Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvostanhallgatók nagyképűek?

Az orvostanhallgatók nagyképűek?

Figyelt kérdés
Tudom nem lehet általánosítani, de tapasztalataim szerint sokan vannak akik kicsit fennhordják az orruk :)
2010. júl. 7. 20:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Azért van az szerintem, hogy a háziorvosok/ vagy minden más dolgozó orvos nem annyira beképzelt vagy egyáltalán nem beképzelt mert szerintem aki már eljutott addig ameddig ők(és azért valljuk be tényleg nem könnyű) már ereje nincs nagyképűsködni, és meg van bennük az a nagyfokú intelligencia, hogy meg se forduljon a fejükbe. Fontos erénye egy orvosnak szerintem, hogy legyen benne alázat, normális legyen egy butább emnberrel is, aki alg tudja megfogalmazni, hogy mi a baja...


Hogy a hallgatók beképzeltek...hát egyett kell hogy értsek, de talán ezeknek a fele ki fog szóródni aztán majd koppannak egy nagyott:)


Egyik barátom közgazdásznak készül, jobb modóak, de végtelenül szerény, kedves srác. Féltem is nagyon, nehogy elrontsa a sok bunkó, mert sajnos akaratlanul is azonosulni fog velül egy idő után ha "életben akar maradni"...


L/18

2010. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%
Hát, akkor ezzel az erővel minden orvosis, állatorvosis, építész, villanykaros, jogász, matematikus, fizikus, vegyész nagyképű lehetne, mert mindegyiken állati sokat kell tanulni és nem egyszerű elvégezni... na, ne már...!
2010. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
igen, de általába mindenki az orvosival jön, hogy húúú ott kell a legtöbbet tanulni :)
2010. júl. 8. 11:21
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
A már diplomás orvosok nem engedhetik meg maguknak, hogy nagyképűsködjenek, mert kell növeljék a tekintélyüket és ezzel együtt a páciensek számát is. Manapság annyi az orvos, hogy ha valamelyik orvos elkezd csemerkedni a beteggel, a beteg simán elmegy egy másik orvoshoz és ott szórja el a pénzét.
2010. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

igen, a diplomás orvosok már másak, ez talán a rezidensekre is elmondható... ők már letettek valamit az asztalra.

De hogy egy 1-2-3. éves verje magát hogy ő orvosira jár, és hogy ő mennyi mindent látott már, az végképp szánalmas.

2010. júl. 8. 12:16
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosira járok, nem azt mondom, hogy nincsenek nagyképűek, de azért messze nem ez a jellemző. Ahogy én észrevettem, főleg az elején (első év) nagyképűek a hallgatók, és meglepő módon pont azok, akik az egyetemen nem a legjobban teljesítenek. Gondolom, hogy a más karokon levők fikázásával próbálnak "kompenzálni", hogy legalább máshol legyenek "valakik", ha ez az egyetemen már nem jött össze.


Amúgy én is láttam jó pár beképzelt hallgatót más karokról is, akik már pusztán attól el voltak szállva, hogy "egyetemisták" (amúgy BTK-sok voltak, de nem ez a lényeg)! Én akkora fellengzős dumát még életemben nem hallottam, mint amit azok levágtak a villamosmegállóban...

2010. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
19%
Mert ott kell a legtöbbet a legprecízebben megtanulni - gáz, ha egy épület összeomlik, leáll egy repülőgép hajtóműve, kisiklik a vonat, de ha a beteg szíve áll le műtét közben, vagy csupán csak félre diagnosztizálják, az ugye, mindenki számára a legsúlyosabb tévedés a szakember részéről...
2010. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
mivaan? Ha egy beteg szíve leáll súlyosabb tévedés, mint amikor egy repülőgép lezuhan, vagy az épület összedől? Az utóbbi esetekben hány embernek áll le a szíve? Hány ember EGÉSZSÉGES ember hal meg? Ezek után szerinted hány szakembert vonnak felelősségre?
2010. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Hm...orvostanhallgatóként mondom, hogy vkit nagyon megváltoztat az egyetem:) De ez mindenhol előfordul, nem csak orvosin.

De nekem is az a tapasztalatom, hogy legtöbbször azok verik a mellüket, akik nem teljesítenek vmi jól a suliban...

Lehet azért nincs már az idősebb orvosok között ilyen, mert azok még az elején kihullanak:D

Ehhez a szakmához azért alázat is kell:)

2010. júl. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
én is éreztem, hogy sántítani fog a példa, jóvanna...
2010. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!