Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell egyszerre beskatuly...

Miért kell egyszerre beskatulyázni, elítélni azt, aki tehetős családból származik? Miért nem néznek a dolgok mögé az emberek?

Figyelt kérdés

Szóval, hol is kezdjem... 14 éves lány vagyok, idén leszek középiskolás.

Kisvárosban élünk, a szüleimnek köszönhetően nagyon jó körülmények között. Nem szeretném részletezni, elég annyi, hogy több ingatlannal (itthon és külföldön), felsőkategóriás autóval, stb. rendelkezünk, jóval magasabb szinten élünk az átlagnál. Félreértés elkerülése végett ezt télnyleg nem dicsekvésből írom (nem szokásom, nem látom értelmét - egy anonim oldalon pedig főként nem), csupán lefestem a helyzetet, amiből a probléma fakad. Azt is el kell még mondanom, hogy a három másik ingatlanról (amelyben értelemszerűen nem élünk) általában senkinek nem teszünk említést (kisváros...).


Mint írtam, nem szeretek dicsekedni, felvágni a pénzzel, hisz' nem én kerestem, hanem a szüleim, ebben pedig szerintem nekem nincs sok érdemem. Soha, senkit nem ítélek el a vagyoni helyzete miatt. Sok barátom van; van, aki nagyon tehetős, és van, aki kevésbé. Mindkettő ugyanolyan értékes ember. Se több, se kevesebb. Ugyanúgy szeretem őket.


Tehát nem értem, engem miért kell elítélni. Természetesen a kérdést nem ok nélkül írom, több atrocitás is ért, de szemtől szembe azért nem vágták még a képembe, hogy "luxuspics@" vagyok. Az illető a volt iskolatársam, köszönőviszonyban is alig vagyunk (voltunk). Volt, aki a hátam mögött szólt be hasonlókat, röpködtek a lenéző,

kurv@s, felvágós, stb. jelzők... nagyon bánt.


Olyat is hallottam már, hogy a szüleim biztos lopták a pénzt. Az ilyen (általában mindenféle képzettség és munkatapasztalat nélküli) emberek nem gondolak bele, hogy mennyit kell dolgoznia valakinek, hogy erre a szintre eljusson? A szüleim a nulláról indultak, mindent keserves munkával kerestek meg, és én sem születtem bele a jólétbe; ha nem láttam volna, hol tartottunk akkor, nem fájnának most ennyire az ehhez hasonló szavak.


Anyukámék nem idegeskednek ennyit ezen, mint én, sőt, igazából én sem, csak ez a megjegyzés most kicsit betett.

Egyébként segítünk, akinek tudunk, anyukám és apukám is aktív a közösségben, és a munkájuk mellett képviselők is.

A családi barátok leginkább apu munkatársai közül kerülnek ki, de vannak olyanok is, akikek nem a legrózsásabb az anyagi helyzetük. A szüleim sem ettől teszik függővé a barátságot (én pedig már leírtam, hogy hasonló véleményen vagyok).


Ti mit tapasztaltok? Ez mindenhol így megy, vagy csak a kisvárosi emberek ilyenek? Szóltak meg már téged is a pénz (vagy éppen annak hiánya) miatt? Neked is ennyire fájt?


Köszönöm, ha végigolvastál, remélem nem tartasz hisztis libának, de erről a témáról nem tudok kivel beszélni!


Az esetleges elírásokért, helyesírási hibákért pedig bocsánat! :)


2010. aug. 22. 20:52
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
29%
A történelem során mindig is megszólták a gazdagokat. Valószínűleg az irigység az oka.
2010. aug. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
A vádaskodás, különböző undok jelzők fakadhatnak egyszerű, emberi irigységből?
2010. aug. 22. 20:58
 3/37 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha kicsit hosszú lett :)
2010. aug. 22. 20:59
 4/37 anonim ***** válasza:
Engem pont azért mert nem vagyok gazdag. De persze csak az szólt meg aki utál, akivel jóban vagyok nem számít mennyi pénzem van, és ettől barát a barát
2010. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
ez ittis úgy megy mint a kisebbségnél--> általánosítanak... sajnos nekem a tehetős szülők gyermekeivel nagyon meggyűlt a bajom :S De a legjobb barátnőm is ilyen :) tehát mondom : általánosítanak- és irigykednek is
2010. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

14 éves kislány létedre hihetetlen intelligensen állsz hozzá a dolgokhoz. Több ilyen kéne.

Az elsővel értek egyet, sajnos ez lesz mindig. Egyébként feltűnt, hogy egyszer sem használtad a gazdag vagy a szegény szót. Ez direkt, avyg csak véletlen? Pedig pont ez a lényege az egész sztorinak. ;)

2010. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
100%
Irigység hát.. ne törődj más barmokkal, te legyél megfelelő önértékelésű, magabiztos, de ne felvágós.. Add magadat és kész, azzal a pár majommal meg NEM szabad foglalkozni :)
2010. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%
Én is így vagyok, mi is kisvárosban élünk. Irigyek az emberek (valamelyik)Azt hiszik hogy a pénz csak úgy hullik a szülök markába.. Aztán megnéznék hogy a szüleim nap 14 órát dolgoznak.. ne foglalkozz velük mindig legyél kedves..és ha beléd kötnek nem kell válaszolnod te tudod hogy mi a helyzet otthon és kész.. A barátaidat pedig szűrd ki mert nem biztos hogy megbízhatsz bennük.. kihasználnak stb.. Mindig járt nyitott szemmel én is jártam így azóta alaposan megválogatom a barátokat. Ha van kedved beszélhetnénk .18L
2010. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Szerintem általánosítani is elég szörnyű dolog, bár valamilyen szinten meg tudom érteni. Egyik szemfüles válaszolónak, igen direkt kerülöm, nem szeretem ezeket az "erős" szavakat, anyagi helyzettől tekintv érzelmiekben lehet valaki attól még ugyanolyan gazdag, vagy épp fordítva ;)
2010. aug. 22. 21:05
 10/37 anonim válasza:
Nem tudom de ne foglalkozz velük. Rólam is mindig terjesztenek minden hülyeséget de én nem foglalkozok velük. Mindenki foglalkozzon magával. Vagy azért csinálják mert irigyek vagy azért hogy idegesítsenek. Először engem is idegesített de már megszoktam. Akinek kell segítek amiben tudok. Mindenki gondoljon amit akar...
2010. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!