Mit gondoltok ezekről a szakokról?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pályaválasztás előtt állok. Jelenleg két szak érdekelne:

1. Soproni Egyetem-gazdalkodasi es menedzsment (nemet nyelven)


2. BGE-KKK nemzetközi gazdálkodás (francia nyelven)


Mindenképpen idegen nyelven szeretném tanulni (beszélek franciául és németül is).

Ha jól tudom(javítsatok ki ha nem így van) nyelvi hozzájárulást kell fizetne a BGE-n viszont a Soproni egyetemen nem. Szívem szerint a Soproni Egyetemre mennek emiatt. De tisztában vagyok vele,hogy Magyarországon már nagyon sok közgazdász van. Előnyben részesítik a Corvinuson illetve a BGE-n végzetteket. Kérdésem az lenne felétek,hogy szerintetek versenyképes melóm lenne,ha a Soproni egyetem eme szakán végeznék. Válaszokat előre is köszönöm.



2018. okt. 27. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Előnyben részesítik a Corvinuson illetve a BGE-n végzetteket." - Ez nagyjából csak gyk-s mendemonda, a legtöbb helyen a kutyát se érdekli hol szerezted a diplomádat. Pályakezdőként fontosabb hogy mennyire beszélsz idegen nyelveket, van-e bármilyen plusz amivel kitűnsz a többi kezdő közül (pl tdk és versenyeredmények, erasmus, a kötelező X hét szakmai gyakorlaton felül is voltál-e gyakornok).


Igen, a BGE-n van nyelvi hozzájárulás, soproniról nem tudok. Szerintem az se utolsó szempont, hogy a német gazdasági szakszavakat is így megtanulod, sokkal több helyen tudod ennek hasznát venni, mint a franciának.

2018. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha sopronig el tudsz menni németül tanulni, akkor már nem szállsz le a vonatról, és menj inkább Bécsbe. A WU Wien egy nemzetközileg sokkal elismertebb egyetem, mint a BCE, és rendesen tanulhatsz közgázt németül. Egyébként a magyar idegennyelvű képzések szerintem nem sokat érnek, nem leszel tőle jobb közgazdász, hogy németül vagy franciául tanulsz, viszont a magyar munkahelyen állandóan gondod lesz abból, hogy nem ismered a kifejezéseket magyarul. Plusz, az üzleti élet nyelve az angol.


Az sem igaz, hogy nem nézik, hol szerezted a papírodat. A jobb munkahelyen felülreprezentáltak a BCE-s, BGE-s és Pécsi közgazdászok. Ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen lenne egy soproni papírral karriert csinálni, csak azt, hogy a BCE-vel könnyebb.

2018. okt. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Rég rossz ha egy munkahely azt nézi hol szerezted a papírt és nem a munkatapasztalatod..... Biztos vannak ilyen idiótá HR-esek, de azért a többség nem a gyk alapján toboroz.
2018. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel elsősorban a szakokról szólt a kérdés, a nemzetközi gazdálkodás egy kicsit jobb mint a gazdélkodás és menedzsment. Ezzel szemben a német nyelv azt gondolom, hogy hasznosabb mint a francia. BGE-n valóban kell fizetni nyelvi hozzájárulást, akkor is ha államilag támogatott helyre fognak felvenni. Azt hogy a diplomaszerzés után el tudsz-e helyezkedni, valóban azon múlik, hogy mennyi tapasztalatod van/milyen és mennyi nyelven beszélsz, viszont azon elsiklott eddig minden válaszoló, hogy a tapasztalatszerzéshez a nulláról kell kezdened, és a legelején csak az áll az önéletrajzodban hogy hova jársz, és igaz ami igaz, hogy a BGE/BCE párosra magasabb pontok kellenek a bekerüléshez ami egyfajta jelzés a munkaadódnak, illetve Pesten sokkal több lehetőség is diákmunkára vagy gyakorlati helyre mint mondjuk Sopronban.
2018. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

A gazdálkodás-és menedzsment sem, és a nemzetközi gazdálkodás sem közgazdász.

A közgazdász, az akinek az van a diplomájában, hogy pénzügy-számvitel.



Na de én nem tudom.

Oda menj, ahova akarsz.

2018. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire kötekedni akarsz tudhatnád, hogy a psz se közgazdasági szak, csak üzleti volt. Közgazdász szak az alkalmazott közgáz és a gazd.elemző volt, de ma már itthon teljesen egybemosták. Ettől független a psz, gazdmen és nk ugyanúgy üzleti szakok inkább, egyik se klasszikus közgazdasági szak.
2018. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát persze, hogyne mosták volna egybe!

A mesében!

Az egyik haverom gazdmen-re járt, és most psz-re ment msc-re, mert egyszerűen nem tudott elhelyezkedni a gazdmen-nel.És nem azért, mert az "csak" bsc, hanem azért mert azt mondták a jelentkezésnél a hr-ek, hogy "te MÉG nem vagy közgazdász, majd ha psz-ed lesz, akkor gyere vissza, mert te még nem kaptad meg a fejlesztést ehhez a pozícióhoz" Erről beszélek.

És te is tudhatnád, hogy a közgazdászokból rekeszteni lehet a Dunát...


Erről ennyit.

És mégegyszer:

PÉNZÜGY-SZÁMVITEL-re jelentkezz!!!!!

2018. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%-nak van igaza. Az "igazi" közgazdaságtan az elemző (jelenleg: alkalmazott) közgazdaságtan. A marketing, pénzügy gyakorlati funkciók, nem "igaziak". A gazdálkodás és menedzsment még a gyakorlatiaknál is gyengébb valami, mert ők még csak nem is értenek konkrétan a marketinghez vagy pénzügyekhez.
2018. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%-nak is van igazsága, csak ő nem érti, mit jelent a közgazdaságtan mint tudomány. De valóban piacképesebb a pénzügy vagy kermark mint a gazdálkodás, vezetés-szervezés. Ennek ellenére a haverod elrontott valamit, például nem volt gyakornoki programon, Erasmuson stb. Azért aki akar, az jó karriert csinál gazdmennel meg vezsszervvel is.
2018. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogyne mosták volna egybe!

A mesében!" - Pár éve meg a felvin is külön volt szedve, psz, gazdmen stb üzleti szak volt, alig van bármi közük a klasszikus közfasághoz.


Psz msc-re aligha mehetett, mivel ilyen nem létezik, a psz bsc. Amúgy meg milyen HR-es mondana ilyet, ne röhögtess 😂 Ha könyvelői vagy hasonló pozícióra jelentkezett elhiszem, hogy hiányolták a psz-t, de ettől még ugyanannyira közgazdász (vagy éppen hogy pont nem az) mint a gazdmenes.


Tényleg sok közgazdász van, de még mindig könnyen el lehet helyezkedni a legtöbb gazdasági diplomával. A turizmussal szívnak inkább meg a HR-esek, de gazdmennel szakmán belül simán lehet munkát szerezni.


A másik hogy a psz se való mindenkinek, borzalmasan száraz szak, hiába piacképesebb a mélyebb számvitel tudás miatt. 2 évet csináltam végig rajta mielőtt gazdmenre váltottam, egyszerűen már herótom volt tőle.

2018. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!