Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell egyszerre beskatuly...

Miért kell egyszerre beskatulyázni, elítélni azt, aki tehetős családból származik? Miért nem néznek a dolgok mögé az emberek?

Figyelt kérdés

Szóval, hol is kezdjem... 14 éves lány vagyok, idén leszek középiskolás.

Kisvárosban élünk, a szüleimnek köszönhetően nagyon jó körülmények között. Nem szeretném részletezni, elég annyi, hogy több ingatlannal (itthon és külföldön), felsőkategóriás autóval, stb. rendelkezünk, jóval magasabb szinten élünk az átlagnál. Félreértés elkerülése végett ezt télnyleg nem dicsekvésből írom (nem szokásom, nem látom értelmét - egy anonim oldalon pedig főként nem), csupán lefestem a helyzetet, amiből a probléma fakad. Azt is el kell még mondanom, hogy a három másik ingatlanról (amelyben értelemszerűen nem élünk) általában senkinek nem teszünk említést (kisváros...).


Mint írtam, nem szeretek dicsekedni, felvágni a pénzzel, hisz' nem én kerestem, hanem a szüleim, ebben pedig szerintem nekem nincs sok érdemem. Soha, senkit nem ítélek el a vagyoni helyzete miatt. Sok barátom van; van, aki nagyon tehetős, és van, aki kevésbé. Mindkettő ugyanolyan értékes ember. Se több, se kevesebb. Ugyanúgy szeretem őket.


Tehát nem értem, engem miért kell elítélni. Természetesen a kérdést nem ok nélkül írom, több atrocitás is ért, de szemtől szembe azért nem vágták még a képembe, hogy "luxuspics@" vagyok. Az illető a volt iskolatársam, köszönőviszonyban is alig vagyunk (voltunk). Volt, aki a hátam mögött szólt be hasonlókat, röpködtek a lenéző,

kurv@s, felvágós, stb. jelzők... nagyon bánt.


Olyat is hallottam már, hogy a szüleim biztos lopták a pénzt. Az ilyen (általában mindenféle képzettség és munkatapasztalat nélküli) emberek nem gondolak bele, hogy mennyit kell dolgoznia valakinek, hogy erre a szintre eljusson? A szüleim a nulláról indultak, mindent keserves munkával kerestek meg, és én sem születtem bele a jólétbe; ha nem láttam volna, hol tartottunk akkor, nem fájnának most ennyire az ehhez hasonló szavak.


Anyukámék nem idegeskednek ennyit ezen, mint én, sőt, igazából én sem, csak ez a megjegyzés most kicsit betett.

Egyébként segítünk, akinek tudunk, anyukám és apukám is aktív a közösségben, és a munkájuk mellett képviselők is.

A családi barátok leginkább apu munkatársai közül kerülnek ki, de vannak olyanok is, akikek nem a legrózsásabb az anyagi helyzetük. A szüleim sem ettől teszik függővé a barátságot (én pedig már leírtam, hogy hasonló véleményen vagyok).


Ti mit tapasztaltok? Ez mindenhol így megy, vagy csak a kisvárosi emberek ilyenek? Szóltak meg már téged is a pénz (vagy éppen annak hiánya) miatt? Neked is ennyire fájt?


Köszönöm, ha végigolvastál, remélem nem tartasz hisztis libának, de erről a témáról nem tudok kivel beszélni!


Az esetleges elírásokért, helyesírási hibákért pedig bocsánat! :)


2010. aug. 22. 20:52
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

A másik utolsónak ment :)

A mostaninak pedig üzenem, hogy örülök a ténynek, hogy van itt pár ilyen ember :)

2010. aug. 22. 21:16
 22/37 anonim ***** válasza:

21:16

Ennek olyan nagyon "savanyú a szőlő" szaga volt.

Tudod, a jómódú emberek többsége nem a lottón nyerte a pénzt, hanem jó ötletekkel és munkával szedték össze. Semmi nem akadályoz meg abban, hogy te is erre az útra térj. Na persze, egy kicsit több ész kellene hozzá. Így csak arra futja, hogy utáld azokat, akik sikeresebbek az életben. Szánalmas.

2010. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Épp azt írtam, hogy NEM ebbe születtem bele. Olvass picit figyelmesebben. Amint tehetem dolgozni fogok, a cél már megvan, csak el kell érni. Kifejezetten taszít az az életforma, amit a környezetemben sok fiatal folytat - hogy huszon-harminc évesen a szülei nyakán lóg a szülei pénzéből. Egyébként nem, nem kapok meg mindent, tudom becsülni a pénzt, tudom, mennyit dolgoznak érte. Nem kapok meg mindent az első szóra, a valamit-valamiért nevelési elven neveltek.
2010. aug. 22. 21:20
 24/37 anonim válasza:

21:06 vagyok

Igazából nem bántanak a megjegyzések...nem érdekel ki mit gondol. De azért ha valami durvát mondanak akkor fel tud idegesíteni. Ha érzékeny is vagy az normális..szerintem nincs vele semmi baj

25/F

2010. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Irigység, sajnos az emberekrossz szemmel nézik, ha náluk valaki kicsit is jobb körülmények között él. Változtatni a hozzáállásukon nem tudsz, meg kell tanulni elengedni a füled mellett a rosszmájú beszólásokat.

Bár nem a kérdéshez kapcsolódik, de nagyon jól, választékosan fogalmazol, gratula !!!:)

2010. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Egy öcsém van, 9 évvel fiatalabb nálam.
2010. aug. 22. 21:22
 27/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem máskor is hasznát veszem majd :)
2010. aug. 22. 21:24
 28/37 anonim ***** válasza:
hú, tényleg csak 14 vagy?
2010. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Igen :)
2010. aug. 22. 21:35
 30/37 anonim ***** válasza:

Megértelek,hasonló cipőben vagyok én is,vagyis voltam.Én is kisvárosból származom és a szüleim rengeteget dolgoztak/dolgoznak,hogy ott tartsanak ahol most.Kaptuk mi is mindig a hideget-meleget,mert az irigység tényleg létező dolog.De ha egy percre beleképzeled magad a másik helyzetébe,akkor azt is könnyen megértheted.Ami neked nem rongyrázás,az másnak a luxus csúcsa.A felsőkategóriás autó például hivalkodás annak a szemében,akinek kis Polskija van.Lehet,hogy ő is dolgozik napi 14 órát,sőt mellékállása is van,de így is épp,hogy be tudja fizetni a számlákat.

A te szüleid is keményen dolgoznak és ha már ennyit hajtottak nyilván érezni is szeretnék az előnyeit lásd:kocsi

De amíg nem olyan a gazdasági helyzet,hogy mindenkinek ugyanannyi jusson,hanem az egyiknek kenyérre se a másik már unja a Riviérát,akkor ez a féltékenység nem fog elmúlni.

Persze szégyelni nem kell magad emiatt és senkinek sem.Amíg tisztességes munkával szerez az ember jövedelmet,addig nyugodtan kihúzhatja magát és büszke lehet arra,amit elért.

Amit javasolni tudok neked.Ha idősebb leszel válts lakhelyet.Költözz át egy másik városba,ahol nem ismernek,nem ismerik a háttered.Tiszta lappal indulsz mindekinek a szemében és attól kezdve valóban rajtad múlik,hogy minek fognak tartani.

2010. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!