Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barát vagy nem barát?

Barát vagy nem barát?

Figyelt kérdés

Az egyik ,,barátom'' úgy jár, mint egy rapper (dülöngélve, tudjátok, mintha attól imponálna valakinek...:S), ez már alapból unszimpatikus, de mindegy. Okosabbnak tartottan annál, hogy ilyen cigizős, mcoskosszájú, semmirekellőkkel barátkozzon, de ő csak azért is. Nem érdekli, hogy őt is psizkálták avgy akármi, vagyhogy verekedősek, nagypofájúak, beképzeltek, meg minden ami rossz, de télleg... el tudjátok sztem képzelni...

És ha találkozik velük, nem csak köszön, de még oda is megy lekezelni, meg beszélgetni, mintha nem utálná őket. Megkérdeztem, hogy miért csinálja, és azt mondta, hogy azért barátkozik velük, mert nem tudja, mikor jön jól egy ilyen barátság.......

Mit tegyek?:S


2010. júl. 29. 14:07
 1/4 anonim válasza:

:) Semmit!

Ez nem barátság, de még csak nem is haverságnak tűnik, ez egy egyszerű ismeretség. Találkozik, kezet fog, bájcseveg 5 percet? Ezzel mi a baj?

Ettől ő menőbbnek érzi magát, vagy kikezdhetetlenebbnek, de nemhiszem, h élete problémáit velük beszélné meg egy kávé mellett.

Sztem nincs miért aggódnod, ha attól tartasz, h majd emiatt téged hanyagolni fog.

2010. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bizony, elvileg ez csak egy önös érdek, a "barátod" úgymond csak befektetést csinál. Mindazonáltal figyelembe kell venni, hogy az ilyen ember számító.

Ha viszont nem mond igazat, ill. csak azért mondta neked azt, amit, akkor pláne oda kell rá figyelni, mert könnyen hazudik a szemedbe. Márpedig általában az ember a saját beállítottságát (stílusát) nem tagadja meg egy-egy ilyen "befektetésért" ennyire, úgyhogy én inkább a második opciót látom reálisabbnak.

2010. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát... az az igazság, hogy nem is valami őszinte... sokszor ferdít, hogy jobban jöjjön ki a dolgokból... Aztán amikor rájövök, elhallgatok, mert fölösleges bosszankodnom.

Amúgy meg mindenre azt mondja, hogy neki mindegy, semmiről sincs önálló véleménye...

ja multkor meg a legjobb barátjának nevezett, csak úgy, spontán, amikor ketten voltunk, és semmi olyasmi nem volt szóban, amiről ez most az eszébe juthatott volna. (mosogattunk: Ideadnád azt az edényt, barátom? vagy mondjam inkább úgy, hogy LEGJOBB (kihangsúlyozva) barátom?)

Lehet, hogy akkor is csak számító volt?

2010. júl. 29. 20:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Vélhetőleg igen, de ez nem feltétlen baj. Csak figyelj oda, légy résen.
2010. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!