A politológia, szociológia, kommunikáció stb. szakokról ha az járja, hogy inkább kiegészítő, második szaknak jók, akkor miért veszik fel mégis első szakként sokan az ilyen szakokat?
Tudva, hogy ezeknek a diplomáknak a versenyképessége, diploma utáni várható kezdő fizetése stb. azért alacsonyabb, mint a 'mainstream' szakoknak.
(Most nyilván tekintsünk el azoktól az esetektől, hogy "ez volt az álmom", vagy "majd én megmutatom, hogy ezzel a szakkal is lehet...", vagy "máshová nem vettek fel". Ezeken kívül milyen motivációik vannak?
*mint minden szak esetében
(Véletlenül elküldtem a választ)
Mert ez érdekli őket.
Sokan nem azért mennek egyetemre, hogy majd nagy pénzeket kaszáljanak, hanem egyszerűen az érdeklődésük szerint szeretnének tovább fejlődni.
Nem második diplomának mondanám, hanem olyannak, amire mestert építve lehet csak igazán boldogulni. Én ugyan nem ezek egyikére járok, hanem pszichóra. Ennek az alapszakja sem épp használható önmagában. Viszont lehet vele menni nagyon sok helyre utána, nem csak pszichóra (azon belül is nagyon sok a lehetőség), pont, ahogy a szociológiával.
Nem mellesleg, sokan vagyunk úgy, hogy 3 diplomát akarunk. Emiatt elkezdünk egy kiegészítésre szoruló alapszakot, utolsó évben elkezdünk egy másik szakot párhuzamosan, amikor már nincs annyi teendő, majd az első szakra épülő mestert levelezőn megcsináljuk a második szakkal, egy olyan szakirányon, ami a második szakkal jól kombinálható.
Nagyon sok oka lehet az embernek. Sőt, van, aki belemegy az ilyen szakokba anélkül, hogy tudna bármit a keresetről, rájön, hogy ez így kemény lesz, utána elvégez mást, amivel tud keresni, majd folytatja tanulmányait az első szakán. Nálunk is ember legyen a talpán, aki tudja fizetni a 2 éves mester után a 4 éves ráépülőt meg a többi szart a pszichós fizetésből. Mert akkor már kifújt az állami félév. Értelemszerűen, csinál más szakot, vagy OKJ-t vagy közben más pénzbevételi forrásban is gondolkodik és a másik szak csak eszköz arra, hogy az elsőt győzze fizetni.
"Igen, ezt mondom én is, hogy kijelented, hogy általában ez az indok, úgy, hogy fogalmad sincs róla." - Na melyik szakra jársz ezek közül hogy így besértődtél?
A kérdező alapból írta hogy van aki azért megy oda mert ez a szak érdekli, ez volt az álma. Szám szerű adatot nem tudok hogy egy adott szakon tanulók mekkora része miért megy oda tanulni, azért írtam példákat az ismerősi körböl. Én pl utolsó helyen azért jelöltem meg büfészakot hogy ha a kinézett szakra nem vesznek fel akkor is legyen hallgatói jogviszonyom egy évig. Van már 5 indok ki miért választ egy szakot (ez az álma, meg akarja mutatni hogy csakazertis, nem vették fel máshova, szimplán kell egy diploma, nem akar főállásban dolgozni és húzza még az időt). Ezek közül melyik ami miatt besértődtél? Meg ha egyszer az volt a kérdés sokan miért ezeket választják akkor nyilván olyanra kiváncsi hogy általában mi miatt jönnek a szakra. Ha orvosit, tanárit írta volna akkor tudnám írni pluszban hogy sokan tradíció miatt választják a szakot, jognál sokan a presztízs miatt, de ezek pl általában nem mondhatók el a szociológiát tanulókról. De pl leírhatnád akkor szerinted miért végzik el a szakokat ahelyett hogy csak itt durcizol a válaszomon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!