Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvostanhallgatók nagyképűek?

Az orvostanhallgatók nagyképűek?

Figyelt kérdés
Tudom nem lehet általánosítani, de tapasztalataim szerint sokan vannak akik kicsit fennhordják az orruk :)
2010. júl. 7. 20:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%

A barátnőm is egy kicsit nagyképű lett mióta az orvosira jár, ráadásul ő orvosi koliba lakik, szóval a szobatársai is odajárnak. Az egyik szobatársának még a pasija is orvosis, tehát ő objektív képet se kaphat a dologról. Az a lány elég sokszor szokott engem, talán nem direkt felidegesíteni. Gyakorlatilag minden mondatában kihangsúlyozta, hogy orvosin nem annyit kell ám tanulni, mint azt én elképzelem, és hasonlók. Én matekos vagyok, néha előveszem a könyvemet, még ki se nyitom, de már azt számolja, hogy hány oldalas.

Barátnőmnek múltkor nem sikerült az anatómiája, és erre kijelentette, hogy ha ő BTK-ra járna, tuti 5,0-s átlaga lenne, nem 4,5, mint az egyik ismerősünknek. Szóval lehet, hogy igazad van.

2010. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos nagyképű a zöme, de ez nem csak az orvostanhallgatóknál van így!Én ismerek egy fizikus szakos srácot (ők a legbeképzeltebb, legeminensebb népség) aki szabályosan lenézi az olyan embereket akik nem a legerősebb középsuliból jöttek, hanem mondjuk egy közepesből, és azokra is megjegyzéseket tesz akik nem emelt szintem tanulták a fizikát...ezeket az embereket szabályosan idiótának gondolja, holott őket is ugyanúgy felvették erre a szakra és nem is a költségtérítéses részbe...:S
2010. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Én is ismerek egy embert, ő a BME-re jár, ő is nagyképű, lenéz mindenkit, odavan, hogy BME-es meg OKTV -n nem tudom hanyadik lett fizikából. Igazából mindenki szarik rá, látszik is, hogy tök egyedül van.
2010. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

igen, ez így van! közgazdászok is hihetetlenül nagyképűek ... :S

de ha megnéztek egy 30-40 év körüli orvost pl abba semmi beképzeltség nincs.... volt háziorvosom 45 év körül van, gyerekorvos ugye, kedves, utcán meglát, kérdezi hogy vagyok stb ... felnőtt háziorvosom is ilyesmi ... szval nemértem mi van a mai korosztállyal :S

vannak szakok ahol még az orvositól is több pont kell, és sajnos sokan nem azért mennek orvosnak mert segíteni, gyógyítani akarnak, hanem azért hogy azt mondhassák h ők orvosok, és ők a világ közepe!

2010. júl. 7. 20:33
 5/25 anonim ***** válasza:

Két orvostanhallgatót ismerek, egy másod- meg egy harmadévest; egyelőre egyikőjük sem nagyképű. Sosem haraptak, legalábbis rám nem, mert azt mondtam, hogy BTK-ra jelentkezek, vagy ilyesmi.

Beképzelt majmot, mint fizikust ismerek és egy nemtommilyen informatikust. Meg egy jogászt.

Szerintem nem kar- vagy szakfüggő. De az lehet, hogy átlagok miatt megy az összefejelés.

2010. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm orvosira jár, és már előtte sem volt valami szerény, de azóta valami elképesztő nagyképű lett...

Barátom viszont fizikus BME-n, még egy rossz szót sem szólt a BTK-sokra. (Mondjuk a közgázasokról már más a véleménye)


De egyébként nem lehet ezt kijelenteni hogy XY szak hallgatói nagyképűek, míg Z-i nem, felesleges is ebbe belemenni.

2010. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem is beképzeltek az orvosisok, pedig egyáltalán nincsen miért. A tanulós részét bárki meg tudná csinálni, hisz csak magolni kell. Sokan viszont azért nem mennek oda, mint pl én, mert nem szeretem az emberek bajait hallgatni, a vér látványa nem izgit fel, a hullákat se bírom. Mindezek mellett magolni sem szeretek, és mindenekfelett a több száz oldalas könyveket kerülöm.

A fizikusokat még jobban megértem ha dicsekszenek, mert az olyan mint a mérnöki (azon vagyok én :D), ha megérted jó, ha nem akkor imádkozol, hogy a vizsgád sikerüljön.

Szerintem egy matekos vagy fizikás jobban megállná a helyét az orvosin, mint egy orvosis a matekon vagy fizikán.

2010. júl. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
10%
Utolsóval értek egyet.
2010. júl. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%
Szintén! Ahogy a volt igazgatóm mondaná"Gyerekek, az orvosira csak jó nagy segg kell, azon kívül az ég világon semmi."
2010. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Egyébként az én orvosaim és orvostanhallgató ismerőseim is nagyon nagyképűek.

Kedvenc mondása az egyiküknek"Azért 5éves egyetem ritkán van." Basszus, ezen akkorát nevettem.:D Az egyetem 5 évnél kezdődik mindenhol, ezt egy fogász mondta, akinek 5évet kell lehúznia, bme 5.5 évnél kezdődik, egyetemi szinten/mesterképzésnél. De jó lesz az 7-nek is, a gyakorlatban.:)

2010. júl. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!