Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Láttatok már szemüveges cigányt?

Láttatok már szemüveges cigányt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert múltkor ezen gondolkoztunk barátokkal és rájöttünk hogy még egyet sem láttunk. Csináltunk egy közmondást is: "Ritka mint a szemüveges cigány" Ebben nincs semmi negatív diszkrimináció! Vajon miért lehet ez?
2010. júl. 23. 15:12
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
Láttam már, nem is egyet
2010. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
én még nem láttam
2010. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy iskolatársam anno, az szemüveges volt (meg bandzsa, ezért le volt takarva az egyik szeme valami ragasztó izével), sőt most is van egy, aki szemüveges. De nem sokat látok amúgy.

Másra kell a segély, mint szemüveg.

2010. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Azért még várok válaszokat! :D
2010. júl. 23. 21:08
 25/30 anonim ***** válasza:

Amúgy egyszer volt már ilyen kérdés, és akkor írtam egy választ rá, fenntartom a véleményem:

"Apukám egy olyan iskolában tanított régen, ahol sok cigánygyerek volt. Elég sok volt közülük, akinek gond volt a szemével, és ezt a szülőknek is jelezték, de a legtöbbször az volt rá a válasz, hogy majd úgyis kinövi a gyerek. Szerintem az anyagi okokon kívül az is benne lehet, hogy szégyennek élik meg a szemüvegességet. A gyereknél a szülő gondolja úgy, hogy ez szégyen, mert az ő gyerekénél valami nem "stimmel", felnőtt korban meg maga az adott személy van vele úgy, hogy nehogy már azt higgye bárki is, hogy neki hibája van. Elég hülye hozzáállás, mert a probléma szőnyeg alá söprése nem segít semmin, de sajnos elég gyakori, főleg a tudatlan emberek körében."

2010. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Kedves Petra köszönöm a válaszod szerintem eddig a tiéd az igazi válasz erre a kérdésre.
2010. júl. 24. 08:29
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Eddig láttam már 4-5 -öt.Ez igen kevés ahhoz képest ,hogy nálunk mennyi cigány van.....ezt a "ritka ,mint a szemüveges cigány"-t már hallottam......:)
2010. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt is hallottam azért nem hordják mert az értelem jelének vélik....:)
2010. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
25%

hű milyen értelmes kérdés... :)

cigány fiú vagyok, 10 éve vagyok szemüveges (-2,5 -es)

a bátyám is szemüveges... :)


remélem sikerült megoldanom ezt a misztikus rejtélyt :)

2011. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy-kettőt láttam és milyen érdekes, azok tényleg az igényesebb fajtából valók voltak, dolgoznak, egész értelmesek, mosdanak is.

Viszont a mosdatlan, szemetebb fajtából még nem láttam, gondolom úgysem olvasnak, mindegy nekik, és mivel csoportosan járnak, az se baj nekik ha nem látnak az utcán, majd a csordaszellem viszi őket.

A zsidók közt viszont elég sok a szemüveges.

2011. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!