Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanácsolja mindenki...

Miért tanácsolja mindenki azt, hogy bele kell vágni?

Figyelt kérdés
Olyan esetekre gondolok, mikor valaki kitalálja, hogy ő soha nem tanult, kémiát, fizikát vagy matekot, de kitalálta, hogy gyógyszerész, meg mérnök lesz. Ismerek egy-két embert, akik diákként tartanak órát az egyetemen, és ők is megerősítettek ebben. Miért hiszi mindenki azt, hogy ezeken a szakokon pusztán azért el is végzi, mert felveszik, nálunk pl. a felvettek 20-25%-a végezi évente. Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.
2010. júl. 7. 13:46
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem válasz a kérdésemre, hogy nekem miért fáj. Igazából nem fáj, felvettek oda, ahova szerettem volna, és tudjátok mit, nézhetném a dolog jobb oldalát: minél több nem odavaló ember van nálunk, annál több ösztöndíjat kapok...:)
2010. júl. 7. 20:17
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban imádtam a környezetet az állatokat, aztán zenei általánosba jártam, majd idegenforgalmi vendéglátós középiskolába, aztán jelentkeztem tovább fősulira művelődésszervező szakra. Nem vettek fel mert a felvételin olyan dolgokat kértek amiket egyáltalán nem tanultunk a középsuliban, így egy felsőfokút végeztem idegenforgalmi szakmenedzserként.Szerettem az turizmust, de a nyelvvel meg gyűlt a bajom, így kitérőként megcsináltam egy eladóit majd egy boltvezetői tanfolyamot, majd elmentem dolgozni, amikor az utolsó helyemről elbocsátottak, akkor gondoltam kezdek valamit az életemmel, ami pedig a környezetvédelem, hát akkor menjünk fősulira (én aki világ életébe szar tanuló voltam), de vágjunk bele. Középsuliban 2évig tanultam bioszt ezelőtt majd 10 évvelezelőtt, Mivel meg sem néztem mennyi pontom lenne, gondoltam ha leteszem az érettségit bioszból az biztos sok pontot ér. Visszamentem hát a suliban, kerestem egy biosz tanárt és beültem az óráira heti kétszer, de már december közepétől egy netes oldalról tanultam. Majd jelentkeztem biosz érettségire (középszintre, mert azért így nagy hirtelenjében az könnyebbnek tűnt) majd 77%os érettségit tettem le belőle (pedig az ez évi írásbeli tényleg jóval nehezebb volt a régiekhez képest). Most tanfolyamon tanulok ECDL-t és alapfokú angolt, és valószínűleg felvettek a környezettan szakra is mert a pontjaim (mint utóbb kiderült) 320 a felvételi ponthatár pedig 248. Így remélem végre megvalósíthatom az álmom és azzal foglalkozhatok amivel gyerekkorom óta akartam.

Tehát merj nagyot álmodni, de tegyél is a megvalósításáért. 26/L

2010. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!