Pszichológia vagy orvosi?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, pszichológiára jelentkeztem, majdnem biztos, hogy nem lesz elég (450) pontom, tehát idén nem vesznek fel. De nem adom fel, kihagyok egy évet, és jövő ilyenkor újra megpróbálom. De gondoltam arra is, hogy ha már kihagyok egy teljes évet, akkor fel tudnék készülni biológia emeltre, és akkor megjelölném az orvosit, és később pszichiátriára szakosodnék...

Csak az a baj, hogy nincs olyan hatalmas nagy munkamorálom, ezért nagyon félek, hogy kihullanék az orvosiról, pedig az elhivatottság megvan...

Melyik a jobb, érdekesebb és hasznosabb?


2010. júl. 3. 23:53
1 2
 11/11 anonim válasza:
Érdemes lenne kitalálnod, hogy mivel foglalkoznál szívesen (nem ugyanaz, hogy hova járnál és hogy mivel foglalkoznál), ha nem nyomnak nagyon a szüleid, akkor lehet hogy jobban jársz, ha kipróbálod magadat, melózol, esetleg kimész külföldre. Ez alatt a pár év alatt sokat formálódik az ember világképe. Ami alapján most pályát választasz, az jelentősen árnyalódhat az elkövetkezendő évek során. Az orvosihoz komoly teherbírás kell, a legtöbb ember vért izzad. A pszichológia szélesebb mozgásteret biztosít, de a diplomával nem kapsz automatikusan munkát a kezedbe. Pszichológusként lehetsz terapeuta, iskolapszichológus, szervezetfejlesztő munka- és szervezetpszichológus, informatikához kapcsolódó ergonómus, és sok sok téma kutatója. ezek mind teljesen más munkát jelentenek, más körülmények közt, teljesen mással fogsz foglalkozni, és nem csak úgy mint egy agysebész vs. háziorvos.
2014. okt. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!