Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi vagy pszichológia?...

Orvosi vagy pszichológia? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú vagyok. Utóbbit valószínűleg "simán" megcsinálnám, viszont az orvosival vért izzadnék. Mindkettő nagyon érdekel. Szerintetek?
2010. dec. 25. 00:11
1 2
 1/11 Cory Rose ***** válasza:
76%
Én csak annyit mondok ne az alapjan donts melyik a konnyebb, ami tenyleg erdekel azt szivesebben tanulod majd ugyis.
2010. dec. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha így állsz hozzá, szerintem egyik iránt sem vagy eléggé elhivatott, pedig mindkét szakma nagy odaadást,sok tanulást és elkötelezettséget igényel.Szerintem hagyd még magadban érni ezt a gondolatot, és egyedül dönts.Nagyon kevés infót adtál meg, ráadásul nem is ismerünk, így teljesen irreális lenne bármilyen tanácsot adni Neked.Abban azonban nem vagyok biztos, hogy csak azért, mert "humán beállítottságú vagy",tehát gyanítom megy a magyar meg a töri, és könnyen tanulsz nyelveket, simán elvégeznéd a pszichológiát.Anatómiát, statisztikát, neurológiát és élettant is tanulunk,amik egyáltalán nem humán tárgyak,ráadásul elég nagyok a követelmények, és nem könnyű bejutni.


Egyébként hányadikos vagy most,és milyen tanuló?Miért pont ez a két szak érdekel?

20/L

2010. dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok. 8.-os.


Szeretek emberekkel foglalkozni. A pszichológiát imádnám. Mesélnél nekem róla, ha szépen megkérlek? o.O


Kitűnő vagyok amúgy.

2010. dec. 25. 00:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyi nem elég sem a pszichológiához, sem az orvosihoz, hogy "szeretek emberekkel foglalkozni".

Egyébként sem kell most erről döntened. Még csak 8.-os vagy. Majd kialakul...még bőven ráérsz dönteni.

Ne hanyagold el a bioszt mindenesetre, mert az mindkettőhöz kell.

2010. dec. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó vagyok. Én meg orvosis vagyok, szóval ha van kérdésed akkor írj:D

Akkor legalább mindkét szakról lesz infód:)

2010. dec. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:D:D
2010. dec. 25. 00:50
 7/11 A kérdező kommentje:
A közeljövőben lehet, hogy írok majd privit:D
2010. dec. 25. 00:51
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy elkésve semmivel, fiatal vagy, bőven van időd hogy kiforrjon mi is szeretnél lenni. Csak hogy egy példát említsek, én amikor olyan idős voltam mint te, talán kicsit fiatalabb, akkor mindenképpen ügyvéd akartam lenni. Néhány év elteltével pszichológus, mert imádtam azzal segíteni másokon, hogy csak végighallgatom őket, esetleg tanácsot adok. Eltelt még néhány év, és rájöttem hogy nekem ez nem menne. Nem tudnám szétválasztani a munkát, a magánélettől, tehernek érezném azokat, amiket rám bíznak a betegeim, így inkább elvetettem ezt a lehetőséget! Ehhez viszont olyan önismeretre van szükség ami 13-4 évesen még nincs meg egy fiatalban! Ha 17-8 évesen is úgy gondolod ezt szeretnéd csinálni, ám vágj bele, de addig igazán annyit változhat még a nézeted, hogy az hihetetlen. Engem nagyon sok minden érdekelt, miután a pszichológiát, és szociológiát elvetettem, úgy gondoltam elmegyek inkább közgazdásznak, végül most ott tartok, hogy 20 éves vagyok, és építőmérnöknek tanulok. Mindennél jobban imádom, szívesen tanulom, ennél jobban nem is dönthettem volna, pedig csak az utolsó pillanatban jött a gondolat, hogy ez is tetszene! :)
2010. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
menjél gimibe ott majd eldöntöd orvosi meg annak való aki reál beállítottságú
2010. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Valószínűleg így lesz, ahogy mondod/mondjátok, de nem árt előre gondolkodni, szerintem.
2010. dec. 25. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!