El tudom kezdeni felsőoktatási tanulmányaimat rögtön két szakon? (Nappalinak Corvinus Pénzügy számvitel, estinek/levelezőnek Károli pszichológia)
Ha elkezdi az egyetem gyorsan rá fog jönni, hogy nem olyan egyszerű, mint ahogy ő elképzelte...
Gyakorlati órákról max 3 alkalmat lehet hiányozni, különben nincs meg az aláírás, beadandókat hibátlanul és határidőre kell leadni, különben nincs meg az aláírás, ha a tanár engedi pótdíjjal leadhatod... zh-knak minimum 51%-nak meg kell lenniük, vizsgára vitt pontoknak min 51%-ot ell kell érnie, különben nincs meg az aláírás... nincs aláírás = nincs meg a félév / nem vizsgázhatsz / nem veheted fel cv-re = csúszol egy évet.
Mindezt egyszerre két egyetemen..
Arról nem is beszélek, hogy van amikor este 7kor végzek és még másnapra készülni kell, na meg azokról a tanárokról, akik istenek királyának képzelik magukat, ja meg hogy valamikor aludni meg kajálni is kéne...
Ha a kérdező egy hawking-féle koponya, biztos fogja bírni... de ahogy az előzők is írták a két szaknak nem sok köze van egymáshoz, ha csak nem brókerek pszichológusa akarsz lenni... vagy pszichiátriai betegeknek akarsz részvényeket árulni...
Amúgy hány éves vagy?
Tisztában vagyok ezzel, viszont a környezetemben mind tanároktól, mind diákoktól érdeklődtem, és azt mondták nagy általánosságban, hogy nem lehetetlen, ha az órarendeket össze tudom egyeztetni úgy, hogy a gyakok ne ütközzenek, szóval megoldható. Az már egy másik dolog, hogy ezt hogyan lehet bírni, illetve mennyire lehet így effektíven tanulni.
Megátom hogy mennyire lesz számomra nehéz a közgáz és utána mérlegelek.
18 éves vagyok egyébként.
Köszönöm a sok választ, nagyon hasznosak.
"ha a második egyetemet az első három félév alatt kezdem el, akkor nem számítják duplán az államilag támogatott féléveket."
Erről tudnál valamilyen hivatalos forrást mutatni? Én még sosem hallottam arról, hogy ez így működne, pedig egy évig még a tanulmányi osztályon is dolgoztam.
"A Felsőoktatási törvény lehetővé teszi azt, hogy a hallgató egyszerre több intézménybe, vagy egy intézményen belül több szakra járjon. Ez a párhuzamos képzés. Arra is lehetőség van, hogy a jelentkező - amennyiben felvételt nyer - mindkét intézményben, illetve szakon államilag támogatott formában tanuljon. Ezt úgy lehet megtenni, ha két különböző felvételi időszakban jelentkezik és nyer felvételt.
Abban az esetben, ha valaki korábban megkezdett tanulmányait államilag támogatott formában folytatja, illetve párhuzamosan szintén államilag támogatott formában nyer felvételt, akkor:
a) ha legkésőbb az első szakon megkezdett tanulmányai 3. félévében kezdi meg az államilag támogatott párhuzamos képzésben a tanulmányait, akkor a két képzésben folytatott tanulmányok egy féléve csak egy félévnek számít a lehetséges 12 államilag támogatott félévből,
b) ha viszont később dönt úgy, hogy párhuzamos képzésben is tanulni akar, akkor már a két szakon folytatott tanulmánya két félévnek számít (vagyis a 12 félév államilag támogatott idő félévenként nem egy, hanem két félévvel csökken).
A finanszírozással kapcsolatos részletes tudnivalók A felsőoktatás finanszírozása c. fejezetben olvasható.
A párhuzamos hallgatói jogviszony létesítéséhez nem kell beszerezni az "anyaintézmény" hozzájárulását, általában úgy jön létre, hogy a már hallgatói jogviszonyban álló személy - tanulmányai alatt - valamely felvételi eljárásban máshová felvételt nyer, és ennek eredményeként beiratkozik egy másik egyetemre, főiskolára is."
Ez van a fórumon, egy régebbi linkkel (2010) de szerintem ez még él. Legalábbis remélem...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!