Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan ország ami egész...

Van olyan ország ami egész egyszerűen irritál titeket?

Figyelt kérdés

Intelligens embernek tartom magam, tudom hogy kollektív bűnösség intézménye kártékony, elítélem a sovinizmust (egy másik nemzet lenézésének szempontjából is!), ennek ellenére kiváltképp negatív érzéseket vált ki belőlem az USA. Szó szerint ellenszenvet érzek mikor meglátom a nagyképű, önző jenkiket a terepjáróikban, amikkel annyit szennyeznek kocsinként mint más országokban egy utcányi család. Nem is beszélve a világban elkövetett háborús tetteikről, önkéntes csendőr szerepükről. Az erő, a hatalom kultuszánák éltetése és a kapitalizmus maxra járatása...

Nem tehetek róla, jön az érzés.

Ti milyen országokkal vagytok így? S milyen apropóból?



2020. máj. 15. 22:19
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Állj állj. Én tudom magamról, hogy nem helyes a hozzáállásom. Pont ez volt a kérdés lényege. Hogy a kollektív bűnösségtől mennyire nem tudok első blikkre elszakadni. És ez baj. Nyilván tudom, hogy nem minden amerikai állampolgár viselkedik így és nem mindegyik amerikai támogatja ezt a politikát. Itt igazából az adott ország arcára céloztam. Azt sajnos mindig a politikai és gazdasági elit, valamint a hangos szélsőségesek határozzák meg.

Az ilyen rasszista tempótól, mint az előző válasznál, igyekszem elhatárolódni.

Minthogy a „húzott szeműeket nem bírom”

2020. máj. 17. 17:18
 12/31 anonim ***** válasza:

"Nem tehetek róla, jön az érzés."


ez akkor egy közepesebb méretü hasmenésnek lehet az érzelmi ekvivalense

2020. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Japán, Kína és az olyan "kultúrák", ahol nőket csonkítanak, használnak, eladnak és vesznek, tárgyként, tulajdonként kezelnek.
2020. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország.


Az emberek nagyképűek, rosszindulatúak. Nem tudsz úgy kimenni az utcára, hogy ne fenyegessen meg valaki. Persze csak megfenyeget, odamenni vagy megtenni már nem meri, mert egy utolsó gyáva patkány.

A magyarok 99%-a az. A maradék külföldön van vagy készül külföldre. A hiradók, (legalábbis ami nem kormányközeli propaganda) televan a korrupcióval, csalásokkal és az ehez hasonló dolgokkal, de a magyar akkor is megszavazza újra meg újra a jelenlegi pártot. Mert ennyi esze van....

Fenyegetőzik, feljelentget ahol csak ér, mert ennyit tud. Pofát jártatni, semmi többet.

2020. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
65%
A "Jenkis" témához meg annyit ők szerencsések, hogy egy olyan országba születtek, ahol egy "átlagos jenki" is tud nagy, csúnya, gonosz környezetszennyező terepjáróval furikázni. Ahol én felnöttem magyarhonba ott a napi kenyér megoldása is probléma.
2020. máj. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Szerinted annak a mérhetetlen környezetszennyezésnek ki fogja először meginni a levét?:)
2020. máj. 18. 20:09
 17/31 anonim ***** válasza:

Neharagudj, de szerinted ki a halált érdekli a környezetszennyezés, mikor a kenyérre való sincs meg?

A másik meg: ennyi erővel utáld az oroszokat vagy az ukránokat is a környezet miatt. Ukrajnába egy Euro 3-as besorolás már luxusnak számít. Ehez képest a "Jenkik" 2020-as gyártmányú Cadi-je már lóf@*z.

2020. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%
Én az USA hamis, demokráciát hirdető, de valójában vagyoni alapú választásait(gondolok itt arra, hogy csak akkor lehetsz vezető, ha támogatnak pl. cégek, ha pedig megválasztanak, akkor nekik kedvező feltételeket kell létrehoznod)kormányát utálom nagyon
2020. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
55%
én a magyar hamis, demokráciát hirdető közbeszerzési rendszert utálom nagyon. Ahol a nyertesek vagyoni és politikai kapcsolatuk miatt nyernek meg egy-egy tendert
2020. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Na igen, az USA és Magyarország is katasztrófa politikai-gazdasági szempontból.
2020. máj. 27. 00:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!