Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi vagy pszichológia?...

Orvosi vagy pszichológia? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú vagyok. Utóbbit valószínűleg "simán" megcsinálnám, viszont az orvosival vért izzadnék. Mindkettő nagyon érdekel. Szerintetek?
2010. dec. 25. 00:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
76%

8.-ban még nem lehet elég biztosan eldönteni, hogy mit is akar valójában az ember. Például, én gimnáziumban biosz-kémia tagozatra mentem, mert már ált. 8.-ban is tudtam, hogy orvos szeretnék lenni (és én REÁL beállítottságú voltam, a matekot, kémiát és biológiát szerettem). Rajtam kívül még volt 30 ember abban az osztályban, szintén hasonló célokkal, mégis 4 év után csak kb. az osztály fele jelentkezett az orvosira, a többiek meggondolták magukat...


De ha humán beállítottságú vagy, akkor már az orvosira vezető út is elég rögös lesz (elvégre rá kell hajtanod a bioszra és fizika/kémiára), míg a "humánosoknak" alig lesz órájuk (a sem a kémia, sem a biosz nem 4 éves tárgy, de például mi mindkettőt 4-4 évig tanultuk a tagozaton, így hetente 4-6 órával több volt nekünk) és nekik elég lesz csak a kötelező érettségi tárgyakkal foglalkozni (mert választható tárgynak letudják a földrajzot már második végén, így 4.-ben csak 4 tárgyra kell fókuszálniuk; neked pedig majd 6 tárgyból kell érettségizned és a biosz és kémia amúgy sem a könnyű tárgyak közé tartozik).

Amúgy az utóbbi jelenségnek "köszönhető" az, hogy a középiskolások 80%-a humán pályára megy, pedig azok már annyira telítettek, hogy alig van munkalehetőség... De ezért az oktatási rendszer a hibás, mert az érettségin túlsúlyban vannak a humán tárgyak, így aki reál irányba akar elindulni, annak a humán tárgyakon felül kell még a reáltárgyakat is megtanulnia (nem pedig helyettük).

2010. dec. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!