Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál egy szociológus és...

Mit csinál egy szociológus és milyen nehéz elhelyezkedni, munkát találni?

Figyelt kérdés

Valamint milyen területei vannak ennek a munkának?


Előre is köszönöm!



2016. jún. 22. 01:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy szociológus, ilyen formában, tudós, munkáját a kutatás, publikációk, előadások teszik ki.

Ha Te arra gondolsz, hogy akinek szociológia diplomája van, az hogyan tud elhelyezkedni, az egészen más kérdés. Mert ugye egy szociológia diploma még nem teszi az embert, hagyományos értelemben vett, szociológussá.

2016. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Egy ismerosom meselt az elhelyezkedesrol, o is szociologus. Nem azt mondom, hogy nem letezhetnek nagyon jol kereso szociologzs vegzettseguek, de ot az apja rakta be a MÁVhoz es ott dolgozik, amugy nem talalt munkat.

Nem ismerem magat a szakot, de az ismeroseim, akik ott tanulnak vagy ismernek onnan hallgatokat, bufeszaknak mondjak, es kesobb nehez vele elhelyezkedni. Ez az o allitasuk, en csak tovabbitom. Ha erdekel, csinald, de nem konnyu vele.

2016. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:
67%

Mindenki károg, hogy a szociológiával nem lehet elhelyezkedni, ennek ellenére sok magas szintű menedzsert ismerek ilyen háttérrel... Szerintem borzasztóan jó szak. El is mondom, miért.


(1) Statisztika – olyan matematikai alapjaik vannak, amelyeket gyakorlatilag senki nem tud utánuk csinálni... Márpedig az egyik jövőtálló iparág a big data elemzése... Statisztikában verhetetlenek...


(2) Kutatási módszertan – megtanulnak rendesen kutatni, kérdéseket feltenni, problémákat lebontani stb. Ez nagyon hasznos skill.


(3) Társadalmi problémák, összefüggések – egy csomó területen ez nagyon fontos, például marketing, termékfejlesztés stb.


Összefoglalva nagyon hasznos gyakorlati tudást ad több területen, igaz, mellé kell még tolni valami közgazdaságtant (például külkert), de ez mindenre igaz.


Tudomásul kell venni, hogy a munkahelyeken a szakmák nagy része nem feleltethető meg direktben egyik felsőoktatási képzésnek sem; és hogy munkahelyen tanul legtöbbet az ember. Ha vannak jó alapjai. És a szociológia atom jó alap.


Nagyon fontos az egyetem mellett már az első évtől bekönyörögni magadat gyakornoknak nagy cégekhez és egyetem mellett céges gyakorlatot szerezni.


Jó tanulást!!!

2016. júl. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

"Statisztikában verhetetlenek... "


- Hát, azért ez eléggé erős túlzás. A big data meg jóval többről szól, mint amit egy szociológia szakos általában képes elsajátítani.

2016. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aikiboxer ***** válasza:
100%
Nagyon jó alapokat ad, és nyilván egyéni képesség kérdése, hogy ebből ki mennyit sajátít el. Azok az adatbányászok, akikkel én dolgozom, nagyon jók, és sok közöttük a szociológus.
2016. júl. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!