Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy fogorvosnak mennyi kézügye...

Egy fogorvosnak mennyi kézügyességre van szüksége?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Hát kb mint egy műszerésznek, vagy egy ékszerésznek de az egész mit sem ér akkor ha nem hallgat a betegre is és nem ismeri a fog működését, szóval nincs tapasztalata..


Vannak betegek, többek között én is akik jobban tudják hogy mire hogy regál a szervezetük, vagy akár a foguk mint maga az orvos.


A legtöbb fogdoki nem fogat ment hanem fogat rombol..


Azt is kifúrja amit nem kellene..


Amit meg ki kéne szedni azt bent hagyja..


Hézagosan tömnek, nem tudnak felületre csiszolni, réteget építeni..


Rosszul gyökérkezelnek, lusták megszagolni azta rohadt pálcikát mielőtt betömik a fogat, hogy gyulladt e vagy sem..


Eszméletlen mennyi kontár van..


Az ilyenek mennének inkább fát vágni, mert az való a kezükbe!


ja meg amit még birok a fogdokikban, betomnegy egy lyukat, de a mélyülő barázdát ami nyilván lyukhoz fog vezetni hamarosan, azt nem csiszolják ám le egyenesre, emg nem egyenlítik ki a rágófelületet, sőt eddig egy fogorvostól sem hallottam volna ajánlást a megelőzésre...



Az nem ajánlás hogy mossál fogat reggel este! a legtöbb még a fogkrémek fajtáival mega hatékonyságukkal sincs tisztába, mert vannak fogkrémek amik aanniyt érnek mint halottnak a csók, és vannak olyanok amelyek kincset érnek!! Pl: Elmex



Nameg a másik fele a korrupció...



A Fogdokik 90% a pofátlanul átveri a TB-t is meg a betegeket is!


A Beteget a szakzsargonokkal meg az árakkal, pl tb támogatott fehértömést ami neki ingyen van elad "jobb" minőségű maszek anyagként, a paraszt ugyse ismeri őket, gőze sincs melyik a simens meg a fuji tömőanyag!!


De már olyannal is találkoztam aki a fájdalom csillapító szuriért akart számlázni aztán amikor közöltem vele hogy koma, ez ingyenes, a tb támogatja akkor meg köpni nyelni nem tudott..


A tb-t meg azzal veri át hogy kiszámláz olyasmit is amit el se végzett a beteg fogain, a beteglapra meg felírja ógörögül aztán mit tudja a hulye paraszt hogy mit csinált a szájába..


Kb: ez a Magyar fogorvostársadalom..

2010. jún. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az nagyon fájt, amikor ügyetlensége miatt túl sok tömést rakott a fogamba, és nekiállta fúróval vagdalni belőle...
2010. jún. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves első,ledöbbentett amit írtál! Ezeket honnan tudod? Fogtechnikus vagy? Vagy csak sokat jártál fogdokihoz? :)

Azt írod,az Elmex a legjobb fogkrém. Miben jobb mint a többi? Csak kiváncsiságból kérdem,mert én nem értek ezekhez.

Köszi a választ!

2010. jún. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem én vok az első, de nekünk még általános suliban azzal kellett mosni a fogunkat, mert a fogdoki azt mondta, persze jól szétbaszta a tejfogaim azért....

de elvileg képes visszaépíteni a fog kis részét, amikor pl barázdazárást csinálnak, azt elvileg még vissza tudhatja építeni, de azért egy nagy lyukat nyilván nem, viszont kegyetlen az íze :S

2010. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valaki légyszi válaszolna a kérdésre!? :D
2010. jún. 15. 16:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Kézügyességből nem sokra, csak annyi hogy ne remegjen a keze feszült helyzetben.

inkább sok pénzre, főleg ha nem államira vesznek fel.

2010. jún. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a fogorvosok, főleg ha fogszabályzást és protkókészítést is vállalnak, akkor rajzolniuk meg számolniuk is nagyon kell tudni.
2010. jún. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 20. 23:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!