Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell egyszerre beskatuly...

Miért kell egyszerre beskatulyázni, elítélni azt, aki tehetős családból származik? Miért nem néznek a dolgok mögé az emberek?

Figyelt kérdés

Szóval, hol is kezdjem... 14 éves lány vagyok, idén leszek középiskolás.

Kisvárosban élünk, a szüleimnek köszönhetően nagyon jó körülmények között. Nem szeretném részletezni, elég annyi, hogy több ingatlannal (itthon és külföldön), felsőkategóriás autóval, stb. rendelkezünk, jóval magasabb szinten élünk az átlagnál. Félreértés elkerülése végett ezt télnyleg nem dicsekvésből írom (nem szokásom, nem látom értelmét - egy anonim oldalon pedig főként nem), csupán lefestem a helyzetet, amiből a probléma fakad. Azt is el kell még mondanom, hogy a három másik ingatlanról (amelyben értelemszerűen nem élünk) általában senkinek nem teszünk említést (kisváros...).


Mint írtam, nem szeretek dicsekedni, felvágni a pénzzel, hisz' nem én kerestem, hanem a szüleim, ebben pedig szerintem nekem nincs sok érdemem. Soha, senkit nem ítélek el a vagyoni helyzete miatt. Sok barátom van; van, aki nagyon tehetős, és van, aki kevésbé. Mindkettő ugyanolyan értékes ember. Se több, se kevesebb. Ugyanúgy szeretem őket.


Tehát nem értem, engem miért kell elítélni. Természetesen a kérdést nem ok nélkül írom, több atrocitás is ért, de szemtől szembe azért nem vágták még a képembe, hogy "luxuspics@" vagyok. Az illető a volt iskolatársam, köszönőviszonyban is alig vagyunk (voltunk). Volt, aki a hátam mögött szólt be hasonlókat, röpködtek a lenéző,

kurv@s, felvágós, stb. jelzők... nagyon bánt.


Olyat is hallottam már, hogy a szüleim biztos lopták a pénzt. Az ilyen (általában mindenféle képzettség és munkatapasztalat nélküli) emberek nem gondolak bele, hogy mennyit kell dolgoznia valakinek, hogy erre a szintre eljusson? A szüleim a nulláról indultak, mindent keserves munkával kerestek meg, és én sem születtem bele a jólétbe; ha nem láttam volna, hol tartottunk akkor, nem fájnának most ennyire az ehhez hasonló szavak.


Anyukámék nem idegeskednek ennyit ezen, mint én, sőt, igazából én sem, csak ez a megjegyzés most kicsit betett.

Egyébként segítünk, akinek tudunk, anyukám és apukám is aktív a közösségben, és a munkájuk mellett képviselők is.

A családi barátok leginkább apu munkatársai közül kerülnek ki, de vannak olyanok is, akikek nem a legrózsásabb az anyagi helyzetük. A szüleim sem ettől teszik függővé a barátságot (én pedig már leírtam, hogy hasonló véleményen vagyok).


Ti mit tapasztaltok? Ez mindenhol így megy, vagy csak a kisvárosi emberek ilyenek? Szóltak meg már téged is a pénz (vagy éppen annak hiánya) miatt? Neked is ennyire fájt?


Köszönöm, ha végigolvastál, remélem nem tartasz hisztis libának, de erről a témáról nem tudok kivel beszélni!


Az esetleges elírásokért, helyesírási hibákért pedig bocsánat! :)


2010. aug. 22. 20:52
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Téged is bántanak, ha ilyen megjegyzéseket tesznek? Vagy csak én vagyok ilyen érzékeny?
2010. aug. 22. 21:07
 12/37 anonim ***** válasza:

jaja, én is azt mondom hogy ha 14 évesen így tudsz fogalmazni, meg írni, akkor le a kalappal :)

hiába, az intelligencia az intelligencia

meg sem érdemlik az olyanok hogy foglalkozzál velük..

egyébként a legtöbb tehetős család gyermeke neked pont az ellentéted

2010. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért ragadt rám valami a suliból ;)

Ezért mondom, hogy megértem, hogy általánosítanak, viszont akkor is szörnyű dolog.

2010. aug. 22. 21:09
 14/37 anonim ***** válasza:
Irigy emberek mindig voltak, vannak és lesznek, nem kell foglalkozni velük. Amíg vannak barátaid, akik szeretnek és melletted állnak, addig nincs semmi baj. Ha viszont mindenki ellened fordul, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy nem csak a jólétre fogod-e a mások ellenségeskedését, és valójában a viselkedéseddel van baj. De az írásod alapján nem hiszem, hogy ez lenne a helyzet. Egyébként meg van egy nagyon jó mondás, ez járjon mindig a fejedben: "Ha az emberek irigyek rád, akkor valamit jól csinálsz!":)
2010. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
0%
Az igazság az, hogy az újgazdagok többsége igen is sznob, lenéző, arrogáns és beképzelt. Amolyan "pénzes proletárok". Az én családom pont az ellentéte: a kommunisták által kisemmizett nemeseket találhatok a családban. Persze minden rétegben vannak bunkók, és normálisak; az általánosításoknak pedig mindig van alapja.
2010. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Hasznos mondás :)
2010. aug. 22. 21:13
 17/37 anonim ***** válasza:

szörnyű, de könnyebb úgy gondolkodni, hogy ez fekete ez meg fehér.. belelátni a másik emberbe, és megérteni, az nem divat..

de vagyunk páran az már biztos.. :)

2010. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezt soha nem tagadtam, nem is fogom, sajnos tényleg ez a helyzet, a családomat azonban nem tartom sznobnak, nem megy a felesleges rongyrázás senki irányába.
2010. aug. 22. 21:15
 19/37 anonim ***** válasza:
15%
szia...lehet irigységböl de nekem aza tapasztalatom hogy a gazdag gyerekek nem tudnak semmit értékelni elgalábis nem sok dolognak. gondolom mindent megkapsz amit ki ejtesz a szádon ezért lesznek az ilyen emberekböl a hisztisek-irigyek(van testvéred? ha nincs rosszabb!!!) és általábba nem is tudnak meállnia saját lábukon kell apuci-anyuci pénze stb.... ahogy mondtad nem te tehetsz róla hanem te ebbe születtél hát igen valakinek csak megszületni nehéz. és nem kell hisztizni hogy ilyeneket emg olyanokat mondanak mikor mindenkinek beszólnak emberek nem csak a gazdagoknak! örülj hogy ez az egyetlen problémád. keress olyan barátokat(gazdagokat) akikel ezt megtudod beszélni és megbeszélni hogy miylen szar hogy gazdag vagy. -.-" bocsi ha kissé nyers voltam. de személy szerint én is azok társaságába tartozok akik nem nagyon torelálják kis gazdag csajszikat(tapasztalat) bocsi még1szer nekem ez jött le ahogy leirtad.
2010. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
A szegényeket is elitélik és az sokkal igazságtalanabb, légy érett erős ember és kerekedj felűl az előitéleteken.
2010. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!