A politológia, szociológia, kommunikáció stb. szakokról ha az járja, hogy inkább kiegészítő, második szaknak jók, akkor miért veszik fel mégis első szakként sokan az ilyen szakokat?
Tudva, hogy ezeknek a diplomáknak a versenyképessége, diploma utáni várható kezdő fizetése stb. azért alacsonyabb, mint a 'mainstream' szakoknak.
(Most nyilván tekintsünk el azoktól az esetektől, hogy "ez volt az álmom", vagy "majd én megmutatom, hogy ezzel a szakkal is lehet...", vagy "máshová nem vettek fel". Ezeken kívül milyen motivációik vannak?
Senki nem sértődött meg rád, csak kijavítottam gy hibát a válaszodban. Butaság kijelenteni azt, hogy általában az általad felemlegetett indokok miatt mennek ezekre a szakokra ezt alátámasztó adatok hiányában. Ettől függetlenül nyilván sokan vannak így, ahogy mondod, minden szakon akadnak ilyenek. Ezekből sosem lesz jó szakember, nem is fog sokat érni a diplomájuk tudás hiányában.
Egyébként nem mintha rád tartozna, de közöm sincs a társadalomtudományokhoz. Ettől függetlenül zavar, amikor valaki tényként közöl személyes véleményt, és mindig igyekszem kijavítani az ilyen téves hozzászólásokat, ha már te nem tetted meg.
"tényként közöl személyes véleményt" - Azt írtam hogy az ismerősi körből sokan ezért mentek. Ami konkrét volt egyedül a tesóm szaktársaira vonatkozott ami meg tény hogy az adott egyetem adott évfolyamának adott szakán tanulók milyen okból választották.
A saját hülye kommentejeid javítgasd, mert önmagadnak mondasz csak ellen.
Azt kifogásoltam, hogy szerinted általában ez az indok, egyszerű szövegértés. Nyilván sokféle motiváció vezérelhet egy embert egy szak megválasztásában és nyilván relatíve sok példa akad a motivációs típusok nagy részére.
Onnantól kezdve, hogy általánosságban vonatkoztattad már nem a testvéred szaktársairól volt szó, azzal semmi probléma nem lenne önmagában. Viszont te ezt a valós vagy fiktív példát használtad fel arra, hogy alátámassz fele egy megalapozatlan hipotézist. Eldönthetnéd, hogy akkor mit gondolsz tulajdonképpen, mert ha te is tisztában vagy vele, hogy butaságot írtál akkor inkább megköszönnöd kéne, hogy kijavítalak, ha már szerkesztés gomb nincsen itt.
Látom itt pár dolog keveredik.
1) Nem értem a kommunikáció hogy keveredik ide. A kommunikációs szakmának óriási felvevő piaca van a médiában és az üzleti életben is. Most hadd ne soroljam fel az összes szakmát az újságírástól/szakújságírástól kezdve a televiziós szerkesztőn át a PR szakemberig. Ezt kihúzhatod a büfészak listáról.
2) Szociológia. A jövő egyik sztárszakmája (jobb helyeken a jelené is). Az emberi viselkedés, társadalmi trendek megértésére hatalmas szükség van az üzleti életben is – mit gondoltok a termékfejlesztésen, trendkutatáson, és főleg a piackutatáson stb. kik dolgoznak? Különösen a piackutatáson dugig van minden szociológusokkal (jogosan). Ráadásul a szociológusok a statisztikai elemzésben is pengék szoktak lenni. Az államigazgatás is felvesz ilyen szakembereket társadalompolitika stb. célokra. Úgyhogy ezt is kihúzhatod a listáról.
3) Politológia. Na ez már jobb kérdés. Úgyamúgy fontos dolog ez, hiszen például Magyarországon is óriási bajok vannak. Sajnos sokan lejáratják ezt a tudományt azzal, hogy állandóan önjelölt "politológus" elnevezésű ripacsokat mutogatnak a tévében. De a politológia nem ez. A politológia társadalmi alrendszerek kialakításával és menedzselésével foglalkozik, és erre a szakmára igenis szükség van.
Szóval pont sikerül két nagyon jó szakmát (kommunikáció, szociológia) kipécézned, valamit egy olyat, aminek van értelme csak a tévé lejáratta.
Hozz ennél jobb példákat, például közösségszervezők nemzetközi kapcsolatok stb. stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!