Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvosnak vagy aneszteziológ...

Fogorvosnak vagy aneszteziológusnak éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Melyikre van nagyobb igény?


Melyiknek több a fizetése (itt a legális fizura gondolok, nem a hálapénzre, azt nem fogadnék el)?


Melyik munka kevésbé megterhelő fizikailag?


(leendő) fogorvosok és aneszteziológusok is írhatnak, mért tanulják ezt a munkát, mik az előnyei, hátrányai?


Előre is köszi! :D


2011. ápr. 2. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az anesztes éjjel-nappal kell, bármikor lehet egy műtét, aminél ugrani kell, sok az ügyelet.

Cserébe a fizetése nem sok, csak az alap, hálapénz nincs.


A fogorvos (JÓ, EMBERSÉGES fogorvos) is elég kevés.

Ekkor lehet állami rendelést is csinálni, és magánrendelést is, ahol ugye a bevétel a tiéd.

Nem kell éjjel-nappal ugrásra készen állni, a legtöbb hétvégéd szabad, bár a fogászaton is szokott néha lenni ügyelet, de itt csak hétvégén és délelőtt. Nem tudom, máshol hogy van.


Nem tudom, mennyire szempont, de a fogorvos kevés ronda dolgot lát, anesztes akkor is kell, amikor pl. egy súlyos baleset sérültjét viszik be műteni, vagy olyan beteg valaki, hogy élet-halál között lebeg, és a műtét közben belehal. Tehát idegileg is megterhelőbb, szerintem.


Szóval fogorvos!

Szerintem.

2011. ápr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A fogorvosképzés rövidebb ideig tart majdnem az összes szakorvosképzésnél, ilyen szempontból jobban megéri, mert az általános orvosképzésben (Budapesten legalábbis) rettenet mennyiségű haszontalan dolgot tömnek az ember fejébe. Anesztesnek lenni hatalmas felelősség, az altatás elég rizikós érzéstelenítési módszer. Fizetés jóval kevesebb mint mondjuk egy maszek fogorvosé. Fogorvosok viszont elég sokat robotolnak a rendelőben, és lehetséges, hogy egy idő után elég unalmassá válik.
2011. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!