahogy huszonévesnek lenni is igen nehéz, hogyha belül nem jutottál tovább egy felnőttet játszó kiskamasznál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!